Pop off - co to może byc ;)

Pop off - co to może byc ;)

01 Gru 2010, 22:42

Witajcie, nie widziałem gdzie napisać ten temat ale uważam że ten dział będzie odpowiedni ;)
Co to jest Pop-off jak to nazywa się dokładnie po polsku.
Jeżeli to jest to co mi się wydaje czyli małe urządzonko wydające ten wspaniały dźwięk przy puszczeniu gazu to co o tym sądzicie ;) ?
Adek4100
Adek4100
Nowicjusz

Miejscowość: Radomsko

Re: Pop off - co to może byc ;)

19 Gru 2010, 21:54

Poszperałam troszkę po necie i wyszło że to może być zawór. Na niemieckim forum pisze :

Jeśli pedał przyspieszenia jest zwolniony, zamyka zawór przepustnicy. Turbosprężarka wiruje z dużą prędkością, ale wciąż promuje powietrze w stosunku do obecnie zamkniętej przepustnicy. Stwarza to zaległości w turbosprężarce, ostatecznie spowalnia, a następnie mocno obciąża łożyska wału turbiny.

Ja nic z tego nie rozumiem, ale może Tobie pomoże. Zapytaj jeszcze chłopaków :)

żródło: http://www.m3.meganeboard.de/viewtopic.php?f=13&t=7691
"Woman Driving" Bo Wy macie wrodzoną zdolność prowadzenia samochodu, a my wielokrotny orgazm... ;)
Snow Queen
Nowicjusz
Awatar użytkownika

Miejscowość: ja mam czas? ;)
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Jak producenci zarabiają na częściach Jak producenci zarabiają na częściach
    Bezawaryjność? To dla producenta bankructwo. Dlatego producenci robią wszystko, żeby części, które psują się często lub są konieczne do wymiany po danym przebiegu, połączyć z częsciami drogimi, któe psują się rzadko albo ...
    Renault Pro+ - cztery rodzaje zabudów w nowym pick-upie Renault Pro+ - cztery rodzaje zabudów w nowym pick-upie
    Renault Pro+ przedstawia cztery rodzaje zabudów w nowym pick-upie Renault Alaskan, doskonale pokazujących pełne spektrum know-how marki: Alaskan ambulans, pojazd ratowniczo-pożarniczy, samochód z wysięgnikiem ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Ferrari 458 Spider
      ALT
      Toyota Tesla-TMC RAV4 EV
      Monster Energy - Monster Truck, na dwóch kołach