Problem z kiepskim dźwiękiem mimo wymiany głośników

Problem z kiepskim dźwiękiem mimo wymiany głośników

13 Lis 2015, 00:00

Witam

Mam mały problem z nagłośnieniem auta mojego ojca. Jest to stary Citroen Xsara z 2002 (ta zwykła wersja, nie Picasso).
Auto było kupione jako używane z radiem LG LAC-2800R i jakimiś głośnikami marki skrzat. Taki zestaw kompletnie nie grał, zero basu, nic.
Nadarzyła się okazja to wymieniłem stare głośniki na Hertz DCX 165.3 na przód i podobne na tył tylko, że mniejsze.
Dźwięk jest zauważalnie lepszy ale to wciąż nie jest nawet połowa tego co ma moje fabryczne radio w Fabii I.
W dodatku zauważyłem, że jeden głośnik na przodzie ma mniej basu a drugi znowuż mniej sopranu. Te z tyłu grają w porządku a nawet lepiej niż przód.

Pytanie co z tym fantem zrobić? Podejrzewam, że jest to wina radia ale nie znam się na tym aż tak dobrze a nie chciałbym wydać z 500~700zł na radio i przekonać się, że to dalej nie to.
Miał ktoś podobny przypadek, ale styczność z takim radiem lub samochodem?
Kevio
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 26 02 2010
Przebieg/rok: 8tys. km
Auto: Skoda Fabia I
Silnik: 1.2 12V 64KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2003

Re: Problem z kiepskim dźwiękiem mimo wymiany głośników

16 Gru 2015, 12:38

Najprościej podjechać do kogoś kto ma inne radyjko podłączone na ISO. Można by w twoim aucie podłączyć szybko i sprawdzić jak gra. Jeżeli zmieniłeś głośniki i nie widać poprawy tak jak piszesz to może upalona jest w radiu końcówka mocy? Sprawdź jeszcze czy jest dobra masa podłączona w kostce od radyjka.
Kacper
Stały forumowicz

Zdjęcia: 3291
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy od: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Typ: Sedan/Limuzyna
Rok produkcji: 1999

16 Gru 2015, 12:41

Dzięki za sugestię. Miałbym tylko pytanie jak rozpoznać czy radia jest na kostkę ISO?
Kevio
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 26 02 2010
Przebieg/rok: 8tys. km
Auto: Skoda Fabia I
Silnik: 1.2 12V 64KM
Typ: Kombi
Rok produkcji: 2003

16 Gru 2015, 15:10

Kevio napisał(a): jak rozpoznać czy radia jest na kostkę ISO?

Tu masz schemat kostki problem-z-radiem-prosze-o-szybka-odpowiedz-vt67885.htm#p397467 są to dwa złącza ośmio pinowe. Może to być jedna kostka kwadratowa tak jak widać na schemacie albo dwie prostokątne.
Kacper
Stały forumowicz

Zdjęcia: 3291
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy od: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Typ: Sedan/Limuzyna
Rok produkcji: 1999
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Jaki jest najlepszy samochód na dojazdy do pracy? Jaki jest najlepszy samochód na dojazdy do pracy?
    Jak dotrzeć z punktu A do punktu B zużywając jak najmniej paliwa i podróżując możliwie jak najwygodniej? TotalCarScore.com sugeruje skorzystanie ze stuprocentowo elektrycznego Nissana LEAF, który niedawno został ...
    Łańcuchowe rozrządy nie są bezobsługowe Łańcuchowe rozrządy nie są bezobsługowe
    Jeśli nie chcesz mieć problemu z łańcuchowym napędem rozrządu, powinieneś nauczyć się dbać o nowoczesny silnik. Myślisz, że skoro kupiłeś nowy lub kilkuletni samochód, to nie musisz nawet zaglądać pod maskę pomiędzy ...

•  
    • Warto przeczytać
    • VW Sharan, wnętrze
      VW TOURAN CZARNY MAT
      8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      Ford Focus II, Bestia
      Wyścigi na motorach na 1-8 mili