Problem seat leon 1.9 TDi wyciek oleju, podwyższone spalanie

20 Sty 2011, 23:30

Witam. Mój problem zacząl sie od śladów pocenia się pod pokrywą od zaworów. Samochód był jeszcze na gwarancji więc zgłosilem sprawę do ASO Seata. Nie robili problemów i powiedzieli że wymienią uszczelkę pod pokrywą od zaworów. Po wymianie tej uszczelki dostałem sporego wycieku paliwa (po czterech dniach wyciekło ok. 0,5 litra oleju), więc wróciłem do nich i powiedziałem co się stało po ich naprawie. Stwierdzili że wyciek nastąpił z boku pokrywy zaworów, spod uszczelniacza. Stwierdzili również, że trzeba wymienic w takim razie pokrywę zaworów, uszczelkę pokrywy i boczny uszczelniacz. Olej zalał częściowo rozrząd, więc go rozebrali, przemyli i założyli z powrotem. Po tej naprawie co prawda olej już nie wycieka, jednak zaobserwowałem, że poziom spalania chwilowego na postoju wzrósł z 0,5 l/h do 0,7 l/h (dośc często sprawdzam spalanie chwilowe). Zastanawiam się co jest przyczyną. Osobiście podejrzewam, że jest to związane z czyszczeniem i ponownym założeniem rozrządu (może wzrósł opór - wytarł się smar albo pasek stał się sztywniejszy, może został żle wyregulowany...), jednak są to moje przypuszczenia. Oczywiście zgłoszę ten fakt w serwisie. Proszę o radę. Z góry dziękuję. Pozdrawiam.
speechbubbles
Nowicjusz
 
Posty: 1
Miejscowość: warszawa

  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    BMW w leasingu – o czym warto pamiętać?
    Luksusowe modele BMW cieszą się dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród przedsiębiorców. Korzystne rozwiązanie stanowi szczególnie BMW leasing. Na co zwrócić uwagę, decydując się na tę formę finansowania? ...
    Lexus UX - subkompaktowy crossover
    Według japońskiego magazynu Mag-X, subkompaktowy crossover Lexus UX – seryjna wersja koncepcyjnego modelu UX, przedstawionego na Międzynarodowym Salonie Samochodowym w Paryżu we wrześniu 2016 – może trafić do ...