Prawo o ruchu drogowym

prawo o ruchu drogowym

31 Mar 2009, 17:10

Witam wszystkich serdecznie ! Jestem nowym uczestnikiem forum i pragnę nawiązac kontak z ludzmi, którzy chcą coś zmienić w naszym smutnym drogowym życiu.Otóż mowa bedzie o stanie naszych "dróg".
Jest możliwość przez tak zwaną "inicjatywe obywatelską" wymusić na sejmie aby wprowadzając zmiany w prawie o ruchu drogowym nakazał z mocy prawa ściganie, pociąganie do odpowiedzialności i karanie właścicieli dróg za ich stan techniczny. W skrucie chodzi o to, by tak jak sciga się nas z mocy prawa za wykroczenia drogowy i karze mandatami, grzywnymi, a nawet więzieniem wprowadzić prawo określające stan techniczny drogi spełniającej normy bycia drogi publicznej, a więc dopuszczającej ruch kołowy i pieszy. Wpadam co dzień w takie dziury, że mam tego dosyć, a do póki nie rozwale zawieszenia, nie urwę czegoś lub nie pokrzywię nic nie mogę zrobić, bo nikogo to nie obchodzi, że "po pewnym czsie' auto będzie rozklekotane i nie pomoże wtedy żaden remont zawieszenia. Myślą, że wielu z Was Kierowców jest tego samego zdanie i dołączy do mojej inicjatywy! Czekam na Was ! Zmieńmy coś!
kos2192
Nowicjusz
 
Posty: 1
Rejestracja: 31 Mar 2009, 16:46

Re: prawo o ruchu drogowym

31 Mar 2009, 20:39

Inicjatywa ciekawa, ale bez przyszłości. Za większość dróg odpowiada zarząd dróg, którego pieniądze pochodzą z budżetu państwa. Zatem państwo musiałoby nakładać kary na samo siebie.
Tzn. oficjalnie na dany zarząd, ale zarząd oczekiwałby pieniędzy od państwa, czy gminy i koło się zamyka.
Zatem w praktyce to przerzucanie odpowiedzialności i zwiększenie biurokracji.

Jestem na NIE.
Dishman
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3725
Rejestracja: 15 Sty 2008, 20:53
 • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

  Jak podjeżdżać na wzniesienia i bezpiecznie z nich zjeżdżać? Jak podjeżdżać na wzniesienia i bezpiecznie z nich zjeżdżać?
  Poruszanie się po ulicach miast przypomina często wyprawę w trudno dostępny teren. Wysokie krawężniki, koleiny, dziury na drodze mogą być wyzwaniem nawet dla doświadczonych offroadowców. Zauważyli to producenci samochodów ...
  Mitsubishi Fuso, czyli drzewo wschodzącego słońca Mitsubishi Fuso, czyli drzewo wschodzącego słońca
  Na zaproszenie Mercedes-Benz Polska gościliśmy w Japonii. Głównym celem wyjazdu tam, oprócz odwiedzenia wystawy samochodów Tokyo Motor Show, była prezentacja firmy Mitsubishi Fuso Bus and Truck Corporation ...

 •  
  • Warto przeczytać
  • Trial Lędziny 2014 czerwiec
   Master Truck
   SuperOES & BMW Challenge - 10.03.2012, Tor Poznań - zdj. 8
   Fiat Freemont Cross
   Samochody z graffiti