Pojazd kupiony w salonie, a dowód tymczasowy

Pojazd kupiony w salonie, a dowód tymczasowy

18 Cze 2011, 16:51

Witam

Mam dość spory problem, ponieważ na dniach odbieram auto z salonu i jeszcze w tym samym tygodniu (następny tydzień) wyjeżdżam za granicę na 2-3 miesiące właśnie tym nowym samochodem. Z tego co przeczytałem na forum na dowodzie rejestracyjnym tymczasowym można przekraczać granicę, ale co dalej jak mi się skończy? Będę musiał koniecznie do Polski wracać po odebranie dowodu rejestracyjnego? Może u notariusza napiszę upoważnienie do odebrania dowodu osobistego przez inną osobę niż właściciel i ta np osoba by mi go jakoś dostarczyła kurierem.

Czy jakiś organ jest powiadamiany kiedy nie odbiorę dowodu rejestracyjnego?

Czy też może samochody nowe nie mają tymczasowych dowodów rejestracyjnych.

Pozdrawiam
Majkelo77
Nowicjusz
 
Posty: 4
Rejestracja: 02 Kwi 2011, 23:17
Miejscowość: Białystok

Re: Pojazd kupiony w salonie, a dowód tymczasowy

18 Cze 2011, 22:29

Cały problem polega na tym, że przy odbiorze stałego DR musisz oddać tymczasowy DR. Tymczasem tymczasowy będziesz miał za granicą.

Do odbioru stałego DR potrzebujesz napisać zwykłe upoważnienie. Jeżeli upoważnienie będzie na kogoś z rodziny (wstępny, zstępny, rodzeństwo) to nie ponosisz opłaty skarbowej w wysokości 17 zł.

Polecam pójść do WK i porozmawiać z urzędnikiem. Może będzie możliwość, że wyjątkowo nie będziesz musiał zdać tymczasowego DR i dosłać go w późniejszym terminie (zależy czy trafisz na człowieka, czy na urzędasa).

Aha, kary za nieodebranie DR nie ma żadnej.
Dishman
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3725
Rejestracja: 15 Sty 2008, 20:53

Re: Pojazd kupiony w salonie, a dowód tymczasowy

20 Cze 2011, 23:30

Dziękuje serdecznie!
Majkelo77
Nowicjusz
 
Posty: 4
Rejestracja: 02 Kwi 2011, 23:17
Miejscowość: Białystok
 • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

  Jak podjeżdżać na wzniesienia i bezpiecznie z nich zjeżdżać? Jak podjeżdżać na wzniesienia i bezpiecznie z nich zjeżdżać?
  Poruszanie się po ulicach miast przypomina często wyprawę w trudno dostępny teren. Wysokie krawężniki, koleiny, dziury na drodze mogą być wyzwaniem nawet dla doświadczonych offroadowców. Zauważyli to producenci samochodów ...
  Audi A4 allroad quattro - wysoki komfort jazdy z zaletami offroad Audi A4 allroad quattro - wysoki komfort jazdy z zaletami offroad
  Audi A4 allroad quattro to ucieleśnienie jedynej w swoim rodzaju koncepcji: połączenia wysokiego komfortu jazdy z zaletami offroad. Samochód ten cieszy się wyjątkową w swoim segmencie pozycją.

 •  
  • Warto przeczytać
  • Trial Lędziny 2014 czerwiec
   Master Truck
   SuperOES & BMW Challenge - 10.03.2012, Tor Poznań - zdj. 8
   Fiat Freemont Cross
   Samochody z graffiti