Problem przy odpalaniu - Astra 1,4 1997r.

Problem przy odpalaniu - Astra 1,4 1997r.

23 Sie 2013, 11:53

Moim problemem jest, że przy zapalaniu albo mam niesamowite wycie silnika, jakbym od razu wcisnął gaz do dechy, albo wręcz odwrotnie - ledwo pyka, musi się rozruszać, czasami gaśnie bo obroty są tak wolne (i później, jeśli zgaśnie, to bardzo trudno jest odpalić, rozrusznik kręci ale nie łapie, jakby nie pobierało paliwa).
Zmienić gaźnik, bo nierówno dawkuje paliwo?
Przewody wysokiego napięcia wymieniane jakieś dwa lata temu, wtedy również świece.
Astra jest ben+gaz. Gdy przez jakiś tydzień jeździłem tylko na benzynie, to zaobserwowałem dodatkowo, że zimy silnik bardzo wolno reaguje na wciskanie pedała gazu. Gdy jeżdżę na gazie to takiej sytuacji nie mam. Nie wiem czy to jest powiązane z tym problemem przy odpalaniu.
BP321616
Nowicjusz

Miejscowość: Białystok

Re: Problem przy odpalaniu - Astra 1,4 1997r.

25 Sie 2013, 00:03

Stawiam na któryś z czujników. Może być położenia przepustnicy. Na pewno nie są to świece, kable czy sonda lambda. Warto zrobić diagnostykę i szczytać kod błędów. Być może to wyjaśni sprawę i będzie tańsze niż wymienianie po kolei czujników czy innego silniczka krokowego.
artur73
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 27
Miejscowość: POZNAŃ
Prawo jazdy od: 02 10 1991
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: różne ,ale ulubiona-Laguna 2,0
Silnik: 114 KM,
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

O czym kierowca powinien pamiętać wiosną? O czym kierowca powinien pamiętać wiosną?
    Wyższe temperatury, zmiana warunków atmosferycznych, stanu nawierzchni i samopoczucia kierowców to symptomy panującej wiosny. To również czas przeglądów po zimie, wymiany opon i coraz większej ...
    Drift kontrolowany z najwyższą prędkością Drift kontrolowany z najwyższą prędkością
    Nissan ustanowił rekord świata Guinnessa w kategorii driftu z najwyższą prędkością. Specjalnie przygotowany NISSAN GT R NISMO z roku modelowego 2016 wszedł w poślizg kontrolowany przy prędkości 304,96 km/h. Masato Kawabata, ...

•  
    • Warto przeczytać
    • MTL - Autosalon
      Wypadek pod Piotrkowem trybunalskim
      Mazda Takeri - Tokyo Motor Show 2011
      Tor Poznań Track Day - I edycja 2012 : 27