Prawo jazdy, gdzie?

prawo jazdy, gdzie?

02 Cze 2013, 16:28

Nie wiedzialem gdzie moge umiescic swoj temat, wiec wcisnalem go tu :P

Juz na dniach będę mógł rozpocząć kurs na prawo jazdy kat B. Mam na oku dwie autoszkoły: jedna jest to prywatna autoszkoła mojego kumpla, a druga to LigaObronyKraju. Nasuwa mi się pytanie, gdzie lepiej zrobić prawko? Nie biorę pod uwagę kosztów, chociaż różnica między prywatną autoszkoła a panstwowa to tylko 20zl. Dodatkowo w panstwowej szkole mam kurs na wózek widlowy gratis...;p
Z drugiej strony wygodniej dla mnie byloby robic prawo jazdy u kumpla, ktory jak bedzie trzeba przyjedzie po mnie i mnie odwiezie, co jest wielkim plusem, gdyz mieszkam poza miastem.
Ale do rzeczy.. Slyszalem, że robiąc prawko w LOKu, kursant będzie miał łatwiej dostać się np. na stanowisko kierowcy radiowozu. Czy to prawda? Wiem, że kiedys zwracali na to uwage. Ponadto niektorzy mowia, ze w LOKu jest latwiej po prostu zdac, gdyz czesc egzaminatorow po prostu tam pracuje. Do tego jest to instytucja panstwowa i oni dbaja o wysoka zdawalnosc. Czy to jest prawda?
Gdzie wy wolelilbyscie robic prawko ? Wygoda z autoszkola kumpla czy panstwowa instytucja z kursem na wozek gratis i oczywiscie obowiazkowymi wykladami i trudnoscia z dojazdem, ogolnie wiekszym, mniej wygodnym uczeszczaniem na zajecia?
Pozdrawiam :)
volbar
Nowicjusz

Auto: BMW 318i e46
Silnik: 1.9
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

Re: prawo jazdy, gdzie?

03 Cze 2013, 14:13

Osobiście wybrałbym LOK jednak.. A może i oni przyjeżdżaja po kursanta ?? Warto popytac..
Z pracą na pojazdach uprzywilejowanych nie jest tak prosto jak Ci się wydaje.. Szczegóły są opisane w "ustawie o kierujących" - mam szukać czy sam znajdziesz ?? I nie ma znaczenia gdzie kończysz kurs..
I jeszcze jedno ..
volbar napisał(a): czesc egzaminatorow po prostu tam pracuje.

.. bzdura kompletna - egzaminator nie może szkolić.. Albo egzaminuje, albo jest instruktorem.. Może szkolić np. kandydatów na instruktorów, jeśli takie kursy ten LOK organizuje..
silvo44
Moderator
Awatar użytkownika

Miejscowość: Olkusz
Prawo jazdy od: 01 09 1983
Auto: OPEL VECTRA C
Silnik: Z18XER
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Rok produkcji: 2007

03 Cze 2013, 17:36

To w takim razie dalczego wybralbys LOK? Wydaje mi sie ze ciezko byloby z przyjezdzaniem bo mam ponad 15 km do miasta... :D
volbar
Nowicjusz

04 Cze 2013, 08:40

volbar napisał(a):dalczego wybralbys LOK?

To moja całkowicie osobista opinia - do niczego Cię nie namawiam.. :no:
Powód - kolega bedzie Cię szkolił "po macoszemu".. Nie zjedzie Cię jak będzie trzeba - instruktor z LOKu da wyraźnie do zrozumienia jeśli popełnisz fatalny błąd - zresztą w takiej firmie jest na pewno kilku instruktorów i można sobie "pojeździć" z róznymi - to jest też plus..
Z dojazdami - pytałeś ?? Może któryś instruktor mieszka w pobliżu i jest szansa z nim sie "dogadać" .. Możliwości jest mnóstwo, ale wybór należy tylko do Ciebie.. :yes:
silvo44
Moderator
Awatar użytkownika

Miejscowość: Olkusz
Prawo jazdy od: 01 09 1983
Auto: OPEL VECTRA C
Silnik: Z18XER
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Rok produkcji: 2007

05 Cze 2013, 21:17

Tu masz rację. Dzięki za odpowiedzi. Skoro nie ma tak naprawde roznicy pomiedzy miejscem robienia kursu decyzje podejmę sam. :)
volbar
Nowicjusz

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Sposoby na zmniejszenie kosztów ubezpieczenia samochodu Sposoby na zmniejszenie kosztów ubezpieczenia samochodu
    Niestety koszty ubezpieczenia samochodu wciąż rosną. Zindywidualizowany sposób liczenia składki oraz zwiększające się sumy wypłaconych odszkodowań dają się we znaki właścicielom samochodów, nawet tym bezszkodowym. ...
    Volkswagen Golf Alltrack (2015) Volkswagen Golf Alltrack (2015)
    Volkswagen przedstawił nam nowy model Golfa w opcji terenowej, z dopiskiem Alltrack. Po wypuszczeniu na rynek Passata Alltrack, inżynierowie Volkswagena postanowili dalej iść w tym kierunku. Nowy Golf, wyglądający jak wyżej ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Master Truck
      Zarysowana felga i ubytki w oponie
      Porównanie opon klasy A i G - droga hamowania
      36
      Autosalon Genewa 2006