Problem z automatyczną skrzynia biegów ford mondeo

30 Wrz 2008, 20:01

moze ktos ma jakas porade odnosnie automatycznej skrzynii biegow w fordzie mondeo 2002rok,2.0l.nasz problem polega na braku wstecznego biegu.czy jest jakas regulacja???czy mozna to jakos ustawic???wlaczajac wsteczny bieg samochod jedzie do przodu-czy jest na to jakas rada???
12345
Nowicjusz
 
Posty: 1

26 Lis 2009, 23:23

Najlepiej podjechać do warsztatu specjalizującego się w naprawie Automatycznych skrzyń.
Ja osobiście polecam Auto Józefów, koło Otwocka, świetni fachowcy, postawili moją skrzynię na nowo...
behemot
Nowicjusz
 
Posty: 1
Miejscowość: Warszawa Targówek

27 Lis 2009, 13:25

Tak Auto- józefów to solidna firma,najpierw musisz sprawdzić dlaczego włącza normalny bieg do przodu wtedy gdy ty włączasz wsteczny,sprawdź czy nie ma żadnych przetarć w kabelkach i czy styki nie są zaśniedziałe,musisz wejść pod auto.
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8465
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)

13 Lis 2010, 08:41

mam problem ze wstecznym biegiem.przy zimnym silniku dzila normalnie,przy rozgrzanym wlacza sie przy 1500bor mocno szarpiac.co jest tego przyczyna i jak to naprawic
5fan
Nowicjusz
 
Posty: 2
Miejscowość: mazury

13 Lis 2010, 08:48

Pierwsze to,sprawdź poziom oleju w skrzyni,od tego zacznij,kiedy olej z filtrem wymieniałeś?! To następne pytanie.Jeśli to nie pomoże,to nie pozostaje nic innego jak diagnostyka w profesjonalnym zakładzie,nikt nie poda przyczyny ot tak sobie bez strzelania.Fachowiec może podać co najwyżej tylko prawdopodobne , z uszkodzeniem mechanicznym skrzyni włącznie.
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8465
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)

13 Lis 2010, 16:38

poziom plynu hydraulicznego sprawdzalem.jest ok.filtra nie wymienialem.z tego co wyczytalem w ksiazce serwis i obsluga to skrzynia jest bezobslugowa
5fan
Nowicjusz
 
Posty: 2
Miejscowość: mazury
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Retro Motor Show 2022 - najpiękniejsza edycja
    Najpiękniejsza edycja Retro Motor Show za nami! Trzy wyjątkowe dni pod hasłem zabytkowej motoryzacji przyciągnęły na teren Międzynarodowych Targów Poznańskich 29.733 zwiedzających. Rekordowa ekspozycjaNajlepsi z najlepszychWytoczono ...
    Ubezpieczenie samochodu OC z promocją zwrotu 130zł
    Bezpieczeństwo na drodze jest niezwykle istotne, niezależnie od tego, czy jesteś doświadczonym kierowcą, czy dopiero zaczynasz swoją przygodę z jazdą samochodem. Wiedząc, jak ważne jest zabezpieczenie swojego pojazdu i wszystkich ...

13 Lis 2010, 17:33

W ksiażce jest napisane bezobsługowa,ale sprawdzając poziom oleju już wykonujesz konkretną czynność przy skrzyni...Olej podlega wymianie,fakt że jest napisane że zalany olej jest dożywotni,ale ten olej się zużywa,traci swoje właściwości.Podepnij auto pod WDSa/IDSa i będziesz wiedział co mu dolega.Myślę że to wina sprzęgła kinetycznego lub zaworu elektrohydraulicznego.W gorszym przypadku jeżeli olej jest zanieczyszczony blok sterujący.Podjedz na warsztat który posiada komputer serwisowy,powinni zrobić jazde próbną i porównać parametry skrzyni.
Leopard
Początkujący
 
Posty: 225
Miejscowość: zachodniopomorskie