Porada co do sprowadzenia auta

04 Wrz 2008, 19:26

Witam wszystkich
mam teraz polo 1.9D izamierzam je zmienic w najblizszym czasie na :
-renault megane coupe 2.0 16v
-BMW compakt 318 ti
-mercedes 124 coupe ( tu nie wiem jaki silnik ale mysle nad 2.2)
-audi a3 1.8t

no i teraz taki dylemat ktore wybrac. Auto mam zamiar sprowadzic z niemiec lub litwy.Kase jaka chce przeznaczyc na to to okolo 4tys euro
Wszystko to sa benzyniaki bo mam zamiar zalozyc gaz sekwencyjny

moze mi ktosp oradzic cos odnosnie tych aut. Ktore jest najoszczedniejsze ktore dobrze znosi gaz ktore jest malo awaryjne itd

pozdrawiam wszystkich
czaja
Nowicjusz
 
Posty: 8

04 Wrz 2008, 19:29

zdecydowanie wybrałbym audi a3 1.8t , ale jak z częściami ? audi to audi...
EXAL
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 256

04 Wrz 2008, 19:55

4k to taka dolna granica na a3 1.8t, przy odrobinie szczescia znajdziesz egzemplarz w przyzwoitym stanie, chociaz one sie dobrze cenia :)
pzdr
Pawlo
Zaawansowany
 
Posty: 588
Miejscowość: Bolesławiec

04 Wrz 2008, 20:06

Mysle ze Mercedes to calkiem niezla sprawa :)
Bardzo wiele mowisz o SOBIE, gdy wydajesz sie mowic o innych ludziach.
Architek
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 150
Miejscowość: Zgorzelec

04 Wrz 2008, 21:36

u niemcow jest taka zasada niemiec nie sprzeda samochodu dopuki ma na nie lub na co kolwiek w nim gwarancje takrze wybieral bym miedzy merasiem a bmw (osobiscie polecam bmw) mialem w tych samochodach dobre jest to ze moga palic sie wszystkie kontrolki nic moze nie dzialac a on nadal jezdzi wada jest spalanie chociaz zalezy od pojemnosci jezeli do 2l to spoko
pozdrawiam
michcio
michcio74
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 28
Miejscowość: jersey city

04 Wrz 2008, 21:47

no wlasnie BMW z tego co sie orientuje to duzo pali tzn od stylu jazdy zalerzy moze spalic 8 litry a moze 15 l. Znowu jesli chodzi o mercedesa to troche mnie zniechceca ze czesci nie sa najtansze i troche to stare autko juz jest jak dla mnie to ostatecznosc taki 124 coupe Najbardziej to mi pasuje audi a3 ogolnie ladny samochod i silniczek ma ok jest w miare oszczedny i mozna juz zagazowac spokojnie mimo turbiny widzialem testy to po 40tys km nic sie nie dzialo z tym autem natomiastjesli chodzi o renault autko mnie przyciaga swoim wygladem i osiagami ale znowu kazdy mowie ze strasznie sie sypia i dlatego nie wiem co wybrac
czaja
Nowicjusz
 
Posty: 8

04 Wrz 2008, 23:22

zawsze możesz założyć gaz :P choć bmw i gaz? jakoś mi to nie pasuje , a co do a3 to faktycznie dosyć dobrze się cenią...
EXAL
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 256

04 Wrz 2008, 23:48

no wlasnie chce kupic auto i zalorzyc gaz w nim sekwencje napewno. Audi a3 ceni sie dobrze zwlaszcza u nas na rynku ogladajac ostatnio strony niemieckie itd mozna juz znalesc cos do tych 4 tys tylko ciekawe jak z jego stanem czy nie jest to jakas padaka sprzedawana przez niemca. Byl moze ktos na gieldzie na litwie ?? Jakie sa tam ceny bo slyszalem ze nizsze niz w niemczech i w jakim stanie sa tam auta nie sa odpicowane zrobione itd do sprzedania ??
czaja
Nowicjusz
 
Posty: 8

05 Wrz 2008, 10:04

a w holandii utreht giełda - odbywa się chyba we wtorki
EXAL
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 256

05 Wrz 2008, 11:36

holandia jest troche daleko ja jestem z woj podlaskiego wiec najblizej mam na litwe zebys samemu po cos pojechac. Chyba ze ktos mi sprowadzi auto ale watpie zeby ktos sciagnal mi go za 4 tys euro sam ogladalem na mobile.de i jeszcze jakiejs stronce to juz mozna za 3,5 tys euro kupic takie audi a3 1.8t z 96-97 roku
czaja
Nowicjusz
 
Posty: 8

05 Wrz 2008, 17:44

Mercedesa bym z tych autek kupił.
astro007
Aktywny
 
Posty: 253

05 Wrz 2008, 18:36

e tam daleko , poproś kolega znajomego zalej mu za 400pln gazu i dojedziesz , w holandii można trafić dobra fure za przyzwoite pieniążki..
EXAL
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 256

05 Wrz 2008, 22:07

EXAL napisał(a):zawsze możesz założyć gaz :P choć bmw i gaz? jakoś mi to nie pasuje , a co do a3 to faktycznie dosyć dobrze się cenią...

:shock: A co w tym dziwnego? Większość E36 w Polsce jeździ na gazie. 8)
Dishman
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3725

06 Wrz 2008, 00:13

tez mi sie wydaje ze w polsce jak nie co druga to co trzecia BMw jezdzi na gazie wkoncu maja mocne silniki fajne autko, malo awaryjne (mlodziezowe) i tak naprawde spalanie to jedyna wada
michcio
michcio74
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 28
Miejscowość: jersey city

06 Wrz 2008, 00:42

No może i mają mocne silniki, ale 15 lat temu... teraz większość zaruchana + lpg = bardzo zaruchana. Bmw fajne znajdziesz za tą kasę, ale te silniki gazu nie lubią. Audi w turbinie dużo pali, ale jak się upierasz na gaz... Renault NIE. Mercedes i owszem, ale koszty eksploatacji niskie nie będą, no i musisz się dowiedzieć jak konkretny silnik z gazem współpracuje... Ja bym jednak za tą kasę kupił jakiegoś TDI prawdopodobnie, a gaz raczej odpuścił, ew. sekwencja w silnikach > 2.5, ale to ostateczność.
jiGsaw
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 5044
Miejscowość: Rumia
Auto: BMW