Pop off - co to może byc ;)

Pop off - co to może byc ;)

01 Gru 2010, 22:42

Witajcie, nie widziałem gdzie napisać ten temat ale uważam że ten dział będzie odpowiedni ;)
Co to jest Pop-off jak to nazywa się dokładnie po polsku.
Jeżeli to jest to co mi się wydaje czyli małe urządzonko wydające ten wspaniały dźwięk przy puszczeniu gazu to co o tym sądzicie ;) ?
Adek4100
Adek4100
Nowicjusz

Miejscowość: Radomsko

Re: Pop off - co to może byc ;)

19 Gru 2010, 21:54

Poszperałam troszkę po necie i wyszło że to może być zawór. Na niemieckim forum pisze :

Jeśli pedał przyspieszenia jest zwolniony, zamyka zawór przepustnicy. Turbosprężarka wiruje z dużą prędkością, ale wciąż promuje powietrze w stosunku do obecnie zamkniętej przepustnicy. Stwarza to zaległości w turbosprężarce, ostatecznie spowalnia, a następnie mocno obciąża łożyska wału turbiny.

Ja nic z tego nie rozumiem, ale może Tobie pomoże. Zapytaj jeszcze chłopaków :)

żródło: http://www.m3.meganeboard.de/viewtopic.php?f=13&t=7691
"Woman Driving" Bo Wy macie wrodzoną zdolność prowadzenia samochodu, a my wielokrotny orgazm... ;)
Snow Queen
Nowicjusz
Awatar użytkownika

Miejscowość: ja mam czas? ;)
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Wyższe ubezpieczenie OC, podwyżki dla kierowców Wyższe ubezpieczenie OC, podwyżki dla kierowców
    Drastyczna podwyżka ubezpieczeń OC jaka miała miejsce w ostatnim czasie to bardzo mocny cios wymierzony w kierowców którzy płacą i tak już wysokie składki obowiązkowego ubezpieczenia za swoje samochody. Cena ...
    Ostre zakręty, zakosy i serpentyny pod kontrolą Ostre zakręty, zakosy i serpentyny pod kontrolą
    Sezon wycieczek na wędrówki górskie trwa. Wielu turystów pokonuje autem setki kilometrów, aby dojechać do celu. Droga często jest bardzo wymagająca, głównie ze względu na liczne ostre zakręty, ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Master Truck
      Zarysowana felga i ubytki w oponie
      Porównanie opon klasy A i G - droga hamowania
      36
      Autosalon Genewa 2006