POLO 6N2 czujnik położenia wału korbowego

POLO 6N2 czujnik położenia wału korbowego

11 Lip 2012, 18:50

Silnik 1.4 mpi, 60KM AUD

Świeci się check engine bład nr 16706.

Mechanik stwierdził, że to czujnik położenia wału korbowego. Kupiłem taki:
[link wygasł]
ten po lewej z długim kablem.

Mechanik twierdzi, że nie ma takiego czujnika w moim aucie, że kupiłem zły. Który z tych dwóch to czujnik położenia wału a który wałka rozrządu i gdzie się one znajdują.

Bardzo proszę o pomoc.
wbojan
Obserwowany

Prawo jazdy od: 01 01 2008
Auto: 6n2 1.4 MPI

Re: POLO 6N2 czujnik położenia wału korbowego

23 Lip 2012, 13:17

Czujnik położenie wału powinien być wkręcony w blok silnika mniej więcej w połowie bloki od strony kolektora ssącego <nie wiem jak u Ciebie>, a powinien wyglądać tak [link wygasł]. ale sprawdziłbym okablowanie czujnika.
przemek217
Launch X-431 DIAGUN - tester diagnostyczny
Awatar użytkownika

Miejscowość: Limanowa
Prawo jazdy od: 16 01 2005
Auto: Audi a6 C5
Silnik: 1.8 T 150KM AEB
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1998
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Ekstremalny terenowy ratowniczy pick-up Ekstremalny terenowy ratowniczy pick-up
    Stworzona na bazie Nissana Navara Tekna z podwójną kabiną - aktualnym Międzynarodowym Pick-upie Roku - koncepcyjna Navara EnGuard charakteryzuje się wieloma specjalnie zaprojektowanymi rozwiązaniami konstrukcyjnymi ...
    Większość polskich kierowców jeździ na krótkich odcinkach Większość polskich kierowców jeździ na krótkich odcinkach
    Niemal połowa kierowców deklaruje, że jednorazowo pokonuje nie więcej niż 10 km, a co trzeci przejeżdża dziennie do 20 km. Zaledwie 9 proc. badanych twierdzi, że ten dystans w ich przypadku jest dłuższy niż 30 km. Co czwarty ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Trial Lędziny 2014 czerwiec
      Master Truck
      SuperOES & BMW Challenge - 10.03.2012, Tor Poznań - zdj. 8
      Fiat Freemont Cross
      Samochody z graffiti