Polska piosenka hitem w Chinach !

Polska piosenka hitem w Chinach !

16 Gru 2009, 12:44

Uwierzycie? Państwo Środka podobno szaleje na punkcie Bayer Full. Dlatego discopolowy zespół z pod płockiego Łącka zagra koncert na EXPO 2010 w Szanghaju

Kiedy do autorów "Blondyneczki", "Wszystkich Polaków" czy "Majteczek w kropeczki" dotarła wieść, że ten ostatni utwór jest ogromnie popularny w chińskich dyskotekach, z niedowierzania zaczęli się śmiać. Przestali, gdy odezwało się chińskie ministerstwo kultury. Sławomir Świerzyński nie ma jednoznacznej odpowiedzi, jak, u licha, mogło dojść do całej tej hecy.

- Tam chyba wszyscy mają internet. Nawet we wsiach, gdzie często brakuje prądu, ludzie używają laptopów na baterie. Skoro więc tyle osób surfuje w sieci, ktoś musiał wpaść na nasz trop. Może też swoje zrobili studiujący w Polsce chińscy studenci - głośno zastanawia się Sławomir Świerzyński. - W każdym razie jedziemy na EXPO 2010 do Szanghaju, by promować nie tylko naszą muzykę, ale też zdrową polską żywność. A co mogło ująć Chińczyków w "Majteczkach..."? Myślę, że chwytliwa melodia.

Lider Bayer Full zastrzega: - Nie jedziemy do Chin na wakacje.

Ministerstwo zażyczyło sobie, by zespół przybył z 14 piosenkami. Nie zabraknie songów o Chinach w języku polskim, będą też hity BF i kilka utworów po chińsku. Kiedy Świerzyński myśli o tych ostatnich, ociera pot z czoła, bo mowa o przyswojeniu tamtejszego języka. Pociesza się, że słowa śpiewane na koncercie brzmią inaczej w połączeniu z melodią niż te w zwykłej rozmowie.

- No i w trakcie występu zamierzam miksować chiński z polskim. Dlaczego nie zamierzać nauczyć się chińskiego? Bo boję się, że nie zdążę. I potem, podczas rozmowy, mógłbym kogoś obrazić - mówi lider zespołu. Dodaje, że gdy reszta jego ekipy dowiedziała się o konieczności nagrania piosenek po chińsku, usłyszał: "No co ty, chory jesteś?". Ale ostatecznie wspólnie postanowili chwycić byka za rogi. - Odkąd Chińczycy dowiedzieli się, że podjąłem wyzwanie zaśpiewania w ich języku, darzą mnie ogromnym szacunkiem. Bo ponoć wcześniej nie znalazł się jeszcze taki oryginał o białej skórze jak ja - opowiada Świerzyński.

Dodatkowo Chińczycy zamierzają zorganizować u siebie casting - szukają zespołu, który zaśpiewa polskie piosenki z Bayer Full na wspólnym koncercie czy raczej formie biesiady, których ponoć ma być 10. Jest też mowa o wspólnym teledysku. Ponadto Chińczycy zapewnili, że wydadzą u siebie album Bayer Full.

Świerzyński nie ukrywa, że jeszcze niedawno Chiny kojarzyły mu się tylko z Wielkim Murem. A teraz studiuje tamtejszą kulturę i zwyczaje. - Wiem już, że gdy u nas na powitanie mówi się "dzień dobry", u nich wita się słowami "co dzisiaj jadłeś". A czy pan wie, że o ile chińscy mężczyźni nie lubią białych kobiet, to Chinki szaleją za białymi mężczyznami? Mimo to nie przestraszę się rozszalałych chińskich kobiet i na pewno pojawię się w Szanghaju - zarzeka się Świerzyński.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=ygm3Qy4Jpd4[/youtube]
Ostatnio edytowany przez bikmak, 17 Gru 2009, 21:00, edytowano w sumie 1 raz
bikmak
Nowicjusz

Miejscowość: Warszawa

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Sposoby na zmniejszenie kosztów ubezpieczenia samochodu Sposoby na zmniejszenie kosztów ubezpieczenia samochodu
    Niestety koszty ubezpieczenia samochodu wciąż rosną. Zindywidualizowany sposób liczenia składki oraz zwiększające się sumy wypłaconych odszkodowań dają się we znaki właścicielom samochodów, nawet tym bezszkodowym. ...
    Nie wpadnij w dziurę Nie wpadnij w dziurę
    Zima powoli ustaje, a wraz z wyższymi temperaturami i topniejącym śniegiem na drogach pokazują się dziury. Jazda po takiej ulicy wymaga od kierowcy sporo cierpliwości i umiejętności. Zwłaszcza, że nieumiejętne pokonywanie ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Proxcars na zawieszeniu Profender, 4
      DSC00429
      WOŚP 2008
      Toyota TS050 Hybrid, Pit Stop