Pomoc przy kupnie auta

14 Mar 2011, 14:33

Dokładnie.
Nasz rynek samochodów używanych jest tak patologiczny, że liczy się przede wszystkim stan.
Marka ma drugorzędne znaczenie.
Zresztą prawda jest taka, że w dobie globalizacji marka i narodowość samochodu ma naprawdę małe znaczenie.
Jasiek90
Stały forumowicz
 
Posty: 2899
Miejscowość: Zawichost
Prawo jazdy: 01 01 2001
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Chrysler PT Cruiser/Seat Arosa
Silnik: 2.4-152 KM/ 1.7 SDI
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

14 Mar 2011, 15:00

wiem wiem Panowie dlatego proszę o pomoc w wyborze z tych wybranych przeze mnie z 2 modele :P
mała pomyłeczka z ta awaryjnością heh
jak będę wiedział na czym się skupić rozpocznę wzmożone poszukiwania:)
kamilek30
Nowicjusz
 
Posty: 45
Miejscowość: Bielsk Podlaski

14 Mar 2011, 15:58

artur73 napisał(a):Jako złotą zasadę przyjąłbym to,że najlepiej to kupić auto w najlepszym stanie technicznym..!
Znaczek na masce zostawiłbym mitomanom i dywagantom oraz fanom różnego rodzaju statystyk i rankingów,które jak zwykle biorą w łeb kiedy nam się akurat popsuje to co miało się niby w naszej marce nie psuć...
Dam prosty przykład,a wy sobie na nie odpowiedzcie: Co wcześniej zgnije Mercedes czy Lanos..? Civic czy Seicento..?
:wink:
Najlepiej wziąć pod lupę 2-3 modele aut i cierpliwie ale aktywnie szukać aż się znajdzie dobry egzemplarz.Jeśli będzie w dobrym stanie,ze znaną przeszłością i z pewnych rąk ,to brać a gazety "moto" i inne dekry zostawić na dnie szafy.

to jest prawda i zgadzam sie z ta opinia

po drugie niewiem jakiego ogladasz mechanika ale ty mnie wogole nie znasz wiec wsadz sobie takie opinie o mnie w du** sorry ale serio meczy mnie takie gadanie jak sie nie zna czlowieka

po trzecie statystyki statystykami a co sie widzi na wlasne oczy w serwisie/warsztacie to tez co innego lecz kazdy ma prawo sugerowac sie czym chce
bo w zyciu trzeba zap********
szarik
Początkujący
 
Posty: 68
Miejscowość: Chorzow

14 Mar 2011, 16:02

proszę bez zbędnych sugestii nie wnoszących nic do tematu
kamilek30
Nowicjusz
 
Posty: 45
Miejscowość: Bielsk Podlaski

14 Mar 2011, 20:20

Te auta które bierzesz pod uwagę,są można tak powiedzieć po prostu ...dobrymi i udanymi konstrukcjami.
Przy wyborze kieruj się relacją rocznika do ceny ale zawsze na pierwszym miejscu musi być stan techniczny.
Poza tym myślę,że warto być pragmatykiem-praktycznym.Po prostu warto liczyć i szacować,czyli zrobić przed kupnem wszystko aby się "nie władować"...
Warto pojechać do ASO lub na zaufaną stację na "autorentgen".Zmniejszy to ryzyko kupna z ukrytą wadą.Zapłata za sprawdzenie auta ,może się opłacać i uchronić od wielokrotnie wyższych kosztów napraw zakamuflowanych usterek...
Nie warto kupować auta samemu i w pojedynkę,bo element"napalenia" tworzy pewien rodzaj ślepoty u nabywcy,która to ślepota ustępuje 2 tygodniach po kupnie i "szczęśliwy nabywca" mówi do siebie "co ja kupiłem..?".Warto zabrać kolegę ,wujasa i znajomego blacharza na oględziny.Oni się nie napalą i nie dokonają zakupu pod wpływem emocji.
:smile:
artur73
Moderator - Jakie auto kupić?
 
Posty: 5787
Zdjęcia: 38
Miejscowość: POZNAŃ
Prawo jazdy: 02 10 1991
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Renault
Silnik: 1,6 110KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

15 Mar 2011, 11:16

szarik po Twojej spince sugeruję, że właśnie do takich wszechwiedzących grzebaczy się zaliczasz. Nawet nie zauważyłeś komu odpowiadasz więc sugerowałbym przeprosić artura, którego niesłusznie zjechałeś zamiast mnie :)
Proponuję też więcej luzu i dystansu bo życie jest samo w sobie stresujące i po co na siłę dodawać kolejne powody do nerwów. Pozdrawiam.

kamilek, przejedź się po komisach, ale nie po to żeby kupić coś lecz żeby pooglądać, przejechać się autkiem. Wtedy zapewne niektóre odrzucisz bo coś Ci nie będzie odpowiadało.
Może przy okazji dodasz jakiś inny model, który akurat Ci się trafi.
Może Passat, Honda Accord albo Nissan Primera?
A potem jak już stworzysz jakąś listę potencjalnych samochodów to podyskutujemy o konkretach.
Z tych co podałeś to na przykład Skoda wydawała mi się zawsze taka jakaś dziadkowa.
Shymko
Początkujący
 
Posty: 55
Miejscowość: Wlkp
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    McLaren Senna - wydech o sześciokątnym przekroju
    W przypadku McLarena Senna możemy mówić o dwóch typach wydechu, bowiem na niektórych rynkach układ wydechowy samochodu jest zakończony dwoma końcówkami, a na innych trzema. Ta druga konfiguracja ...

