Pomóżcie kobiecie wybrać i kupić auto. Proszę.

Pomóżcie kobiecie wybrać i kupić auto. Proszę.

20 Lut 2016, 12:07

Witam

Bardzo proszę o pomoc w znalezieniu samochodu typu kombi, bo zupełnie nie znam się na motoryzacji, nie wiem jakie samochody są dobre, a jakie należy omijać szerokim łukiem. Wiem tylko jakie mam wymagania.
Chciałabym, żeby samochód miał bagażnik w którym zmieszczę dziecięcy wózek, torby z zakupami, a w wakacje oprócz wózka będę mogła zapakować dwie spore torby podróżne i żeby pakowanie nie było udręką.
Chciałabym żeby auto było tanie w eksploatacji i było mało awaryjne. Autem pojeżdżę jakieś 5-10 lat więc nie chciałabym skarbonki na kółkach.
Nie jeżdżę dużo, bo w zasadzie tylko po mieście i to nie za dużym. No i od czasu do czasu jadę gdzieś dalej tak 50 - 100 km w jedną stronę ale to tak raz może dwa razy w miesiącu. A przebieg roczny to tak maksimum 10 tys.
W związku z powyższym zależy mi żeby auto było ekonomiczne i nie paliło jak smok. Fajnie jakby było z gazem albo można było w nim zamontować gaz.
Nie lubię wyprzedzać na drodze ale nie lubię też wlec się za jakimiś zawalidrogami dlatego miło by było gdyby wyprzedzanie odbywało się szybko.
Będę w nim woziła moje pociechy więc bezpieczeństwo też jest dla mnie bardzo ważne.
No i ostatnie najważniejsze, chciałabym żeby auto było ładne :)

Zapomniałam napisać o cenie, mogę wydać maksimum 22 tys. zł
marlenka78
Obserwowany

Auto: Nie mam

Re: Pomóżcie kobiecie wybrać i kupić auto. Proszę.

20 Lut 2016, 12:59

Może Mercedes W210 kombi ma bardzo duży bagażnik ale trzeba uważać na rdzę :angry: Myślę, że spokojnie wystarczy dla mamy z dzieckiem :ok: Tylko do mało palących to raczej nie należy :( Zdjęcie przykładowe bagażnika:
Image
Nowe Fotki Mojego Auta są w tym temacie
fiat-seicento-900-krzycha-vt94145.htm
Krzychu
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

Auto: Fiat Seicento
Silnik: 900 39 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1998

20 Lut 2016, 13:13

Jako, że większość jazdy masz po mieście, optymalnym wyborem będzie jakiś kompakt. Co do urody auta, to już jest rzecz gustu- ode mnie
[link wygasł]
yeti65
Zaawansowany

Prawo jazdy od: 29 11 1984
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: mitsubishi lancer X
Silnik: 1,6mivec 117KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Rok produkcji: 2014

20 Lut 2016, 13:19

yeti65 napisał(a):http://otomoto.pl/oferta/hyundai-i30-1- ... f8905e195c

To nie kombi :roll: To jest kombi:
[link wygasł] link przykładowy
Krzychu
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

20 Lut 2016, 13:27

Krzychu napisał(a):To nie kombi

Rzeczywiście :oops: link miał być przykładowy, w wyszukiwarce wpisałem kombi a zdjęć nawet nie oglądałem :lol:
yeti65
Zaawansowany

Prawo jazdy od: 29 11 1984
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: mitsubishi lancer X
Silnik: 1,6mivec 117KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Rok produkcji: 2014

20 Lut 2016, 17:33

Z tego co kolega napisał to Mercedes nie pali mało więc odpada. A i jakoś tak mi się Mercedes kojarzy z drogim utrzymaniem.
Hyundai jest ładny :) A jaki silnik byłby dobry i oszczędny i ewentualnie zdatny do gazu?

I jeśli mogłabym prosić to może jeszcze jakiś inne samochody żebym mogła na pewno dobrze wybrać :)
marlenka78
Obserwowany

Auto: Nie mam
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Jak podjeżdżać na wzniesienia i bezpiecznie z nich zjeżdżać? Jak podjeżdżać na wzniesienia i bezpiecznie z nich zjeżdżać?
    Poruszanie się po ulicach miast przypomina często wyprawę w trudno dostępny teren. Wysokie krawężniki, koleiny, dziury na drodze mogą być wyzwaniem nawet dla doświadczonych offroadowców. Zauważyli to producenci samochodów ...
    Fałszywe poczucie bezpieczeństwa Fałszywe poczucie bezpieczeństwa
    Pieszy wchodząc na oznaczone pasami przejście często zyskuje fałszywe poczucie bezpieczeństwa. Jak gdyby fakt, że w tym miejscu ma pierwszeństwo, chronił go przed zagrożeniem. W rzeczywistości na przejściach dla pieszych ...

• Re: Pomóżcie kobiecie wybrać i kupić auto. Proszę.

20 Lut 2016, 17:53

marlenka78 napisał(a):Z tego co kolega napisał to Mercedes nie pali mało więc odpada. A i jakoś tak mi się Mercedes kojarzy z drogim utrzymaniem.

Niby W210/S210 nie jest aż tak bardzo drogie w utrzymaniu ale będzie na 100% droższe od Hyundaia i powiedziałem, że spala sporo ale nie wiem ile dla Ciebie jest dużo bo spalanie merca to około 14-16 litrów LPG w mieście zapewne ale w trasie przy spokojnej jeździe pali gdzieś koło 9-10 litrów. Moja wiedza czysto teoretyczna jest więcej na temat merca może powiedzieć Ossy I ceny części zapewne też kojarzy :ok:
    Krzychu
    Stały forumowicz
    Awatar użytkownika

• Warto przeczytać