Poszukiwanie auta / Rover 75

Poszukiwanie auta / Rover 75

24 Lis 2016, 16:01

Tak jak w temacie - poszukuję auta. Nie mam jak na razie sprecyzowanej marki ani modelu, ponieważ chciałbym usłyszeć wasze rady i pomysły. Może dla wyjaśnienia przedstawię moją sytuację: niedawno zdałem prawo jazdy, mam odłożone trochę pieniędzy i miło byłoby mieć coś swojego, ale nie jest to kwestia potrzeby posiadania auta do określonych celów, jedno auto w domu już mam. Dlatego interesują mnie ciekawe propozycje, coś co sprawi mi radość z jazdy za kółkiem i będzie na swój sposób wyjątkowe, więc:
-budżet 15000 złoty (możliwość niewielkiej dopłaty, ale też jeśli dany samochód będzie spełniał moje oczekiwania może kosztować mniej)
-dynamiczność, w miarę mocniejszy silnik (jestem rozsądny)
-możliwość sprzedaży po np. roku
-auto z charakterem z zewnątrz
-komfortowe wewnątrz, ma cieszyć oko, mile widziana skóra
-preferowana manualna skrzynia biegów
Niestety idealnych aut nie ma, dlatego też:
-brak konkretnego nacisku na rocznik
-auto nie musi być ekonomiczne (prawdopodobnie benzyna - codzienne trasy do 5km po małym mieście, może raz w tygodniu do 30km, sporadycznie dłuższe wyjazdy)

Przeglądałem już setki ogłoszeń i moja uwagę przykuł Rover 75, dla przykładu
http://otomoto.pl/oferta/rover-75-benzy ... ea3a0fbba3
http://otomoto.pl/oferta/rover-75-2-5-v ... f837fb168c
lub MG ZS/ZT
http://otomoto.pl/oferta/mg-zs-2-5-v6-1 ... dfe8c0ac57
(pierwsze lepsze ogłoszenia)
Co o tym myśleć? Co byście polecili? W temacie jestem początkujący, ograniczałem się do przeglądania forum, więc proszę o wyrozumiałość i lekcje na przyszłość :)
chedar
Obserwowany

Prawo jazdy od: 15 11 2016
Auto: Nie mam

Re: Poszukiwanie auta / Rover 75

25 Lis 2016, 16:43

chedar napisał(a):-możliwość sprzedaży po np. roku

Niestety, ale Rover jest mało rozpoznawalną marką w Polsce i pewnie będą problemy z odsprzedażą, gdyż (niesłusznie) ludzie myślą, że to cześci drogie i niedostępne, że nikt tego nie umie naprawić itp. Jeśli jesteś tego świadom to bierz Rovera. Aczkolwiek za 15 tysięcy jest dość duży wybór aut.
Ossy
Stały forumowicz

Zdjęcia: 0
Prawo jazdy od: 07 01 2010
Przebieg/rok: 35tys. km
Auto: Volvo S60
Silnik: 2.4T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2002

25 Lis 2016, 16:51

Dużo też się mówi o awaryjności tego auta, ale nie ma się co dziwić kiedy 99% egzemplarzy na polskim rynku to auta <10000, więc stwierdziłem, że jak już to brać temat na poważnie i szukać czegoś np. w Niemczech wykorzystując cały budżet i nie wykładać w ciągu pierwszego roku raz tyle na naprawy. Co możesz wymienić innego robiącego wrażenie i konkretne osiągi?
chedar
Obserwowany

Prawo jazdy od: 15 11 2016
Auto: Nie mam

25 Lis 2016, 21:14

Popatrz ba saab'a 9-3
Invi
Zaawansowany

Prawo jazdy od: 04 03 1924
Auto: volvo_s60_2004 / mazda_3_2016
Silnik: 2.5T/2.0
Typ: Sedan/Limuzyna
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Sposoby na zmniejszenie kosztów ubezpieczenia samochodu Sposoby na zmniejszenie kosztów ubezpieczenia samochodu
    Niestety koszty ubezpieczenia samochodu wciąż rosną. Zindywidualizowany sposób liczenia składki oraz zwiększające się sumy wypłaconych odszkodowań dają się we znaki właścicielom samochodów, nawet tym bezszkodowym. ...
    Stacja tankowania wodoru w Belgii Stacja tankowania wodoru w Belgii
    Belgia dołączyła do stale rozrastającej się europejskiej sieci stacji tankowania wodoru. Pierwsza publiczna stacja została uruchomiona na terenie Toyota Motor Europe w Zaventem pod Brukselą. To wydarzenie otwiera Toyocie ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Master Truck
      Zarysowana felga i ubytki w oponie
      Porównanie opon klasy A i G - droga hamowania
      36
      Autosalon Genewa 2006