Polonez Plus - porównanie

29 Sty 2008, 20:10

Rzeczywiście , troche dużo tych usterek . Być może tlatego że auto było i jest eksploatowane głównie w mieście . Dalsze wyjazdy są bardzo sporadyczne . Na te opisane naprawy wydałem chyba , z zapasem 1200 ZŁ ......( nie licząc oleju i filtrów) przez 10 lat ! No i samochód ( poza wymianą bloku ) nie stał na warsztacie dłużej jak 4 godz. ....... bo nie czekam i nie płace za mechanika :mrgreen: A i jeszcze jedna sprawa , ciekawostka - jak szwagier jedzie do marketu , to bierze ode mnie poldka , bo ..... boi się o swoją Zafire :D . To tak na marginesie . Na tle innych aut , polonez , tak jak to wyżej napisał Kolega rzeczywiście nie jest : cudem techniki : i odstaje pod wieloma szczegółami od dzisiejszego standartu . Brak mu mocy , i to jest odczuwalne ale tylko ! przy bezpośredniej konfrontacji z lepszymi konstrukcjami .Na razie jeżdze tym pojazdem , bo mi pasuje pod wieloma względami , choćby to że tylne fotele składają się błyskawicznie i bez żalu o tapicerke pakuje różne tam graty . Co do wyprzedzania tira ..... Jak on jedzie stówą , to żeby go wyprzedzić trzeba jechać szybciej .... A gdzie się tak spieszycie ? Mamy takie dobre drogi i przepisy pozwalają na szybszą jazde ? Po co mi wyprzedzać wariata ? Chyba żeby zostać większym wariatem :( Mam już troche latek i za sobą fascynacje prędkości i całe szczęście że nie zrobiłem sobie i co najważniejsze , komuś innemu -krzywdy .
Co do porównania z innymi markami , to wydaje mi się że nie ma do czego . Polonez to jest polonez i jak ktoś chce zmienić lub kupić jakiś używany , to nie będzie brać go pod uwage !Chyba żeby jaki pasjonata .Jak mój się wysłuży lub przyjdzie na niego pora , to chyba tylko złom . Bo każdemu się marzy .......zachód...................................
bonifacy
Stały forumowicz
 
Posty: 4682
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 01 01 1981
Auto: Fabia II , Fabia II
Silnik: 1,4 CGGB , 1,4 BXW
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna

  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Autobus Mercedes-Benz Travego dla klubu Legia Warszawa
    Legendarny klub warszawski – Legia Warszawa otrzymał luksusowy autobus turystyczny Mercedes-Benz Travego. Piłkarzom został on po raz pierwszy zaprezentowany 28 stycznia rano, odbierając na lotnisku legionistów ...
    Ford Sierra - samochód do driftu
    Sierra to model dobrze znany fanom motorsportu. Rajdówki oparte na tym aucie na przełomie lat 80. i 90. ubiegłego wieku szalały na odcinkach specjalnych Rajdowych Mistrzostw Świata. A w Polsce kojarzymy ten samochód ...