Policjant - motocyklista zginął w wypadku drogowym

Policjant - motocyklista zginął w wypadku drogowym

23 Kwi 2009, 00:17

Wczoraj około około godziny 20.00 na ulicy Zegrzyńskiej w Legionowie doszło do tragicznego w skutkach wypadku, w którym zginął 33-letni policjant.

Kierująca samochodem osobowym KIA podczas wykonywania manewru skrętu w lewo nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu kierującemu motocyklem Suzuki, który jechał z przeciwnego kierunku. W wyniku zderzenia kierujący motocyklem sierż. sztab. Tomasz Foryś poniósł śmierć na miejscu. Wstępne ustalenia wskazują, że jechał z dozwoloną prędkością...

33-letni policjant z KMP w Płocku do Zakładu Ruchu Drogowego CSP w Legionowie został oddelegowany, żeby szkolić nowo przyjętych do służby w sprawnej jeździe ciężkimi motocyklami policyjnymi. Sam uchodził niemal za mistrza w tej dziedzinie; współpracował m.in. z TVN Turbo przy realizacji programów promujących bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

źródło: kgp.pl
- Jego śmierć spadła na przełożonych i kolegów wielkim ciężarem. Był bardzo lubiany jako kolega i ceniony jako pracownik, funkcjonariusz. Osierocił żonę i dziecko. - powiedział Komendant Miejski Policji w Płocku insp. Jarosław Brach - Tomek Foryś był bardzo dobrym policjantem, ogromnie zaangażowanym w swoją pracę w najlepszym tego słowa znaczeniu. Jemu naprawdę zależało na tym, żeby na naszych drogach było bezpiecznie. Ogromnie go za to cenię... tak, cenię, bo choć on sam odszedł, to przecież efekty jego działań nie zniknęły wraz z nim. Był dobrym kolegą, nie znam nikogo, kto miałby do niego jakiś żal czy pretensję. Rodzinie składam wyrazy najszczerszego współczucia. Rozumiem i sam odczuwam ból po tej stracie.

Zastępca naczelnika wydziału ruchu drogowego KMP Płock komisarz Zbigniew Kopczyński (w imieniu całego wydziału):
- To dziwne mówić o Tomku w czasie przeszłym: był... I bardzo trudne. Tomek Foryś... doskonały kolega. Jak ktoś miał jakiś problem, kłopot, On zawsze starał się pomóc, nie mówił, że brak mu czasu. Był bardzo lubiany, taki ciepły, roześmiany, przyjacielski. Lubił wygłupiać się, żartować...

Praca była dla niego bardzo ważna, żył nią, bardzo się angażował. Był doskonałym nauczycielem i mentorem dla młodych policjantów, których uczył tej roboty, podpowiadał, jak zachowywać się w różnych sytuacjach, jak rozwiązywać problemy związane z ruchem drogowym. Od lat był w czołówce najlepszych policjantów ruchu drogowego na Mazowszu.

Jako policjant był stanowczy i konsekwentny, ale przy tym taktowny i profesjonalny; umiał tak rozmawiać z osobami, które popełniły wykroczenia czy przestępstwa drogowe, że nie dochodziło do zatargów i konfliktów.

źródło: Komenda Główna Policji
Pozdro. Kacper
Kacper
Stały forumowicz
 
Posty: 2848
Zdjęcia: 3281
Rejestracja: 19 Maj 2006, 23:41
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy od: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

01 Maj 2009, 23:45

Mnie jest b.przykro,jeżdzę po naszych drogach już od 84 roku w swoim życiu bywałem paskudnie traktowany i w szkole podstawowej i w liceum(pochodzę z rodziny antykomunistycznej),nawet na lekcji religii bywaliśmy bici linijką po dłoniach przez klechę za zwykłe odwrocenie głowy do kolegi.Nigdy natomiast nie zostałem potraktowany niesprawiedliwie podczas kontroli drogowej,nigdy!
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 6548
Rejestracja: 02 Lut 2009, 12:03
Miejscowość: Z prawdy :)
 • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

  Gadżety motoryzacyjne dla aktywnych użytkowników! Gadżety motoryzacyjne dla aktywnych użytkowników!
  Rozpoczął się właśnie konkurs na aktywnych użytkowników. Każdy kto odwiedza nasze forum regularnie i wypowiada się na nim pisząc tematy, posty, komentarze pod zdjęciami, czy też zamieszcza same zdjęcia może wziąć w ...
  Automatyczny system wzywania pomocy po wypadku Automatyczny system wzywania pomocy po wypadku
  Toyota, Lexus i Honda biorą udział w pilotażowym programie w Japonii, którego zadaniem jest automatyczne wezwanie pomocy, kiedy dochodzi do wypadku. Nowością w stosunku do tego rodzaju systemów działających w różnych częściach ...

 •  
  • Warto przeczytać
  • Trial Lędziny 2014 czerwiec
   Master Truck
   SuperOES & BMW Challenge - 10.03.2012, Tor Poznań - zdj. 8
   Fiat Freemont Cross
   Samochody z graffiti