Polonez caro plus - wczesny zapłon ?

Re: [Polonez caro plus] - wczesny zapłon ?

08 Wrz 2007, 12:23

No może akurat ja mam takie szczęście,a może jest to spowodowane tym,że dbam o te samochody.Raz na rok wymieniam świece zapłonowe(robię około 150.000 km/rok),raz na półtora roku wymieniam przewody zapłonowe i raz na cztery,pięć miesięcy wymieniam filtr powietrza.Nie jest to wszystko takie kosztowne,ale może rzeczywiście warto?
Masz prawo zachować milczenie. A wszystko co napiszesz, może zostać zmoderowane
Nie pomagam na PW
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1110
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

12 Wrz 2007, 20:56

po czym MotoAlbercik poznać ze to np. Abimex a nie Bosch?? mam Caro 96' 1.6 jednopunkt.. to zalezy od rocznika czy poprostu montowali jak popadnie .. ??
Death Angel
Początkujący

12 Wrz 2007, 22:10

Motoalbercik , wprawdzie zawiesiliśmy ten temat , ale zapytam jeszcze ;
Jakie przebiegi mają twoje poldki , i czy ty nimi jeżdzisz ?
bonifacy
Stały forumowicz

Prawo jazdy od: 01 01 1981
Auto: Fabia I , Fabia II
Silnik: 1,4 AME , 1,4 BXW
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna

12 Wrz 2007, 22:27

Abimex montowano w Poldkach zwykłych,ale ze zmienionymi licznikami(okrągłymi,podświetlanymi na czerwonawo),a Bosch montowano w Plusach.Poczym poznać?Przy wtrysku Boscha,ECM jest pod maską z prawej strony,a w Abimexach,ECM jest w kabinie przykręcony z tyłu półki przed pasażerem.No i Abimex ma gniazdo diagnostyczne w kabinie obok ECM jak się nie mylę 10 stykowe,a Bosch ma gniazdo diagnostyczne 3 stykowe pod maską.Różni się też nieco samo urządzenie wtryskowe - w Abimexie do regulacji wolnych obrotów służy silniczek krokowy,a w Boschu jest zamiast niego regulator położenia przepustnicy.W Boschu jest na urządzeniu wtryskowym obok wtryskiwacza zamontowany czujnik temperatury powietrza,którego nie ma Abimex.
Nie pomagam na PW
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

12 Wrz 2007, 22:42

W sumie jeżdże wszystkimi - czasami mam okazję jechać samochodem brata,ale w sporadycznych przypadkach.Najczęściej jeżdże Plusem na wrysku Boscha i na wielopunkcie.Przebiegi - Track ma przejechane około 250.000,Plus na Boschu ma ponad 200.000,na wielopunkcie ponad 150.000.
Nie pomagam na PW
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

13 Wrz 2007, 08:49

dzieki za uświadomienie :D .. czyli mam Abimexa.. a pewien poważny pan w krawacie na giełdzie uświadamiał mi że montowali bosha . i bosha z mercedesów :shock: z kad sie to wzięło??? uswiadam mnie też że do polonezów montowali nie diesle z citronena tylko turbodiesle z fordów... :roll:
Death Angel
Początkujący

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Hyundai Elantra - europejska premiera nowego modelu Hyundai Elantra - europejska premiera nowego modelu
    Podczas tragów motoryzacyjnych Motor Show 2016 w Poznaniu Hyundai zaprezentował całkowicie nowy model Hyundai Elantra. Była to pierwsza we współczesnej historii targów europejska premiera modelu, co sprawiło, ...
    Jak dobrze zaplanować podróż samochodem? Jak dobrze zaplanować podróż samochodem?
    Wybierając się w dłuższą podróż samochodem powinniśmy się do niej wcześniej przygotować aby uniknąć niespodzianek w trasie. O tym jak dobrze zaplanować podróż samochodem piszemy w kilku punktach które ...

• Re: [Polonez caro plus] - wczesny zapłon ?

13 Wrz 2007, 11:13

Hmmm,napiszę tak - W Poldkach były montowane silniki diesla z Citroena 1,9 ; z Rovera 1,4 oraz najpopularniejsze z Fiata 1,5 i 1,6 z gaźnikiem,wtryskiem jednopunktowym Abimexu i Boscha,oraz z wtryskiem wielopunktowym Multec XM.Dotyczy to Polonezów powszechnie znanych i jeżdżących po naszych drogach najczęściej.Były też silniki diesla 2,0,turbo i inne,ale tych nie ma praktycznie na naszych drogach,ponieważ były to tylko prototypy.A co wtrysków,to firma Bosch produkowała je dla Polonezów jak i dla innych samochodów.Ale napewno nie były to urządzenia wtryskowe te same(że z mercedesa wkładali do Poldka).
    Nie pomagam na PW
    MotoAlbercik
    Moderator
    Awatar użytkownika

01 Lis 2007, 22:30

No to przyszedł czas na podsumowanie mojego broblemu . Spalanie detonacyjne na gazie usunięte !!!! Troche to trwało , ale sie opłacało - zero kosztów naprawy ! Więc tak - gazownicy ostatecznie stwierdzili uszkodzenie sondy lambda - zbyt niskie napięcie na bogatej mieszance ,
    max 0,6 V . Tak pokazywał komputer diagnostyczny , a bezpośredni pomiar do masy akumulatora wykazał napięcie 0,9 V ! Czyli sonda ok!
    Trzeba było znależć te 0,3 V . Znalazłem . Tam za akumulatorem , pod zbiorniczkiem wyrównawczym jest przykręcona masa akumulatora do nadwozia . Niby z nią wszystko w porządku , a jednak dokładne wyczyszczenie załatwiło problem ! . Zostało jeszcze sprawdzić jak będzie na benzynie , ale to póżniej .
    bonifacy
    Stały forumowicz

Prawo jazdy od: 01 01 1981
    Auto: Fabia I , Fabia II
    Silnik: 1,4 AME , 1,4 BXW
    Typ: Kombi
    Skrzynia biegów: Manualna

01 Lis 2007, 22:46

Trzeba sprawdzić czy koło pasowe nie przestawiło się na klinie.Rozrząd w tych silnikach jest fatalny siadają wałki rozrządu popychacze hydrauliczne.Złej jakości paliwo też się spala detonacyjnie.Moduły zapłonowe te pod cewkami też długo nie wytrzymywały.
    andrzej_124
    Stały forumowicz

• Warto przeczytać
    • Master Truck
      Zarysowana felga i ubytki w oponie
      Porównanie opon klasy A i G - droga hamowania
      36
      Autosalon Genewa 2006