Problem z kolizją- Jako sprawca

Problem z kolizją- Jako sprawca

05 Paź 2016, 18:54

Witam.
Otóż nie dawno mój znajomy miał sytuacje, Podczas cofania uderzył w samochód sąsiada a raczej polegało to na tym, że docisnął swój zderzak do jego.
Wysiadł z samochodu i nie było żadnych śladów kolizji na aucie sąsiada.
W okolicy są kamery, konkretnie na to miejsce. Czy jak ktoś podkabluje to w jakim czasie może spodziewać się wezwania lub wizyty policji.
Co jeżeli obicia były mało widoczne i on tego nie zauważył a właściciel zauważy i zgłosi to na policje czy będzie to traktowane jako ucieczka z miejsca zdarzenia ?
On miał pęknięty zderzak bo już wczesniej miał nadpęknięty a na drugim aucie jak on sam powiedział "sladu nie widział" i odjechał .
KaliBeR
Nowicjusz

Auto: Nie mam

Re: Problem z kolizją- Jako sprawca

05 Paź 2016, 19:14

KaliBeR napisał(a):odjechał .
A mógł wcisnąć za wycieraczkę nr swojego telefonu. Jak nie to cwaniak i tyle. Kolega to sam nie mógł się zapytać ? Dobry wujek jesteś czy co ?
Nie odpowiadam na problemy na PW
bonifacy
Stały forumowicz

Prawo jazdy od: 01 01 1981
Auto: Fabia I , Fabia II
Silnik: 1,4 AME , 1,4 BXW
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna

05 Paź 2016, 19:16

Nie wiem czy chciał czy nie. Ja byłem świadkiem zdarzenia i pytam z ciekawości jakbym w przyszłości np. to ja miał podobną sytuacje
KaliBeR
Nowicjusz

05 Paź 2016, 19:20

KaliBeR napisał(a):pytam z ciekawości jakbym w przyszłości np. to ja miał podobną sytuacje
Jako poszkodowany czy jako sprawca ?
bonifacy
Stały forumowicz

05 Paź 2016, 19:30

Jako poszkodowany bym pewnie nie szukał sprawcy jeżeli nic by nie było widać albo troche. No bez przesady każdemu sie może zdarzyć a jako sprawca to nie wiem chyba bym zrobił jak mówisz, zostawił numer telefonu. A co jak poszkodowany to oleje i i tak zadzwoni ? W ciagu ilu takie coś przychodzi ?
KaliBeR
Nowicjusz

06 Paź 2016, 11:42

KaliBeR napisał(a):W ciagu ilu takie coś przychodzi ?

Niech odpowiedzą ci co uciekli i ich szukali. Ja nie nie miałem takiej sytuacji. O przepraszam zapomniałem o bardzo dawnej sprawie. W niedzielne południe sprzedałem auto na giełdzie. Wieczorem dzwonił dzielnicowy z żądaniem stawienia się w dniu następnym na komisariat . Chodziło o to że po godz. 16 niby to ja, nie zatrzymałem się do kontroli drogowej.Ponoć mnie gonili po ulicach Katowic. Expres :mrgreen: niecałe cztery godziny od zajścia i już mnie namierzyli.
bonifacy
Stały forumowicz

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Wymiana oleju w automatycznej i manualnej skrzyni biegów Wymiana oleju w automatycznej i manualnej skrzyni biegów
    Większość kierowców doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak ważną funkcję pełni olej w samochodzie. Niestety, choć zazwyczaj pamiętamy o konieczności jego wymiany w silniku, zapominamy o skrzyni biegów. Wciąż ...
    Jak producenci zarabiają na częściach Jak producenci zarabiają na częściach
    Bezawaryjność? To dla producenta bankructwo. Dlatego producenci robią wszystko, żeby części, które psują się często lub są konieczne do wymiany po danym przebiegu, połączyć z częsciami drogimi, któe psują się rzadko albo ...

• Re: Problem z kolizją- Jako sprawca

07 Paź 2016, 15:26

Jedyna rada jaka może być - jak nic się nie stało, to wystarczy zrobić zdjęcia.
    Masz prawo zachować milczenie. A wszystko co napiszesz, może zostać zmoderowane
    Nie pomagam na PW
    MotoAlbercik
    Moderator
    Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1110
    Miejscowość: Tychy
    Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
    Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
    Typ: Terenowy
    Skrzynia biegów: Automatyczna
    Rok produkcji: 2000