15 Mar 2011, 11:42

Shymko, jeździłem octavia 2 lata i nie mailem wrażenia iż jestem moherem :mrgreen: Skoda to dobre auta godne polecenia. Mała awaryjność i do tego ceny części w przyzwoitych cenach.
Biedrona
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 168
Miejscowość: rzeszow
Auto: Honda accord VII

15 Mar 2011, 13:27

co do wyboru kandydatów to już są :) i tylko z tych aut coś będę wybierał:
Audi A4 B6
A6 C5
BMW 3 E46
5 E39
Ford Mondeo Mk3 - 2.0 145KM
Mazda 6 - 2.0 141/147 KM
SuperB I - 1.8t 150KM
czekam do niedzielki chyba i jadę na giełde pooglądać :) może wtedy mi się wyjaśni co do tych aut :)
kamilek30
Nowicjusz
 
Posty: 45
Miejscowość: Bielsk Podlaski

15 Mar 2011, 14:24

Ja bym wsadzil do tej listy jeszcze accorda vii 2,0 155Km
Biedrona
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 168
Miejscowość: rzeszow
Auto: Honda accord VII

15 Mar 2011, 16:40

Shymko napisał(a):szarik po Twojej spince sugeruję, że właśnie do takich wszechwiedzących grzebaczy się zaliczasz. Nawet nie zauważyłeś komu odpowiadasz więc sugerowałbym przeprosić artura, którego niesłusznie zjechałeś zamiast mnie :)
Proponuję też więcej luzu i dystansu bo życie jest samo w sobie stresujące i po co na siłę dodawać kolejne powody do nerwów. Pozdrawiam.

w tamtej wypowiedzi specjalnie zrobilem odstep zebys wiedzial ze to do Ciebie a nie do Artura myslalem sei sie domyslisz (mylilem sie )
jezeli kolege artura to obrazilo to sory leczy chyba wszyscy wiedzieli do kogo ta spinka
a ja mam dystans do zycie chodz sa rzeczy ktorych bardzo nie lubie np takie zachowanie jak twoje sory ze nie w temecie lecz ta rozmowa musiala byc jakos zakonczona
bo w zyciu trzeba zap********
szarik
Początkujący
 
Posty: 68
Miejscowość: Chorzow

15 Mar 2011, 16:47

solowa za szkołą!!!! :D
honda fajna lecz droga w zakupie przynajmniej 35 k a ja chce jeszcze w skórze, taka lepsza opcja, a wtedy dojdzie za dobry egzemplarz nawet do 40 k ;/ a ja mam do ok 30
no i w eksploatacji bedzie najdrozsza ze wszystkich
kamilek30
Nowicjusz
 
Posty: 45
Miejscowość: Bielsk Podlaski

15 Mar 2011, 17:06

Wiesz co sobie tak myślę że może Passat B6 2.0 8v BGW jest to rozwiercony 1.9 z tego co usłyszałem od właścicieli to bardzo dobrze im się sprawuje tylko że ten silnik widziałem tylko w 3BG (B5 fl) ale bez wątpienia jest w B6 ale rzadko spotykany [link do mobile.de wygasł]
adammtv
Aktywny
 
Posty: 286
Miejscowość: Złoty Stok

15 Mar 2011, 17:10

ładny lecz tez drogi, mam tlyko ponad 30 k i chce w skórze koniecznie i w dobrym stanie, no i słyszałem zbyt złego tez o tych pasatach b6
kamilek30
Nowicjusz
 
Posty: 45
Miejscowość: Bielsk Podlaski

15 Mar 2011, 17:18

Racja, ale co do tego silnika on ma naprawdę bardzo mało wspólnego z 2.0 140km, a może 3er E46 2.0 na CR 150km [link do oferty na Allegro wygasł]
adammtv
Aktywny
 
Posty: 286
Miejscowość: Złoty Stok

15 Mar 2011, 18:06

nie chce już żadnego diesla, czysta benzynka i tylko wybieram spośród tych aut:
Audi A4 B6
A6 C5
BMW 3 E46
5 E39
Ford Mondeo Mk3 - 2.0 145KM
Mazda 6 - 2.0 141/147 KM
SuperB I - 1.8t 150KM
no jeszcze rozmyslam na hondą acc 7 i toyota avensis,
sam juz nie wiem co robic , trak mam namieszane w głowie bo kazdy pisze co innego i chwali tylko swoje heh
pisalem teraz z jednym gorumowiczem i odradzal BMW bo jesdnak jest awaryjne oraz audi a6, a na forach tych aut to opinia cudeńka ...
kamilek30
Nowicjusz
 
Posty: 45
Miejscowość: Bielsk Podlaski