Pomoc w wyborze auta ! Prosze pomozcie-zalezy mi na czasie !

14 Lip 2009, 17:34

Witam wszystkich
Sam nie mogę się zdecydować, dlatego proszę o pomoc.
Potrzebuję samochodu do ~30tys., początkowo zastanawiałem się nad astrą III(przy budżecie 35tys.), ale zrezygnowałem ponieważ samochód będzie trzymany "pod chmurką" i szkoda mi
Zastanawiam się raczej nad gazem ? Chcę ekonomiczny samochód Miesięczny przebieg to ok. (minimum 850km trasa, 600 miasto). Na razie myślę o gazie chyba, że mnie przekonacie do diesla ;d
Szukam samochodu do 30tys. (z przebiegiem nie jakimś kosmicznym, może tak do 100tys.?), takim nie bardzo kuszącym dla złodziei No chyba, że pozostaje AC.<lol> Zależy mi też na bezpieczeństwie. Samochodem będę jeździł głównie sam(student).
Myślałem o
-fordzie mondeo
-passacie b5fl
-megane II(aktualnie jest w rodzinie i jesteśmy z niego zadowoleni, ale nie kupię takiego samego drugiego bo tata nie chce
Nie jestem przeciwnikiem francuzów ;P
Z góry mówię, ze odpada toyota corolla, honda civic VII, peugeot 307 i 406.(nie podobają mi się).


Na 1 miejscu stawiam ekonomie i bezpieczeństwo, dlatego chyba mondeo i passat odpadają(wiadomo, im większe tym więcej pali ;d, a z częściami do vw chyba nie jest tak tanio).

To teraz co wybrać ... Do 30k., coś innego niż megane II proponujecie ?
proszę o pomoc bo w najbliższym czasie muszę kupić ...
power26
Nowicjusz
 
Posty: 6
Miejscowość: slask

14 Lip 2009, 18:07

Passat niczego sobie, ford zresztą też. Zastanawiałeś się nad Audi, BMW albo na Skodzie Octavi? Kiedyś ojciec miał octavie i całkiem przyjemnie się jeździło ale z własnych przygód proponuje Audi A4 z '04 roku. Proponował bym jeszcze Lagunę ale podobno jest awaryjna...
Orzeszek
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 124
Miejscowość: Malopolska

14 Lip 2009, 18:26

może zastanowisz sie nad jakimś seatem leonem albo Toledo zastanowił bym sie też na twoim miejscu mazdą 6
skalops
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 261
Miejscowość: Szczecin

14 Lip 2009, 19:35

Orzeszek napisał(a):Passat niczego sobie, ford zresztą też. Zastanawiałeś się nad Audi, BMW albo na Skodzie Octavi? Kiedyś ojciec miał octavie i całkiem przyjemnie się jeździło ale z własnych przygód proponuje Audi A4 z '04 roku. Proponował bym jeszcze Lagunę ale podobno jest awaryjna...


Audi,BMW - w tej cenie to raczej dostanę "przechodzonego staruszka"

Skoda Octavia, owszem myślałem-bardzo podoba mi się Octavia II, ale I już nie za bardzo.
Właśnie muszę pomyśleć nad laguną po 2004r.

skalops napisał(a):może zastanowisz sie nad jakimś seatem leonem albo Toledo zastanowił bym sie też na twoim miejscu mazdą 6

seat leon i toledo(nie podobają mi się),

mazda 6 fajne autko, ale w tej cenie strasznie ciężko ;/

Ze względu, że będę jeździł głównie sam i zależy mi na ekonomii zawęziłem obszar poszukiwań do klasy C.
Budżet 30k.
Zastanawiam się tylko z przebiegiem 850km w trasie i ok 600km w mieście miesięcznie co będzie lepsze.
LPG czy diesel ?
Zależy mi tak jak mówiłem na ekonomii. I teraz sam nie wiem LPG czy ON ....
power26
Nowicjusz
 
Posty: 6
Miejscowość: slask

14 Lip 2009, 20:13

power26 napisał(a):Ze względu, że będę jeździł głównie sam i zależy mi na ekonomii zawęziłem obszar poszukiwań do klasy C.
Budżet 30k.

A nie lepiej B?
Jeśli bedziesz głównie jeździc sam, to możesz pójśc w wersję 3-drzwiową ..
Borys
Borys68
 

14 Lip 2009, 20:21

wybiorę coś z B lub C tylko teraz nie wiem czy gaz czy diesel,
czytam opinie, ale sam już nie wiem ;/
power26
Nowicjusz
 
Posty: 6
Miejscowość: slask
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Jak zaplanować powrót z wakacji?
    Wracając z urlopu samochodem należy zadbać o odpowiedni odpoczynek, zaplanować postoje i utrzymywać prędkość zgodną z przepisami. Odpowiedni odpoczynek Kierowca powinien być wypoczęty i wyspany. Najlepiej podróż wcześniej ...

