Polonez przyspieszenie zapłonu

Polonez przyspieszenie zapłonu

12 Lip 2009, 22:02

Witam wszystkich mam pytanko w którą stronę należy poruszyć aparatem zapłonowym w moim polonezie aby przyspieszyć zapłon. Dodam że jest to polonez z gaźnikiem.
kania
Nowicjusz

Miejscowość: Czuchów-Pieńki

13 Lip 2009, 08:25

nie do końca wiem jak to jest polonezach ale jak ustawiałem kąt wyprzedzenia w maluchu, to ustawiałem koło pasowe wg nacięć i dopiero wtedy kręciłem aparatem, żeby zapalał jak wałek znajdzie się właśnie w tej pozycji. Nie da się powiedzieć jednoznacznie czy w lewo czy w prawo, bo może się zdarzyć, że już masz za duże wyprzedzenie.
karlone
Zaawansowany

Miejscowość: Śląsk

13 Lip 2009, 12:22

jeśli chcesz przyśpieszyć zapłon to przekręcasz w przeciwną do obrotów wałka
Serce bije w tempie obrotów maszyny
bodziokardasz
Zaawansowany

Miejscowość: Czarna Ziemia
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Odśnieżarka? Zachowaj bezpieczny odstęp! Odśnieżarka? Zachowaj bezpieczny odstęp!
    Niskie temperatury i opady śniegu powodują, że na ulicach często pojawiają się odśnieżarki i posypywarki. Chociaż nie są pojazdami uprzywilejowanymi, zachowanie pewnych środków ostrożności przez innych uczestników ...
    Bugatti T40 to już ponad 80-letni zabytek Bugatti T40 to już ponad 80-letni zabytek
    Przedwojenne Bugatti T40 Macieja Pedy. Samochody od zawsze zajmowały specjalne miejsce w sercach jego rodziny. W 1968 roku ojciec Macieja zakupił pierwsze auto zabytkowe – Studebakera, w którym zakochał się od ...

•  
    • Warto przeczytać
    • VW Sharan, wnętrze
      VW TOURAN CZARNY MAT
      8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      Ford Focus II, Bestia
      Wyścigi na motorach na 1-8 mili