Policja na drogach ??? czy to takie sprawiedlwie ??

Policja na drogach ??? czy to takie sprawiedlwie ??

27 Sie 2015, 07:25

witajcie , mam juz prawo jazdy od ponad 20 lat jednak w ostatnim czasie utrate tego dokumentu jest coraz bardziej prawdopodobna slyszalem nawet ostatnio ze policja manipuluje troche predkosci kierowcow , moj przyjeaciel mial o statnio stycznosc z taka sytuacja ze zostal zatrzymany za zbyt duz predkosc gdy tak naprawde jechal zgodnie z przpisami i tu jest moje pytanie , czy warto kupic sobie kamerke go pro i zamontowac do ja auta ( ps znalazlem ofertej na sknerus i allegro wiec z tym nie bedzie problemu) by nigdy nie czuc sie oszukanym przez nasz kochana POlicje ???
Krzysztof75
Obserwowany

Prawo jazdy od: 14 10 1995
Auto: Scoda Superb

Re: Policja na drogach ??? czy to takie sprawiedlwie ??

27 Sie 2015, 07:35

Osobiście mam zainstalowaną kamerkę, i od tego czasu nagle jak ręką odjął znikły wszelkie sytuacje które mógłbym zarejestrować. Jednocześnie przydaje się jeśli chodzi o wszelkie sytuacje na drodze. Wiadomo, że wtedy można by zestresowanym i nie myśleć trzeźwo - wtedy warto mieć takie nagrania by w domu na spokojnie móc znowu do tego przysiąść i obejrzeć materiał sekunda po sekundzie by móc przeanalizować co w ogóle się stało i czemu do takiej sytuacji doszło.
Jednocześnie wystrzegasz się sytuacji, w której gość wpada ci pod maskę i daje po heblach. Z takim nagraniem śmiało będzie można dzwonić na policję.

Propo kamerki raz już widziałem materiał gdzie policja zatrzymała kogoś i starała się wcisnąć, że dopiero teraz zapiął pasy. Po stwierdzeniu kierowcy "To może odsłuchamy materiał i stwierdzimy kiedy zapiąłem pasy" policjant natychmiast odpowiedział "a to nie, będzie rutynowa kontrola"
enter24
Nowicjusz

Auto: Citroen C4

27 Sie 2015, 07:54

Ja też mam kamerkę i powiem, że już na siebie "zarobiła" z nawiązką.
Wjechał kiedyś we mnie tramwaj, przyjechała policja i nadzór MPK i twierdzą, że moja wina. Pokazałem nagranie, gdzie widać, że ja stoję i po paru sekundach rusza na mnie tramwaj, ale oni mówią, że ciemno i słabo widać. Sprawa trafiła do sądu, który na podstawie nagrania i opinii biegłego stwierdził, że wina leży po stronie motorniczego.
Jakbym nie miał kamerki to musiałbym potulnie przyjąć mandat i stracić zniżkę OC i naprawiać samochód na swój koszt.
Także ja proponuję kupno, tym bardziej, że teraz ceny nie są takie duże a zawsze można udowodnić swoją rację.
krzysxx
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 0- 9-1993
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Megi

13 Wrz 2015, 13:02

Kamerka w samochodzie to zawsze dobry pomysł. Dzięki niej można uniknąć oszukania przez "władzę", a także można rejestrować sytuacje, które nie dotyczą bezpośrednio nas, na przykład pijanego kierowcę przed nami. Dlatego jak najbardziej polecam zakupić kamerę.
bakier
Obserwowany

Auto: Fiat Brava
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Łańcuchowe rozrządy nie są bezobsługowe Łańcuchowe rozrządy nie są bezobsługowe
    Jeśli nie chcesz mieć problemu z łańcuchowym napędem rozrządu, powinieneś nauczyć się dbać o nowoczesny silnik. Myślisz, że skoro kupiłeś nowy lub kilkuletni samochód, to nie musisz nawet zaglądać pod maskę pomiędzy ...
    Jak uczyć dzieci bezpieczeństwa na drogach? Jak uczyć dzieci bezpieczeństwa na drogach?
    Aby skutecznie uczyć dzieci w wieku od 4 do 12 lat odpowiedniego zachowania w zakresie bezpieczeństwa ruchu, trzeba wiedzieć o ograniczeniach związanych z wiekiem oraz o tym, że nikt nie zrobi tego tak skutecznie jak rodzice ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Remont silnika BMW M20B20
      Audi S4 B6
      Rage-Revolution Underground Run 2012, 6
      Samochód koncepcyjny, rzut z góry