14 Lip 2009, 20:31

Ty musisz sobie wybrać samochody to dowiesz się o wadach i zaletach,ja celowałbym albo w Mazdę,Seaty lub Octavie,ta trzecia opcja nie jest zla! Pomysl jeszcze i podawaj swe typy.Może Kie?! :grin:
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8469
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)

14 Lip 2009, 20:34

na razie zastanawiam się czy LPG czy diesel( i dopiero będę szukał samochodu).
Tata doradza mi LPG ze względu na ekonomię. Ja już sam nie wiem, czytam opinie na necie i jedni są za lpg, jedni za dieslem.

Może ktoś z Was mi doradzić ?
Lpg czy diesel patrząc na
1)ekonomię - w trasie trochę jeżdzę
2)naprawy- nie są one droższe w dieslach?
3)wiem że z gazem trzeba wymieniać filtry itd, ale to nie problem bo to chyba tanie niż w przypadku diesla ...

Ogólnie mój tata jeździ zagazowanym megane II i jest zadowolony. Trochę stracił na mocy i dynamice, ale ekonomia jest i nie wiem jak mu wytłumaczyć diesla ;D
Doradźcie coś studentowi dla którego ważna jest ekonomia ;d
power26
Nowicjusz
 
Posty: 6
Miejscowość: slask

14 Lip 2009, 20:53

Miałem Diesla i już nie chcę ,mam Benzynę zagazowaną i już chcę tylko taką opcję! Teraz są takie instalki gazowe,że marzą o nich nawet MAYBACHY! :shock: Filtry do gazu?Do mojej instalacji kosztuje ok.6 zł ,na 10kkm to nie jest taki duży koszt,benzynkę łatwiej naprawić z Dieslem jak już coś strzeli to ,szkoda gadać a jak coś strzeli w common rail to tylko płakać!Ja ufam bardziej mojej instalce gazowej jak układowi benzynowemu! :!:
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8469
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)

14 Lip 2009, 21:00

Przy tych przebiegach miesięcznych kupił bym bez wahania diesla.
Dlaczego?
Dlatego że po pierwsze lubię ten dźwięk ale pomijając to, diesel w trasie spali max 7-8/100 km, co do napraw, to zależy od tego jak samochód traktowano, zarówno diesel jak i LPG może niebawem zacząć się psuć jeśli nie był odpowiednio traktowany.
Polecam Ci 407 2.0 HDi.
Bardzo ciężko poznać że to silnik Diesla, dynamiczny, mało pali.
No i samochód sam w sobie ładnie się prezentuje ale tutaj to kwestia gustu.
Pozdrawiam.
stasiowski121
 

14 Lip 2009, 21:00

Musisz sam zdecydować czym ci sie będzie lepiej jeździć dieslem czy benzyną jednemu spodoba sie to drugiemu tamto, ja jeździłem pare lat benzyna teraz się przesiadłem na ropniaka i raczej już nigdy do benzyniaka nie wrócę, bo ropniak mi daje niesamowita radość z jazdy
skalops
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 261
Miejscowość: Szczecin

14 Lip 2009, 21:42

skalops napisał(a):Musisz sam zdecydować czym ci sie będzie lepiej jeździć dieslem czy benzyną jednemu spodoba sie to drugiemu tamto, ja jeździłem pare lat benzyna teraz się przesiadłem na ropniaka i raczej już nigdy do benzyniaka nie wrócę, bo ropniak mi daje niesamowita radość z jazdy
pozdrawiam miłośnika diesla -oby tak dalej
max23
Początkujący
 
Posty: 122
Miejscowość: elbląg

15 Lip 2009, 06:46

Ahoj!
Jesli nie odrzucasz francuzów, to może Dacia Logan/Sandero 1.4 8V 75KM?
Wersja ze wspomaganiem (Ambiance) - 33 tys. złotych.
To ci da nowy samochód, bezawaryjny (bo nie ma duperszmitów do popsucia się :)) ekonomiczny i nieatrakcyjny dla złodzieji.

Borys
Borys68
 

15 Lip 2009, 07:33

Osobiście nie lubie LPG i nie polubie. Jak się uczyłem z instruktorem to jeździłem Benzynką. Na wolną jazdę polecam. A żeby przygazować i zaszaleć polecam diesla. Jeżeli francja to może Peugeot 307 albo 406, albo Citroen C4. Nie wiem za bardzo co lubisz.
A KIA to byś się musiał zastanowić bo u mnie w rodzinie nie lubią tej marki...
Orzeszek
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 124
Miejscowość: Malopolska

15 Lip 2009, 08:13

Ahoj!
Orzeszek napisał(a):Jeżeli francja to może Peugeot 307 albo 406, albo Citroen C4. Nie wiem za bardzo co lubisz.

Patrz pierwszy post ...
Borys
Borys68