Problem Matiz odpalanie

Problem Matiz odpalanie

30 Paź 2011, 17:10

A mianowicie posiadam Matiza z 2000r przejechane 116000km auto było jeżdżone spokojnie i nie na maksymalnych osiągach a od jakiegoś czasu miałem problem z odpalaniem, odpalał dopiero za 5-6 razem później normalnie działało przez cały dzień. Rano lub po dłuższym postoju, po uruchomieniu silnik się dławi i obroty spadają aż do zgaśnięcia (tak jakby nie było ssania ale na ssaniu chodził normalnie) Gdy chciałem dodać gazu także go dławiło i gasł.
Przeczyściłem filtr paliwa, pompę paliwową zmieniłem paliwo na nowe i nic nie dało. Mój ojciec mechanik powiedział że to może być usterka aparatu zapłonowego lecz nie jest pewny a nie che kupować w ciemno bo nowy aparat zapłonowy kosztuje 400zł. Podłączenie urządzenia do komputera nie wykazało żadnych błędów.
Silnik krokowy przeczyściłem i nadal nic. Proszę o jakieś rady może ktoś z was miał taki sam problem i wie jak rozwiązać tą usterkę.
paveuq
Nowicjusz

Auto: Matiz 0.8

Re: Problem Matiz odpalanie

31 Paź 2011, 13:48

moze byc czunjnik temp ten co odpowiada za ssanie..a poza tym :wink: kiedy luzy na zaworach byly sprawdzane ?
HARIBO
Początkujący
Awatar użytkownika

Miejscowość: dublin -kraków
Auto: Ibiza

Re: Problem Matiz odpalanie

31 Paź 2011, 14:20

No z 2 lata temu. A co ma czujnik do tego?
paveuq
Nowicjusz

Auto: Matiz 0.8
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Jedziesz na majówkę? Umyj auto! Jedziesz na majówkę? Umyj auto!
    Utrzymanie w czystości szyb i świateł to obowiązek każdego kierowcy, ponieważ widoczność ma wpływ na bezpieczeństwo jazdy. Zapowiadana na majówkę zmienna pogoda powinna zmobilizować prowadzących auta do skontrolowania ...
    Jak radzić sobie z podstawową obsługą samochodu? Jak radzić sobie z podstawową obsługą samochodu?
    Mogłoby się wydawać, że włączenie świateł przeciwmgłowych, wymiana koła na zapasowe czy znajomość sygnalizacji świateł ostrzegawczych na desce rozdzielczej to podstawowe umiejętności, jakie powinien posiadać kierowca. Tymczasem ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Toyota GT86 SC Cup
      Mitsubishi Triton, licznik, zegary
      Scania seria T, aerografia, ciągnik siodłowy
      VERVA Street Racing 2010