Podstawowe Narzędzia aby otworzć mały warsztat?

Podstawowe Narzędzia aby otworzć mały warsztat?

18 Sty 2015, 20:24

Witam chciałbym zapytać co będzie potrzebne aby otworzyć mały warsztat samochodowy. Na początek może napisze nad czym myślę jak bym o czymś zapomniał to dopiszcie.

Główne cele to:

mechanika pojazdowa naprawy silników, wymiana elementów zawieszenia lakiernictwo i blacharka odpada
serwis opon
auto elektronika

na początek co posiadam zestaw kluczy nasadowych, płasko oczkowych, oczkowych z grzechotką, fajkowych, imbusy, torxy, kleszcze wszystkie rodzaje również do segerów, impulsator kinetyczny, imadło, klucz dynanometryczny, ściągacz do łożysk, ściągacz do sprężyn amortyzatorów, lutownica, nasadka z kontomierzem, latarka, magnesy.

Teraz w co myślę zainwestować

Przede wszystkim podnośnik myślę nad takim ale proszę o opinie bardziej doświadczonych

[link wygasł]

zestaw do wymiany opon

[link wygasł]

[link wygasł]

kompresor i tu kompletnie nie wiem w jaki zainwestować jaka firma i jaki baniak zainteresowało mnie coś tego typu

[link wygasł]

dodatkowo migomat jakiś mniejszy, wiertarka, szlifierka kątowa,

[link wygasł]

zestaw do mierzenia ciśnienia na garach no i interfejs diagnostyczny autocom to jest moja taka wstępna wizja co byście dodali zmienili ewentualnie wywalili?
ziom890
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 02 02 2008
Auto: bmw
Silnik: 1.9 105 KM
Paliwo: Benzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

Re: Podstawowe Narzędzia aby otworzć mały warsztat?

19 Sty 2015, 08:00

Zuraw ok-może być najtańszy

Reszta to najtańsza chińszczyzna........zastanowiłbym się szczególnie nad zestawem do ogumienia....jak chcesz robić to sporadycznie to może wystarczy jak dużo i szybko to po roku będziesz zmieniał na lepszy po stół nie uciągnie koła powyżej 19 cali albo zbijak nie da rady zbić opony.....

Podnośniki-sprawdż gdzie jest serwis i w ciągu ilu dni przyjeżdża.

Firmy od kompresorów też nie znam, niby serwis jest.Polecam Airpress,sprawdzone i z dobrym serwisem.

Do opon i nie tylko to jeszcze pneumat dobry kup np Yato
http://www.dowarsztatu.com/product-pol- ... -0953.html

Do silnika na pewno blokady rozrządu, opaski do pierścieni,mierniki kompresji,-generalnie specjalistyczne narzędzia, same klucze to tylko podstawa.

Elektrnika -temat rzeka, Autocom od chińczyków na początek ci może wystarczy ale oprócz tego serwisówki, dobry miernik.
Optima
Nowicjusz

Auto: Fiat Doblo
Paliwo: Diesel

Re: Podstawowe Narzędzia aby otworzć mały warsztat?

19 Sty 2015, 12:57

A odnośnie interfejsów polecacie coś innego bo ja tak przykładowo podałem autocom podpatrzyłem go właśnie w dobrym warsztacie zależy mi na tym aby obsłużyć przeciętne samochody od 1995 do 2008 roku głównie ope volksvagen skoda mercedes audi renault honda ford itp... no i dla siebie bmw koniecznie seria 3 i seria 7. Kolejna sprawa nie mam portu rs232 w lapku a mój windows to 7 więc potrzebuje na usb pod 7 i w języku polskim budżet to max 2500 mile widziane coś tańszego odnośnie przejściówek bmw jest dużo problemów z tym i też nie wiem z jakiej aukcji wybrać
ziom890
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 02 02 2008
Auto: bmw
Silnik: 1.9 105 KM
Paliwo: Benzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Nowa jakość aut poflotowych * Nowa jakość aut poflotowych *
    Zmienia się rynek aut poflotowych i poleasingowych. I są to widoczne zmiany na lepsze. Coraz łatwiej znaleźć wśród takich aut oferty atrakcyjne pod każdym względem. Jeszcze nie tak dawno oferta samochodów pokontraktowych ...
    Tarcze hamulcowe zabezpieczone przed korozją Tarcze hamulcowe zabezpieczone przed korozją
    Żeliwa są obecnie najpopularniejszym materiałem stosowanym do produkcji tarcz hamulcowych. Decyduje o tym stosunkowo prosta technologia odlewania, dobre właściwości termiczne i łatwa obróbka. Niestety, jak większość ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Master Truck
      Zarysowana felga i ubytki w oponie
      Porównanie opon klasy A i G - droga hamowania
      36
      Autosalon Genewa 2006