Problem z kontrolką świec żarowych

Problem z kontrolką świec żarowych

11 Sie 2016, 19:20

Witam. Posiadam Reno clio 2 1.9d 1999r. Wczoraj wziąłem auto od mechanika, z niewiadomych przyczyn przy hamowaniu, zwalnianiu gdy swobodnie spada prędkość zaczyna świecić się kontrolka świec żarowych przy przyśpieszaniu znika. Na jakimś forum wyczytałem, że kontrolka związana jest z elektroniką/elektryką. Mechanik mi mówi, że mam jeździć, że nic temu nie będzie aczkolwiek denerwuje mnie to. Gdzie może leżeć przyczyna?

Prosiłbym o szybką odpowiedź bo w sobotę jadę w trasę. :D
Paczka
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 0- 0-2012
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Reno Clio 2 1.9D 1999r
Silnik: 1.9
Paliwo: Diesel
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

Re: Problem z kontrolką świec żarowych

12 Sie 2016, 08:45

Paczka napisał(a):z niewiadomych przyczyn przy hamowaniu, zwalnianiu gdy swobodnie spada prędkość zaczyna świecić się kontrolka świec żarowych przy przyśpieszaniu znika
Sprawdź czy masz światło stopu z tyłu. Bardzo często pada czujnik od świateł stopu i wtedy ta kontrolka się uaktywnia.
Kacper
Stały forumowicz

Zdjęcia: 3291
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy od: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna

12 Sie 2016, 13:30

3 światło stop działało kiedy chciało jeździłem dzisiaj 1.5h po złomowiskach, aż dorwałem lampę działała tak jak moja uznałem, że gdzieś kabel jest przełamany w drodze powrotnej do domu przejeżdżałem przez przejazd kolejowy i kontrolka zgasła i do teraz nie świeci. Grzebałem z lampą i odrzuciłem opcję z przełamanymi kabelkami lampa coś szwankuję.:P
Paczka
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 0- 0-2012
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Reno Clio 2 1.9D 1999r
Silnik: 1.9
Paliwo: Diesel

18 Sie 2016, 10:07

Paczka napisał(a):Grzebałem z lampą i odrzuciłem opcję z przełamanymi kabelkami lampa coś szwankuję.
To wyczyść wszystkie styki żarówek plus te od wtyczki, tam raczej nie ma co szwankować no chyba że płytka zaśniedziała lub żarówka nie styka.
Kacper
Stały forumowicz

Zdjęcia: 3291
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy od: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Dziewczyny na skutery - zakup jednośladu Dziewczyny na skutery - zakup jednośladu
    Skuter to idealny środek transportu dla tych, którzy chcą ominąć korki i nie korzystają z komunikacji miejskiej. Po niedawnej nowelizacji ustawy o kierujących pojazdami, popularność małych motocykli gwałtownie wzrosła. ...
    Nowa jakość aut poflotowych * Nowa jakość aut poflotowych *
    Zmienia się rynek aut poflotowych i poleasingowych. I są to widoczne zmiany na lepsze. Coraz łatwiej znaleźć wśród takich aut oferty atrakcyjne pod każdym względem. Jeszcze nie tak dawno oferta samochodów pokontraktowych ...

•  
    • Warto przeczytać
    • VW Sharan, wnętrze
      VW TOURAN CZARNY MAT
      8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      Ford Focus II, Bestia
      Wyścigi na motorach na 1-8 mili