Polo III 1.0 97 falują obroty.

08 Lis 2009, 14:03

hej
Moje auto to polo III 1.0 z 97 roku i mam z nim problem. Niedawno miałem wypadek ponieważ sarna wpadła mi pod maskę. Wydawało się że to tylko blacharka ale .. zaczęły mi falować obroty np.: gdy zapalam silnik rano pomimo że samochód stoi w garażu mam bardzo niskie obroty( 300-500 aż wszystko się trzęsie i musze zapalać samochód z naciśniętym pedałem gazu) a gdy silnik jest nagrzany np po 10 km to już mam 1000-1100. Gdy silnik jest nagrzany i włączę nawiew to obroty spadają gdzieś o 50 a nigdy się tak nie działo( tak samo jak włączę światła) hmm to tak jakby im bardziej obciążam elektrykę to tym więcej obroty spadają. Na zimnym silniku muszę dużo gazu dodawać i sprzęgło przytrzymywać żeby auto nie zgasło. Ciepły silnik chodzi równo gdy puszcze gaz na biegu też nic nie rwie. Samochód posiada wymienioną cewkę, święcę i przewody mechanik sprawdził. Chciałem dać wyczyścić przepustnice ale mechanik powiedział że 1.0 nie ma przepustnicy( i powiedział że coś tam wyczyścił i rzeczywiście rano nie musze zapalać auta z naciśniętym gazem ale dalej obroty są niskie). Czy mój model polo da się podłączyć pod komputer i co wg was wpływa na te obroty ?
Chciałbym dodać że kiedyś się tak nie robiło np zawsze obroty były 1000-1100 na ciepłym a na zimnym jakieś 900.
proszę o pomoc ;)
4rch3r
Nowicjusz
 
Posty: 16
Miejscowość: Śląsk
  • 08 Lis 2009, 14:10

    jeśli miałeś obroty na ciepłym 1100 to stanowczo za wysoki nawet jak na benzynę. trzeba sprawdzić silnik krokowy. Chłopie to rok 97 uwierz w technikę :grin: na pewno da się podłączyć do kompa :)
    psioter5
     

    08 Lis 2009, 14:37

    A czy silniczek krokowy można sprawdzić bez komputera ?
    4rch3r
    Nowicjusz
     
    Posty: 16
    Miejscowość: Śląsk

    08 Lis 2009, 14:44

    niepolecana metoda ale można, wymontój go i podłącz na krótko i będziesz idzial czy działa ale naj lepiej to włożyć od kogoś i zobaczyć czy jest dobrze
    psioter5
     

    08 Lis 2009, 14:47

    A ile mniej więcej kosztuje nowy krokowy z wymianą ;D

    aa i czy to może mieć coś wspólnego z tym że przez lato dolałem trochę wody do chłodnicy? ale już byłem na czyszczeniu i wymianie płynu
    4rch3r
    Nowicjusz
     
    Posty: 16
    Miejscowość: Śląsk

    08 Lis 2009, 22:59

    nie ma to na pewno nic od płynu chłodzącego. około 100zł w zależności od modelu a jak masz śrubokręt to raczej sam wymienisz, pojedz do mechaniora nie podepnie ci do kompa i powie jeszcze czy to ta pewno to.
    psioter5
     
    • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

      Skoda Kamiq - miejski SUV
      Nowy miejski SUV ŠKODY, dedykowany dla chińskiego rynku model KAMIQ, został oficjalnie zaprezentowany 23 kwietnia. KAMIQ stanowi uzupełnienie gamy SUV-ów ŠKODY, w której znajdują się już modele ...

    08 Lis 2009, 23:17

    jestem na wtorek umówiony na komputer ;) mam nadzieje że wyjdzie szydło z worka :D:D
    4rch3r
    Nowicjusz
     
    Posty: 16
    Miejscowość: Śląsk