POdłaczenie radia i pytanie odnośnie wzmacniacza...

POdłaczenie radia i pytanie odnośnie wzmacniacza...

16 Sie 2011, 16:52

Witam. Może dla niektórych moje pytania będą smieszne no ale jestem troche zielony w tych sprawach i mam nadzieje ze ktoś mnie poratuje. Otóż mam Skode Octavie z 98 roku , i chce kupic nowe radio..Do podłaczenia do radia mam dwie duże wtyczki a z tego co widziałem to teraz wiekszośc nowych radioodtwarzaczy ma miejsce na jedną kostke tylko? I pytanie drugie : radio chce kupic o mocy 4x 50w , lub 4x 53 w , a głośników troche mam bo z tyłu 2x 400 w + 2x 80 w + 2 małe gwizdki + w przednich drzwiach chyba 2x 80w i tez 2 takie małe. I pytanie czy piotrzebował bede wzmacniacz do tylu głośników żeby to jakos grało??
luki1304
Początkujący

Miejscowość: Piła

Re: POdłaczenie radia i pytanie odnośnie wzmacniacza...

16 Sie 2011, 20:54

Samo radio na 100% nie uciągnie tylu głośników i to jeszcze takiej mocy a jak kostki w radiu różnią się od tych w samochodzie to trzeba dobrać i dokupić kostkę ISO - [link wygasł]
PrezesArtek
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

Miejscowość: Sosnowiec
Auto: Nissan Primera WP11-144
Silnik: QG18DE
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

Re: POdłaczenie radia i pytanie odnośnie wzmacniacza...

17 Sie 2011, 14:32

Nie patrz na moce radia. Te 4x53W to chwyt marketingowy. Ważna jest tylko moc rms a ta w radiach waha się między 15-19W. A do nowego radia przeważnie od razu jest dawana przejściówka na iso. Jednak tak jak poprzednik uważam że to za dużo głośników na radio i potrzebować będziesz wzmacniacz. A te 2x400W to jakieś jajka? I moc pewnie pmpo na dodatek. Jakby nie było tych głośników to radio dało by radę z pozostałymi ośmioma. U mojego brata jest seryjnie 8 głośników i kenwood z najniższej serii daje im bezproblemowo radę.
zenek1988
Początkujący

Miejscowość: Zendek
Prawo jazdy od: 08 06 2006
Auto: seat ibiza 6l1
Silnik: 1.2 69 KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Ciekawe pomysły na prezent dla niego od MINI Ciekawe pomysły na prezent dla niego od MINI
    MINI Folding Bike Lime to wszechstronny środek transportu stanowiący idealne połączenie stylu, designu i nowoczesności. Dzięki aluminiowej ramie, ośmiu przełożeniom oraz 20-calowym kołom jaskrawozielony składany rower jest ...
    Nissan LEAF ustanawia rekord jeździe na wstecznym w Goodwood Nissan LEAF ustanawia rekord jeździe na wstecznym w Goodwood
    Wielokrotnie nagradzany Nissan LEAF pobił kolejne rekordy. Nissan LEAF ustanowił rekord na dystansie 1,6 km, jadąc tyłem. Nissan LEAF najszybszym samochodem na dystansie 1 mili na wstecznym. Rekord ustanowiony podczas Goodwood ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Toyota Yaris 2014, wnętrze
      Bolid Ferrari F1
      VW Garbus 1300L
      Łada Priora