Policyjne cwaniaki

Re: Policyjne cwaniaki

07 Lip 2016, 08:13

Nigdy nie spokałem się z tego typu akcjami. Że niby na jakiej podstawie mandat mogą wystawić? Zmierzą odległość?
zachary
Początkujący

Prawo jazdy od: 13 05 1998

07 Lip 2016, 09:49

zachary napisał(a):Że niby na jakiej podstawie mandat mogą wystawić?

No właśnie podstawy do czegoś takiego nie ma. Liczą pewnie raczej na zestresowanie kierowcy, który zdenerwowany przyjmie mandat i tyle...
Dlatego podczas rozmowy z policją przede wszystkim należy zachować spokój :naughty:
Porównywarka OC i AC Ubea.pl - znajdujemy najtańsze OC oraz AC dopasowane do Ciebie
Ubea
Początkujący

Miejscowość: Wrocław
Auto: Opel Astra
Paliwo: Benzyna

08 Lip 2016, 09:57

Trzeba zachować spokój, ale też trzeba znać swoje prawa, żeby nawet w zdenerwowaniu umiec się broni. Dlatego dobrze, że poruszamy takie tematy :)
Vailant
Nowicjusz

Auto: nie mam

20 Lip 2016, 10:31

Trochę nie rozumiem, jakie mają podstawy do postawienia mandatu w ten sposób. Tak samo mogli by cykać foty na różnych odcinakach drogi i obliczając średnią wysyłać mandaty, gdyby okazała się zbyt wysoka.... bezsensu
kamaMa
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 15 09 1982
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Fiat 500
Silnik: 1.0 TwinAir Turbo
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008

20 Lip 2016, 10:47

kamaMa napisał(a):Trochę nie rozumiem, jakie mają podstawy do postawienia mandatu w ten sposób.

Podstawy do wystawienia mandatu w taki sposób nie ma. Ale zdenerwowany kierowca różne rzeczy przyjmie. Dlatego piszemy o tym, by kierowcy nie łapali się w taką pułapkę :wink:
Porównywarka OC i AC Ubea.pl - znajdujemy najtańsze OC oraz AC dopasowane do Ciebie
Ubea
Początkujący

Miejscowość: Wrocław
Auto: Opel Astra

26 Sie 2016, 08:37

Też tak uważam! Nie trzeba kozaczyć bo wiadomo, że oni i tak w początkowej fazie wygrają, ale spokojnie poczytać, dowiedzieć się o podsawowych prawach i wtedy będzie gites.
Draningkiss
Nowicjusz

Przebieg/rok: 14tys. km
Auto: Audi A4
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Wyższe ubezpieczenie OC, podwyżki dla kierowców Wyższe ubezpieczenie OC, podwyżki dla kierowców
    Drastyczna podwyżka ubezpieczeń OC jaka miała miejsce w ostatnim czasie to bardzo mocny cios wymierzony w kierowców którzy płacą i tak już wysokie składki obowiązkowego ubezpieczenia za swoje samochody. Cena ...
    Płyn hamulcowy - nasze bezpieczeństwo na drodze Płyn hamulcowy - nasze bezpieczeństwo na drodze
    Stan płynu hamulcowego nie jest badany w czasie obowiązkowych przeglądów przez Stacje Kontroli Pojazdów, ale doświadczenia mechaników jasno pokazują, że po polskich drogach porusza się wiele aut, w których ...

• Re: Policyjne cwaniaki

20 Paź 2016, 13:58

Mnie ostatnio zdziwiło, jade za policją koło 50/km nagle oni hamują i jadą z 30km/h a ja tak za nimi :D chociaż i tak niedługo bo później skręciłam ale nie wiem co chcieli tym osiągnąć, w każdym bądź razie nic przednimi nie jechało.
    karolina1994
    Nowicjusz

Prawo jazdy od: 16 12 2015
    Auto: Renault Laguna II
    Paliwo: Benzyna + LPG
    Typ: Kombi
    Skrzynia biegów: Manualna
    Rok produkcji: 2001

• Warto przeczytać
    • Master Truck
      Zarysowana felga i ubytki w oponie
      Porównanie opon klasy A i G - droga hamowania