Pompa wtryskowa od 1.9 TD (XUD11)

Pompa wtryskowa od 1.9 TD (XUD11)

04 Kwi 2013, 22:13

Jaka jest różnica pomiędzy pompa z 1.9 TD a 2.1 TD?
Bo w przyszłości chciałbym kręcić silnik 2.1TD , a jeżeli te pompy nie różnią się np. tłoko-rozdzielaczem to wydajność ich będzie taka sama?

[link wygasł]

Jeżeli obie pompy mają ta samą charakterystykę przyspieszacza wtrysku ,,F'' i ten sam tłoko rozdzielacz. To niczym innym raczej nie powinny się różnić, no chyba że samymi możliwościami podkręcenia tak?
Jeżeli pompę od 1.9 TD podkręce na fabryczne osiągi 2.1 TD czyli o 15 koni więcej to zacznie pewnie mocniej dymić i więcej brać paliwa, w porównaniu do pompy od 2.1 TD. Dobrze mówię?

Z góry dzięki za pomoc.
Speed024
Nowicjusz
 
Posty: 3
Rejestracja: 13 Lis 2010, 19:42
Miejscowość: Rzeszów

 • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

  Jak podjeżdżać na wzniesienia i bezpiecznie z nich zjeżdżać? Jak podjeżdżać na wzniesienia i bezpiecznie z nich zjeżdżać?
  Poruszanie się po ulicach miast przypomina często wyprawę w trudno dostępny teren. Wysokie krawężniki, koleiny, dziury na drodze mogą być wyzwaniem nawet dla doświadczonych offroadowców. Zauważyli to producenci samochodów ...
  Jak dbać o klimatyzację w samochodzie? Jak dbać o klimatyzację w samochodzie?
  Zadbana klimatyzacja odwdzięczy nam się dobrym chłodzeniem wnętrza samochodu i nie będzie przyczyną chorób dróg oddechowych. Co należy zrobić, aby uniknąć niespodzianek w upalne dni wyjaśniamy poniżej. Przegląd ...

 •  
  • Warto przeczytać
  • Trial Lędziny 2014 czerwiec
   Master Truck
   SuperOES & BMW Challenge - 10.03.2012, Tor Poznań - zdj. 8
   Fiat Freemont Cross
   Samochody z graffiti