Problem z GOLF 4

11 Wrz 2014, 17:54

Witam,

jeżeli to nie w tym dziale proszę moderatora o przeniesienie wątku

Posiadam Golf 4 rocznik 2000 silnik 1.6 benzyna/gaz od jakiegoś czasu zapalała mi się kontrolka check po podpięciu pod komputer pokazywało komunikat wypadanie zapłonu na 1 i 4 cylindrze (świece i kable wymieniałem nie całe 10 tys. km temu) pojechałem więc do mechanika sprawdził świece kable i stwierdził że wszystko ok jak się poźniej okazało usunął tylko błąd i tyle zrobił ... kontrolka dalej się zaświeciła samochód tracił moc więc pojechałem jeszcze raz do mechanik innego ... sprawdził kable świece i stwierdził, że to wina cewki zapłonowej - wymienił na nową ... i znów podczas jazdy zapaliła się kontrola chceck silnik zaczął pracować jak traktorek ... pojechałem wiec do tego samego mechanika co wymienił cewkę aby naprawił podobno dobrze działający samochód po długim szukaniu (chyba on sam nie wiedział czego) stwierdził ... powodem takiego zachowania może być przepustnica badź niskie ciśnienie na baniakach trzeba to sprawdzić ... po czym podpiął komputer i wskazywało wypadanie zapłonu na 1 cylindrze ...
Co radzicie czy ktoś spotkał się z podobnym problemem ....
z moich obserwacji wynika iż z wydechu wydobywają się wilgotne spaliny czas od czasu kapie woda ...

Może ktoś pomoże.

Pozdrawiam,
matcris
Obserwowany
 
Posty: 1
Auto: Golf 4
Silnik: 1.6
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2000