Polonez przyspieszenie zapłonu

Polonez przyspieszenie zapłonu

12 Lip 2009, 22:02

Witam wszystkich mam pytanko w którą stronę należy poruszyć aparatem zapłonowym w moim polonezie aby przyspieszyć zapłon. Dodam że jest to polonez z gaźnikiem.
kania
Nowicjusz

Miejscowość: Czuchów-Pieńki

13 Lip 2009, 08:25

nie do końca wiem jak to jest polonezach ale jak ustawiałem kąt wyprzedzenia w maluchu, to ustawiałem koło pasowe wg nacięć i dopiero wtedy kręciłem aparatem, żeby zapalał jak wałek znajdzie się właśnie w tej pozycji. Nie da się powiedzieć jednoznacznie czy w lewo czy w prawo, bo może się zdarzyć, że już masz za duże wyprzedzenie.
karlone
Zaawansowany

Miejscowość: Śląsk

13 Lip 2009, 12:22

jeśli chcesz przyśpieszyć zapłon to przekręcasz w przeciwną do obrotów wałka
Serce bije w tempie obrotów maszyny
bodziokardasz
Zaawansowany

Miejscowość: Czarna Ziemia
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Motor Show Poznań 2016 Motor Show Poznań 2016
    Najważniejsza impreza motoryzacyjna tego roku "Motor Show 2016" już wystartowała. Targi motoryzacyjne w Poznaniu potrwają do niedzieli 3 kwietnia. Tegoroczna edycja jest niezwykle ciekawa. Nie tylko za sprawą liderów ...
    Koncepcyjne crossovery Toyoty od R-SC do C-HR Koncepcyjne crossovery Toyoty od R-SC do C-HR
    Crossover Toyoty oparty na C-HR Concept to najnowszy produkt japońskiego koncernu. Auto trafi na rynek w połowie tego roku, jednak jego historia sięga 15 lat wstecz, kiedy zadebiutował koncept R-SC. Wciąż nie wiemy, jak będzie ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Master Truck
      Zarysowana felga i ubytki w oponie
      Porównanie opon klasy A i G - droga hamowania
      36
      Autosalon Genewa 2006