Pomoc Drogowa

Pomoc Drogowa

01 Wrz 2011, 12:16

Czy ktoś z was ma kupione programy assistance? Ja zastanawiam się, czy nie sprawić sobie takiego przed zimą. Mam Honde Civic z 97 roku, niestety nie pierwszej świerzości. Zdarzyło mi się już holować samochód i nie jest to tania impreza. Większość firm sprzedających takie karty i programy ma limit wieku pojazdu. Znalazłem ofertę Polskiego Związku Motoroweg ale chciałbym poznać Waszą opinię. Może ktoś z Was korzystał?
woken
Nowicjusz

Re: Pomoc Drogowa

03 Wrz 2011, 16:46

Wyłudzanie kasy, jak przychodzi co do czego to wraz płacisz za wszystko sam.
Dishman
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

05 Wrz 2011, 12:16

Ale za co każą płacić? Przecież w OWU jest napisane co jest gwarantowane. Właśnie ja nie chce płacić za holowanie, bo dotychczas to robiłem i nie fajnie jest wydawać 300 zł na holowanie po Warszawie.
woken
Nowicjusz

05 Wrz 2011, 12:40

woken napisał(a):Ale za co każą płacić? Przecież w OWU jest napisane co jest gwarantowane.

Ty czytałeś OWU , my nie ........ Podaj tu odnośnik strony . Poczytamy i zobaczymy co tam gwarantują.
Nie odpowiadam na problemy na PW
bonifacy
Stały forumowicz

Prawo jazdy od: 01 01 1981
Auto: Fabia I , Fabia II
Silnik: 1,4 AME , 1,4 BXW
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna

05 Wrz 2011, 20:37

woken napisał(a):Mi się wydaje, że jest całkiem spoko.

No cóż.........przeczytałem .........tak na szybko....... Jednak przy zakupie czegoś takiego wolałbym porozmawiać z agentem twarzą w twarz lub zapoznać się z dokładnym regulaminem . Jak się pewnikiem zorientowałeś zakres pomocy jest zależny od rodzaju umowy a bardziej szczegółowe formy pomocy są zależne od dodatkowo zawartej umowy uzupełniającej.Tak to zrozumiałem po niejako przekartkowaniu tego OWU.
Nie odpowiadam na problemy na PW
bonifacy
Stały forumowicz

Prawo jazdy od: 01 01 1981
Auto: Fabia I , Fabia II
Silnik: 1,4 AME , 1,4 BXW
Typ: Kombi

06 Wrz 2011, 07:20

Ok, nie wiem czy Oni mają jakichkolwiek agentów, ale na stronie podają numer kontaktowy. Może mi coś podpowiedzą. W każdym razie wielkie dzięki za pomoc :)

Pozdrawiam
woken
Nowicjusz

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Problemy z ruchem w 30 największych miastach świata Problemy z ruchem w 30 największych miastach świata
    Z najnowszego raportu Roland Berger o mobilności wynika, że problemy z ruchem w 30 największych miastach świata generują koszty rzędu 266 miliardów USD. Założona w 1967 r. firma Roland Berger Strategy Consultants należy ...
    Jak podjeżdżać na wzniesienia i bezpiecznie z nich zjeżdżać? Jak podjeżdżać na wzniesienia i bezpiecznie z nich zjeżdżać?
    Poruszanie się po ulicach miast przypomina często wyprawę w trudno dostępny teren. Wysokie krawężniki, koleiny, dziury na drodze mogą być wyzwaniem nawet dla doświadczonych offroadowców. Zauważyli to producenci samochodów ...

• Re: Pomoc Drogowa

30 Mar 2013, 22:13

Ja tam nie mam żadnych assistance. Jak gdzieś jadę szukam w sieci telefonów do autoholowań. Ostatnio jak mi zdechło auto w Poznaniu to pomogła mi firma

Post troszkę zmoderowano - zamieszczono link do strony pomocy drogowej co jest uznawane za reklamę.
    mariusz867
    Nowicjusz

