Podstawowe Narzędzia aby otworzć mały warsztat?

Podstawowe Narzędzia aby otworzć mały warsztat?

18 Sty 2015, 20:24

Witam chciałbym zapytać co będzie potrzebne aby otworzyć mały warsztat samochodowy. Na początek może napisze nad czym myślę jak bym o czymś zapomniał to dopiszcie.

Główne cele to:

mechanika pojazdowa naprawy silników, wymiana elementów zawieszenia lakiernictwo i blacharka odpada
serwis opon
auto elektronika

na początek co posiadam zestaw kluczy nasadowych, płasko oczkowych, oczkowych z grzechotką, fajkowych, imbusy, torxy, kleszcze wszystkie rodzaje również do segerów, impulsator kinetyczny, imadło, klucz dynanometryczny, ściągacz do łożysk, ściągacz do sprężyn amortyzatorów, lutownica, nasadka z kontomierzem, latarka, magnesy.

Teraz w co myślę zainwestować

Przede wszystkim podnośnik myślę nad takim ale proszę o opinie bardziej doświadczonych

[link wygasł]

zestaw do wymiany opon

[link wygasł]

[link wygasł]

kompresor i tu kompletnie nie wiem w jaki zainwestować jaka firma i jaki baniak zainteresowało mnie coś tego typu

[link wygasł]

dodatkowo migomat jakiś mniejszy, wiertarka, szlifierka kątowa,

[link wygasł]

zestaw do mierzenia ciśnienia na garach no i interfejs diagnostyczny autocom to jest moja taka wstępna wizja co byście dodali zmienili ewentualnie wywalili?
ziom890
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 02 02 2008
Auto: bmw
Silnik: 1.9 105 KM
Paliwo: Benzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

Re: Podstawowe Narzędzia aby otworzć mały warsztat?

19 Sty 2015, 08:00

Zuraw ok-może być najtańszy

Reszta to najtańsza chińszczyzna........zastanowiłbym się szczególnie nad zestawem do ogumienia....jak chcesz robić to sporadycznie to może wystarczy jak dużo i szybko to po roku będziesz zmieniał na lepszy po stół nie uciągnie koła powyżej 19 cali albo zbijak nie da rady zbić opony.....

Podnośniki-sprawdż gdzie jest serwis i w ciągu ilu dni przyjeżdża.

Firmy od kompresorów też nie znam, niby serwis jest.Polecam Airpress,sprawdzone i z dobrym serwisem.

Do opon i nie tylko to jeszcze pneumat dobry kup np Yato
http://www.dowarsztatu.com/product-pol- ... -0953.html

Do silnika na pewno blokady rozrządu, opaski do pierścieni,mierniki kompresji,-generalnie specjalistyczne narzędzia, same klucze to tylko podstawa.

Elektrnika -temat rzeka, Autocom od chińczyków na początek ci może wystarczy ale oprócz tego serwisówki, dobry miernik.
Optima
Nowicjusz

Auto: Fiat Doblo
Paliwo: Diesel

Re: Podstawowe Narzędzia aby otworzć mały warsztat?

19 Sty 2015, 12:57

A odnośnie interfejsów polecacie coś innego bo ja tak przykładowo podałem autocom podpatrzyłem go właśnie w dobrym warsztacie zależy mi na tym aby obsłużyć przeciętne samochody od 1995 do 2008 roku głównie ope volksvagen skoda mercedes audi renault honda ford itp... no i dla siebie bmw koniecznie seria 3 i seria 7. Kolejna sprawa nie mam portu rs232 w lapku a mój windows to 7 więc potrzebuje na usb pod 7 i w języku polskim budżet to max 2500 mile widziane coś tańszego odnośnie przejściówek bmw jest dużo problemów z tym i też nie wiem z jakiej aukcji wybrać
ziom890
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 02 02 2008
Auto: bmw
Silnik: 1.9 105 KM
Paliwo: Benzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Niebezpieczne mrozy, śnieg i oblodzone drogi Niebezpieczne mrozy, śnieg i oblodzone drogi
    Nowy Rok przywitał kierowców bardzo niskimi temperaturami i mrożącym wiatrem, a teraz sypnęło śniegiem. W takich warunkach jazda samochodem bywa bardzo niebezpieczna.
    Najlepszy samochód dostawczy  2016 roku Najlepszy samochód dostawczy 2016 roku
    Konkurs przeprowadzili dziennikarze z czasopism branżowych i portali transportowych – VANekstra.pl, Ciężarówki, Polski Traker i Samochody Specjalne oraz 4Trucks.pl. Zespół jurorów na podstawie jazd ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Night Party w Olsztynie, scena
      X Jubileuszowy Zlot Porsche Club Polska
      Park Maszyn, Audi A5 - 350 KM, 700 NM
      Miniaturka Audi TT Coupe