Pompowtryskiwacze w passacie B5 FL

Pompowtryskiwacze w passacie B5 FL

16 Cze 2012, 20:44

Witam, jestem tutaj nowy, więc proszę o wyrozumiałość. Jako, że jest tutaj sporo osób, które się na tym znają to chciałbym zadać dwa pytania(szukałem w necie odpowiedzi na nie, ale co strona, to sprzeczne informacje). Chodzi mi o silnik 1.9TDI.
1. Czy wszystkie modele passata B5 FL mają silniki z pompowtryskiwaczami, czy jeśli się nie chce tych pompowtryskiwaczy, to trzeba szukać w modelach B5(przed FL)? Czy te pompowtryskiwacze są naprawde takie koszmarne jak można wyczytać w sieci (kosztowne i często się psują - jaki jest dokładnie koszt, jeśli się zepsują)?
2. W jakich samochodach (B5 i B5 FL) oraz modelach silnika/skrzyni (cały czas chodzi mi o 1.9TDI) były/są montowane koła dwumasowe?
Z góry bardzo dziękuję.
matek45
Obserwowany

Prawo jazdy od: 01 01 2001

Re: Pompowtryskiwacze w passacie B5 FL

16 Cze 2012, 22:23

1.9 tdi 90ps na pompie , masz bez 2 masy i bez turbiny ze zmienna geometria
1.9 tdi 110ps na pompie , turbo ze zmienna geometria i z 2 masa
wszystkie inne 1.9 tdi czy to 115ps czy 101ps czy 130ps sa juz na pompowtryskach , jednak sa dosc trwale i jak ktos wczesniej dbal to nie powinny stanowic problemu ,
silnik na pompowtryskach chodzi ciut glosniej niz na pompie

passat b5 po fl silnika ma tylko na pompowtryskach , ma tez poprawione przednie zawieszenie jak chcesz silnik 90ps czy 110ps to jedynie b5 przed liftem
bioly21
Zaawansowany

Miejscowość: malopolska
Prawo jazdy od: 17 08 2002
Auto: Alfa159 , Civic VII

24 Maj 2015, 16:14

Regeneracja tylko w Bosch Service pewny sprzęt i jakość usługi.
pudelko
Nowicjusz

Auto: Skoda 1.6 TDI CR 105 KM

31 Maj 2015, 19:30

Potwierdzam Bosch Diesel Service w Stalowej Woli na Mostowej sprawdzony do naprawy pompowtryskiwaczy i wtryskiwaczy Common Rail
SEBA6
Nowicjusz

Miejscowość: Mielec
Auto: Mercedes e klase
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Nowa jakość aut poflotowych * Nowa jakość aut poflotowych *
    Zmienia się rynek aut poflotowych i poleasingowych. I są to widoczne zmiany na lepsze. Coraz łatwiej znaleźć wśród takich aut oferty atrakcyjne pod każdym względem. Jeszcze nie tak dawno oferta samochodów pokontraktowych ...
    Co wpływa na wygląd zewnętrzny samochodu? Co wpływa na wygląd zewnętrzny samochodu?
    Stylistykę samochodu kreują nie tylko względy estetyczne, ale i cała długa lista czynników wpływających na nasz portfel i bezpieczeństwo. Popularność samochodu w bardzo dużej mierze zależy od jego wyglądu. Stylistyka ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Master Truck
      Zarysowana felga i ubytki w oponie
      Porównanie opon klasy A i G - droga hamowania
      36
      Autosalon Genewa 2006