Problem chevrolet captiva 3,2

problem chevrolet captiva 3,2

05 Lis 2011, 10:36

Witam. ostatnio podłaczałem auto pod komputer poniewaz swiecił mi sie serwis. Wykazało błąd czujnika położenia wałka rozrządu rzad1 dolot. Wiec zamowiłem go i wymieniłem. Lecz nic to nie dało :/ nie wiem co to teraz moze byc? mial ktos kiedys podobny problem z innym autem albo z tym samym? dodam jeszcze ze od dluzszego czasu świeci sie kontrolka czujnika trwałości oleju ale nikomu nie udaje jej sie skasowac :/ Z gory dziękuje za pomoc. Pozdrawiam
krzys1234
Obserwowany

Auto: captiva 3,2

Re: problem chevrolet captiva 3,2

29 Lut 2012, 20:24

trzeba sprawdzić kąt zapłonu w razie wymienić rozrząd nie wiem ile ma nalatane i nie wiem który to rocznik 2007? tam jest łańcuch i to trzy:) bo to jest v i koszt spory poradził bym ci elektryka zeby sprawdził wartości mierzone
ochroniarz02
Początkujący

Miejscowość: Biała Podlaska

02 Mar 2012, 20:41

W nissanie jest podobny problem, interpretacja usterki czujnika wałka to.... wyciągnięty łańcuch :oops: u Ciebie może być podobna historia.
robbydzia
Aktywny
Awatar użytkownika

Auto: citroen, chevrolet

02 Mar 2012, 20:56

a no właśnie,
przecież bład czujnika wałka może oznaczać przesunięcie względem czujnika wału
przyjacielscy sąsiedzi ??? zakłamani agresorzy, mija 75 lat od ciosu w plecy - im sie znów marzy wypad w Europę , nawet jakby miały zginąć tysiące podwładnych, nieważne wyśle się następnych
sympatyk
Zaawansowany

Miejscowość: na skraju grodu
Prawo jazdy od: 15 09 1976
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Freelander e picc. scuderia
Silnik: Otto 95÷121
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Manualna

03 Mar 2012, 17:11

Będę się powtarzał ale DIAGNOSTYKA, DIAGNOSTYKA I JESZCZE RAZ DIAGNOSTYKA a tego brakuje większości mechaników.
Podłączyć kompa potrafi każdy "frajer" ale zinterpretować usterkę i postawić właściwą diagnozę nieliczni.
robbydzia
Aktywny
Awatar użytkownika

Auto: citroen, chevrolet

08 Mar 2012, 18:56

Auto jest z grudnia 2007 roku, ma przejechane (na liczniku) 93000 (jestem drugim wlascicielem, pierwszym był serwis chevroleta a dokladniej dyrektor serwisu). Po podpieciu do kompa wartości mierzone na wałkach wynoszą zadana i mierzona 0. Zastanawia mnie tez swiecaca kontrolka trwalosci oleju, po podpieciu do kompa pisze trwalosc oleju 0%. moze to ma rowniez jakis wplyw na to? Probowalem ja skasowac ale zadne schematy nie pomagaja. dzieki za odpowiedzi.
krzys1234
Obserwowany

Auto: captiva 3,2
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Sposoby na zmniejszenie kosztów ubezpieczenia samochodu Sposoby na zmniejszenie kosztów ubezpieczenia samochodu
    Niestety koszty ubezpieczenia samochodu wciąż rosną. Zindywidualizowany sposób liczenia składki oraz zwiększające się sumy wypłaconych odszkodowań dają się we znaki właścicielom samochodów, nawet tym bezszkodowym. ...
    Ośmiokołowiec, bo cztery koła to za mało! Ośmiokołowiec, bo cztery koła to za mało!
    Czy to nie przesada? Aktualne samochody koncepcyjne zasilane energią elektryczną mają po cztery koła. Eliica bo tak nazywa się ten pojazd ośmiokołowy różni się od nich diametralnie – jest duża ma 5100 mm długości, ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Master Truck
      Zarysowana felga i ubytki w oponie
      Porównanie opon klasy A i G - droga hamowania
      36
      Autosalon Genewa 2006