Auto: BMW

31 Mar 2013, 13:44

Jeżeli już wracamy do tematu - powiem, że assistance jest to dobry wybór, ale pod warunkiem, że wybiera się sprawdzoną firmę ubezpieczeniową oraz czyta się dokładnie warunki umowy oraz zakres ewentualnej pomocy i co ważne - co oznaczają określenia użyte w warunkach umowy. Nie jest ważne to, co powie nam agent ubezpieczeniowy przy podpisywaniu umowy. W razie zdarzenia ważne jest to, co jest w warunkach umowy.
    Mnie np trzy tygodnie temu zdarzyła się przykra niespodzianka - na A4 po 22 zatkała mi się odma. Wiadomo - jechac nie bardzo, robić na miejscu też nie bardzo - ubranie świątecze, ciemno, zimno i wogóle. Do domu ponad 80 km. No ale na szczeście miałem wykupione przy OC assistance. Myślę, że mogę podać firmę i nie będzie to żadną reklamą - PZU SA. Zadzwoniłem, po 20 minutach przyjechała laweta, za nią przyjechał drugi kierowca z samochodem zatępczym. Auto zawieźli mi na warsztat, gdzie spokojnie mogłem sobie je naprawiać, a oprócz tego na czas naprawy jeździłem sobie autkiem zastępczym. Dodam, że w PZU w Assistance jest możłwośc wykupienia zwiększonej odległości holowania - w warunkach umowy jest do 150 km, natomiast w aneksie jest do 1000 km. Miejsce holowania oczywiście podaje właściciel, a nie wyznacza go ubezpieczyciel - warto na to zwrócić uwagę, ponieważ niektóre ubezpieczalnie oferują holowanie np. do 300 km, ale od miejsca awarii do najbliższego warsztatu...Natomiast PZU holuje nawet do miejsca zamieszkania. Koszt takiego Assistance z aneksem do 1000 km wyniósł mnie 288 zł i PZU oferuje dla awarii dwa takie holowania z samochodem zastępczym w ciągu trwania umowy plus nieograniczona ilość holowań + samochód zastępczy w razie wypadku. Wypadek to wg nich np. stłuczka. Myslę, że takie Assistance ( sprawdzone ) jest warte polecenia. Koszt to oczywiście zalezy od zniżek przy OC, od tego czy się bierze AC itd. Ja AC nie opłacałem.
    Masz prawo zachować milczenie. A wszystko co napiszesz, może zostać zmoderowane
    Nie pomagam na PW
    MotoAlbercik
    Moderator
    Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1110
    Miejscowość: Tychy
    Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
    Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
    Typ: Terenowy
    Skrzynia biegów: Automatyczna
    Rok produkcji: 2000

12 Kwi 2013, 14:00

Dotychczas załatwiałem to na własną rękę, fakt faktem miałem szczęście trafić na dobrą firmę, pomogli mi nawet w dochodzeniu odszkodowania po wypadku :shock:. Ale zastanowię się nad assistance. @MotoAlbercik, dzięki za pomocny wpis :).
    rafaello80
    Nowicjusz
    Awatar użytkownika

Prawo jazdy od: 10 05 2005
    Przebieg/rok: 1tys. km
    Auto: FSO Polonez Caro
    Silnik: 1.6 GSi 84 KM
    Paliwo: Benzyna
    Typ: Hatchback
    Rok produkcji: 1998

19 Kwi 2013, 11:05

ja zawsze załatwiałam to sama , ale dodatkowo miałam w zanadrzu firmę, która oferowała usługi pomoc drogowa. W sumie godna polecenia.
    olan
    Nowicjusz

Prawo jazdy od: 18 12 1983
    Auto: volvo
    Paliwo: Diesel
    Typ: SUV
    Rok produkcji: 2005

22 Kwi 2013, 12:55

może sprawdzisz Macieja Prosińskiego i jego ofertę pomocy drogowej
    olanowik
    Nowicjusz

Prawo jazdy od: 19 12 1985
    Auto: honda
    Silnik: 2.2
    Paliwo: Diesel
    Typ: Hatchback
    Rok produkcji: 2007

08 Maj 2013, 09:56

Miałam problem z samochodem na autostradzie w tamtym tygodniu. Nie miałam wykupionego AC więc musiałam szukać namiarów na pomoc drogową. Trochę to trwało ale w końcu koleżanka poleciła mi AUTO HOL Grzegorz Gliński. Z obsługi byłam zadowolona, była miła mimo trudnych warunków na drodze i na koniec rachunek nie był wysoki. Gorąco polecam usługi tej firmy.
    monikan
    Nowicjusz

Prawo jazdy od: 19 11 1983
    Auto: honda
    Silnik: 2.2
    Typ: Kabriolet

09 Maj 2013, 12:56

Korzystałam z usług Firmy - Pomoc Drogowa Jakub Cukierski W skrócie o firmie mogę powiedzieć : szybki przyjazd, miła obsługa i niska cena mimo późnej pory ;) . Gdy miałam problem z holowaniem zadzwoniłam po Laweta Łódź
    norwit
    Nowicjusz

Prawo jazdy od: 18 11 1989
    Auto: volvo

10 Maj 2013, 09:01

W ubiegłym tygodniu złapałam kapcia na autostradzie. W szybkim czasie AUTO-HOL Grzegorz –Gliński przyjechali do mnie z pomocą. Polecam.
    31nikita
    Nowicjusz

Prawo jazdy od: 15 10 1989
    Auto: opel
    Paliwo: Benzyna + CNG
    Typ: SUV
    Skrzynia biegów: Automatyczna
    Rok produkcji: 2009

07 Cze 2013, 09:43

Ja gdy śmigałem sobie przez Poznań na Wrocław, skorzystałem z usług firmy Fast-Trans. Załatwili szybko sprawę i za niewielką zapłatą.
    mapet
    Nowicjusz

Auto: Audi a3

• Warto przeczytać
    • VW Sharan, wnętrze
      VW TOURAN CZARNY MAT
      8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      Ford Focus II, Bestia
      Wyścigi na motorach na 1-8 mili