Popularne usterki/awarie/problemy w VW POLO III

Popularne usterki/awarie/problemy w VW POLO III

22 Paź 2010, 17:02

Cześć,
przymierzam się do zakupu VW POLO III 5D rocznik 2000-2001 w benzynie
1.4 16V 75KM

i chciałbym zapytać czy o autko lubi się psuć i wogóle jakie są najczęstsze usterki
szukam dobrze utrzymanego modelu z zachodu

aha i czy jedno: czy te 75KM to najlepsza opcja do jazdy po mieście i w krótkie trasy

z góry dziękuje za odp

ps wyczytałem gdzieś o denerwującą kontrolkę EPC która oznaczać może błahostkę, ale i coś poważnego
Ghost Writer
Nowicjusz

Miejscowość: Polska

Re: Popularne usterki/awarie/problemy w VW POLO III

22 Paź 2010, 17:55

Generalnie Polo jest uznane za dośc udany(a co za tym idzie popularny) samochód miejski. Dużo cześci na rynku wtórnym w przystępnych cenach to kolejna zaleta. Co do awaryjności-myślę, że wszystko zależy od tego, na jaki egzemplarz trafisz. 75 koni spokojnie wystarczy do miasta, zważając na jego małą masę. :smile:
Ignorance is bliss...
pinio124
Zaawansowany
Awatar użytkownika

Miejscowość: Gdańsk
Prawo jazdy od: 01 01 2001
Auto: Opel Astra III
Silnik: 1.7 CDTi 100 KM
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2004
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Zimowe porządki w samochodzie Zimowe porządki w samochodzie
    Pierwsze opady śniegu, oblodzone ulice i chodniki oraz mroźne temperatury powinny być wyraźnym sygnałem dla kierowców, żeby przygotować samochód do zimy. Wymiana opon, sprawdzenie układu hamulcowego czy zaopatrzenie ...
    Dragster JET CAR PREDATOR Dragster JET CAR PREDATOR
    Francuski samochód Jet Car Predator ma aż 6000 KM i silnik odrzutowy. Poniżej przedstawiamy specyfikację techniczną. Nazwa : Dragster JET CAR PREDATOR Silnik : Amerykański Turbojet z samolotów myśliwskich. Typ ...

•  
    • Warto przeczytać
    • BMW E30, drift fun
      08accura
      Autosacrum 2008
      SEAT Ibiza Cupra, wnętrze