Problem z gazem

13 Sie 2006, 00:52

Otóż mój samochód "fiat punto I"obecnie stoi na parkingu i czeka na fundusze na mechanika.

W tej chwili nie działa ani benzyna ani gaz.

jeśli chodzi o gaz to parownik działa od kilku dni zupełnie odwrotnie niż powinien
To znaczy jak wsiadam do zimnego samochodu to ma normalną tęperaturę otoczenia ale jak go odpale i nagrzeje silnik to zamiast być coraz cieplejszy to zaczyna w szybkim tepie zamarzać i po 5 min już jest pokryty szronem. Wtedy oczywiście silnik zaczyna sie dusić i koniec jazdy.

Jeśli chodzi o benzynę to najpierw zaczął sie dusić przy 3tyś obrotów i gasł na wolnych później dusił się już przy 2tyś a teraz tylko na wolnych chodzi i nie można dodać gazu bo odrazu gaśnie. Może ktoś z tego coś rozumie? - a ponieważ były duże upały ostatnio świetnie odpalał z gazu. Ale teraz d..a i gaz padł.

Ktoś ma jakieś pomysły co może być przyczyną albo sie zetknął z podobnym problemem ?
Pleks
Nowicjusz
 
Posty: 2

13 Sie 2006, 12:34

co do zasilania benzyną to uszkodzona pompa paliwa (daje za niskie ciśnienie)
co do zasilania LPG to żle jest wcięty w obwód chłodzenia lub jest na tym odcinku nie drożny.
pozdro 8)
Nie ma głupich pytań tylko są głupie odpowiedzi
grzestv
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 754
Miejscowość: okolice Warszawy
Auto: nie mam

23 Sie 2006, 21:30

Problem gazu juz został rozwiazany - okazało sie ze chłodnica jest nieszczelna i zapowietrzona była wiec woda nie dochodziła do poarownika.

Ale paliwo to większy problem - wyjałem pompkę i okazało się ze odstojnik i filtr były zawalone szlamem. wyczysciłem wszystko i pompka okazała sie dobra cisnienie daje duże. A przynajmniej paliwo podaje do silnika pełnym strumieniem. tyle że dalej na paliwie nie chodzi. jak prubuje go odpalic odrasu sie zalewa. bo później nawet z gazu jest ciezko odpalić. O dziwo przed naprawą pompki czasami odpalał na chwilkę (5sekund) . wygląda tak jakby wogole nie było iskry na paliwie bo odpaliłem z gazu rozpędziłem sie do 100km/h i przerzyciłem na benzynę ale nic nie dało nawet raz nie załapał zapłon, zalał sie momentalnie.

ktoś ma jakis pomysł ??
Pleks
Nowicjusz
 
Posty: 2

23 Sie 2006, 22:39

prawdopodobnie uszkodzony wtrysk
Nie ma głupich pytań tylko są głupie odpowiedzi
grzestv
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 754
Miejscowość: okolice Warszawy
Auto: nie mam

25 Paź 2006, 17:05

Witam - co do zamarzającego parownika - odpowietrzenie układu chłodzenia pomoże - trzeba pilnować poziomu płynu szczególnie wtedy gdy silnik pobierał (w moim przypadku pobierał płyn poprzez nieszczelność uszczelki głowicy). Po odpowierzeniu (dopełniłem układ 1,5 litra płynu i było ok - zaczął grzać parownik :). Z benzyną obecnie też mam problem - wogóle nie działa wtrysk. Podobnie jak u Ciebie paliwo jest podawane w odpowiednim ciśnieniu do kolektora wtrysku ale wtrysk nie pracuje. Jutro wizyta u " fachowca" - jak dowiem się czegoś mądrego to napiszę - pozdrowienia
kefaz
kefaz
Nowicjusz
 
Posty: 1
Miejscowość: Płock
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Nowe Audi S3 Sportback - oszczędne, szybkie i komfortowe
    Moc 221 kW (300 KM) i moment obrotowy 380 Nm, sprint od zera do 100 km/h w pięć sekund – nowe Audi S3 Sportback oferuje najlepsze osiągi w swojej klasie. Charakteryzuje się też wzorcową efektywnością: silnik 2.0 TFSI ...
    Trójkołowe pojazdy elektryczne Toyota "i-ROAD"
    Wiele mówi się dziś o nowych koncepcjach organizacji transportu miejskiego, inteligentnych miastach, oraz innowacjach mających zrewolucjonizować komunikację w dużych aglomeracjach. Konkretne przykłady takich zmian ...