Prblem. Jak zdemontować fabryczne radio w Citroenie Saxo 1.1 ?

Prblem. Jak zdemontować fabryczne radio w Citroenie Saxo 1.1 ?

16 Lis 2015, 11:30

Witam serdecznie.

Mam problem z demontażem fabrycznego radia w modelu auta "Citroen Saxo" 1.1 benzyna z 2000 roku ? Radio jest z odtwarzaczem kasetowym. I nie można go wyciągnąć w standardowy sposób. Wygląda tak jakby było przykręcone, zatrzaśnięte lub wklejone.

Są tam cztery otwory o średnicy 2 mm. Nie wiem. Czy są tam śrubki ? Pierwszy raz się z czymś takim spotkałem i nie za bardzo wiem jak się do tego zabrać ?

Czy ktoś jest w stanie mi pomóc ? Jak zdemontować to radio ?

Dziękuję i czekam na kontakt.
effectdesign
Obserwowany

Prawo jazdy od: 23 10 2012
Przebieg/rok: 5tys. km
Auto: Citroen Saxo
Silnik: 1.1 benzyna 60 KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2000

Re: Prblem. Jak zdemontować fabryczne radio w Citroenie Saxo 1.1 ?

21 Sty 2016, 06:23

Ty już pewnie to radio dawno wyjąłeś ale że ja to zrobiłem akurat wczoraj to napiszę dla potomności. W te 4 otwory trzeba włożyć coś płaskiego i małego, ja użyłem pilników do paznokci. I jak się poświeci to w środku widać takie metalowe listki, zatrzaski. Trzeba je odgiąć ale od zewnątrz do środka. Wtedy chowają się właściwe zęby zatrzasku i można radio wysunąć. Ja poradziłem sobie dwoma pilnikami robiąc najpierw jedną a potem drugą stronę
stark
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 10 10 2010
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Citroen C4
Silnik: 1.6 16V 109KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2005
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Złote Gwiazdy Magazynu Złote Gwiazdy Magazynu "Wheels" dla Mitsubishi ASX i Pajero
    Crossover Mitsubishi ASX i SUV Mitsubishi Pajero otrzymały najwyższe wyróżnienia – Złote Gwiazdy - w plebiscycie corocznie organizowanym przez prestiżowy australijski magazyn "Wheels". Otrzymując najwyższe noty ...
    Większość polskich kierowców jeździ na krótkich odcinkach Większość polskich kierowców jeździ na krótkich odcinkach
    Niemal połowa kierowców deklaruje, że jednorazowo pokonuje nie więcej niż 10 km, a co trzeci przejeżdża dziennie do 20 km. Zaledwie 9 proc. badanych twierdzi, że ten dystans w ich przypadku jest dłuższy niż 30 km. Co czwarty ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Hillman Imp Californian, tył
      Subaru Forester I wymiary
      5
      1 runda King of Europe 2012 - Tor Poznań