Poprawa wyglądu progów

04 Paź 2009, 15:53

Witam

Mam od niedawna Citroena Xsara 19 TD VTS 100 KM ;)

Kupilem go z jedym mankamentem w wyglądzie.


Jak to można estetycznie samemu naprawić?

[link wygasł]
htomek87
Nowicjusz
 
Posty: 3
Miejscowość: Krakow

06 Paź 2009, 18:12

Mozesz zastosowac mate szklana (zakladam,ze znasz zasade uzytku), idealnie nadaje sie do tego typu napraw.Zrob sobie najpierw szblon z papieru zeby wiedziec jaki kawalek Ci potrzebny a potem natnij ich kilka,bo na jednym razie zwykle sie nie konczy.Po tym procesie potrzebna Ci bedzie szpachla z wloknem szklanym (zielona,biala), a na koniec zwykla miekka do koncowej obrobki.Mozesz tez zglosic sie do mieszalni lakierow gdzie kupisz podklad 1K w spray-u oraz dobiora Ci kolor i nabija w puszke.
seeb
Nowicjusz
 
Posty: 38

06 Paź 2009, 18:56

a jak by to kosztowo wyglądało tak mniej więcej?
htomek87
Nowicjusz
 
Posty: 3
Miejscowość: Krakow

06 Paź 2009, 19:33

Koszt maty ok.35zl. w opakowaniu jest jej za duzo na to uszkodzenie przy okazji mozesz zrobic kajak :mrgreen: ,mala puszka szpachli z wloknem ok 15zl.,mala puszka wykonczeniowki ok.15zl,podklad ok.25zl,lakier baza ok.30zl,lakier bezbarwny ok.30zl.pod warunkiem,ze jest to metalic w dodatku potrzebujesz papiery do obrobki dodatkowe koszta ok.30zl.Pisze ok.,bo ceny sa bardzo rozne w kazdym sklepie,mieszalni,rozne jakosci. Tak wiec suma sie uzbiera i nadal nie masz pewnosci jak to wyjdzie nie wiem jakie masz zdolnosci ale ja bym to zlecil lakiernikowi.On zrobi ta sama metoda ale masz pewnosc,ze polakieruje caly prog i kolor powinien sie zgadzac.Moim zdaniem warto polozyc pare zlotych i dac fachowcowi.
seeb
Nowicjusz
 
Posty: 38

06 Paź 2009, 19:39

tez tak chyba zrobie ;)
htomek87
Nowicjusz
 
Posty: 3
Miejscowość: Krakow
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    BMW w leasingu – o czym warto pamiętać?
    Luksusowe modele BMW cieszą się dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród przedsiębiorców. Korzystne rozwiązanie stanowi szczególnie BMW leasing. Na co zwrócić uwagę, decydując się na tę formę finansowania? ...