Pomoc w wyborze Fiata Grande Punto

Pomoc w wyborze Fiata Grande Punto

19 Wrz 2016, 17:21

Witam,
Od jakiegoś czasu szukam dla siebie samochodu i wybór padł na Fiata Grande Punto. Znalazłem w okolicy interesujący mnie egzemplarz z silnikiem 1.4 8v 77KM. Pytanie moje dotyczy tego jaka jest realna trwałość tego silnika zakładając, że właściciel dbał o auto.
Auto, które oglądałem miało 225000 km przebiegu i było zadbane. Jest to dość dużo jak na samochód tej klasy i nie wiem czy jest sens pakować się w tak dużo użytkowany samochód.
Czy taki silnik jest w stanie przejechać dajmy na to te 300000 km bez ponoszenia większych kosztów przy prawidłowej eksploatacji?
kubajj
Obserwowany

Prawo jazdy od: 18 09 2011
Przebieg/rok: 5tys. km
Auto: Peugeot 206
Silnik: 1.1 60KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2001

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Zimowa EkoJazda Zimowa EkoJazda
    Jak jeździć ekologicznie i ekonomicznie zimą? Zasady są te same o każdej porze roku, ale w trudnych warunkach pogodowych, niskich temperaturach mają jeszcze większy wpływ na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu ...
    Gruba kurtka, rękawiczki, czapka, a bezpieczeństwo jazdy Gruba kurtka, rękawiczki, czapka, a bezpieczeństwo jazdy
    Zimą niskie temperatury zmuszają nas do noszenia grubej kurtki, ciepłych butów, czapki i rękawiczek. Chociaż chroni to nas przed zimnem, jednak w przypadku kierowców znacząco może wpływać na bezpieczeństwo jazdy.

•  
    • Warto przeczytać
    • Master Truck
      Zarysowana felga i ubytki w oponie
      Porównanie opon klasy A i G - droga hamowania
      36
      Autosalon Genewa 2006