Problem z krzyżówkami..

06 Sty 2009, 22:32

Witam.. Jestem nowym użytkownikiem.. Nie wiem czy dobry temat wybrałem.. Przygotowuję się właśnie do egzaminu na prawo jazdy.. Mam problem z zasadą prawej dłoni.. Niby wydaje się to proste, ale nie mogę sobie z tym poradzić.. Poniżej są sytuacje na krzyżówkach, których nie rozumiem.. Prosiłbym kogoś o wytłumaczenie co i jak po kolei.. :) Z góry dziękuję..

Problem z krzyżówkami..
Ostatnio edytowany przez k11h 07 Sty 2009, 18:30, edytowano w sumie 5 razy
k11h
Nowicjusz
 
Posty: 4
Miejscowość: Jasło

07 Sty 2009, 00:39

Pierwszy obrazek:
Zasada prawej ręki, czyli ustępujesz ciężarowce z prawej strony 2 ale nie ustępujesz osobówce ponieważ skręca on w prawo a ty jedziesz prosto. Czyli masz Pierszczewo przed pojazdem nr3.
Tak samo jest na krzyżówkach ze sygnalizacją ci co chcą skręcić w ustępują samochodom jadącym prosto.

Drugi obrazek:
Tu wszyscy skręcają nikt nie jedzie prosto.
Samochód 3 ma cię z prawej strony czyli ustępuje ci. Ty chcą ruszyć skręcić w lewo musisz przepuścić samochód nr.2 po czym możesz kontynuować jazdę ( ty 2 masz z prawej strony) i on jest bliżej skrętu w prawo.

Trzeci obrazek:
Trzeci obrazek to podobna sytuacja jak w pierwszej sytuacji.
Znów zasada prawej ręki czyli ustępujesz 2 i chcą skręcić w lewo musisz ustąpić 3. Jeśli byś 3 nie ustąpił to zależny do prędkości i czasu to wjedzie ci na czołowe lub walnie w prawą stronę auta.

ps. jak masz jeszcze jazdy, poproś instruktora żebyś tak jeździł a żeby jak najwięcej skręcać na skrzyżowaniach najlepiej tam gdzie nie ma świateł i znaków.
An2
Nowicjusz
 
Posty: 35

07 Sty 2009, 18:37

ja byłem przekonany, że np. na pierwszym obrazku samochód nr 1 ma po prawej stronie 2, więc go przepuszcza, ale 2 ma po prawej 3 i jego puszcza..

lecz drugiej sytuacji nadal nie rozumiem.. jeśli 2 ma po swojej prawej 3 to dlaczego 3 nie jedzie? tylko pierwsze jedzie 1 i potem na raz 2 i 3?

jazd jeszcze nie rozpocząłem.. pod koniec tego tygodnia, albo na początku nast. zacznę :)
k11h
Nowicjusz
 
Posty: 4
Miejscowość: Jasło

07 Sty 2009, 19:11

Pierwszy obrazek to typowy pat drogowy. Było to już poruszane na forum. Ważne jest, aby czytać odpowiedzi, a nie kombinować jak pojazdy przejadą naprawdę. Niestety aby zdać prawko trzeba się ograniczać do prostych zasad.

Jaka będzie kolejność na obrazku 1? Pojazd czerwony (nr 1) nie może jechać pierwszy, bo po prawej ma ciężarówkę (nr 2). Ciężarówka ma po prawej auto zielone (nr 3). Natomiast auto zielone powinno puścić auto jadące prosto, czyli auto czerwone.
Przeczytaj odpowiedzi:
a)Przejeżdża ostatni - nie, bo jadąc prosto ma pierwszeństwo przed skręcającym,
b)Ma pierwszeństwo przed pojazdem 2 - nie, bo ma go z prawej strony,
c)Ma pierwszeństwo przed pojazdem 3 - tak, bo jedzie prosto, a 3 skręca.

Drugi obrazek
Zauważ, że tor jazdy pojazdów 2 i 3 jest bezkolizyjny. Te auta mogą jechać równocześnie, ich tor jazdy się nie przecina, zatem nikt nikomu nie musi ustępować pierwszeństwa, zatem to, że pojazd 2 ma pojazd 3 po prawej jest bez znaczenia.

Trzeci obrazek
Pojazd 1 musi przepuścić zarówno pojazd 2 , bo ma go z prawej strony, jak i pojazd 3, bo puszcza jadącego prosto. Kolejność będzie zatem taka: 3->2->->1.
Dishman
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3725

07 Sty 2009, 21:42

ok.. muszę jeszcze poćwiczyć :) dziękuję bardzo za pomoc :)
k11h
Nowicjusz
 
Posty: 4
Miejscowość: Jasło

03 Kwi 2009, 16:15

Chciałem się tylko pochwalić, że zdałem prawko za pierwszym razem :) Tylko teraz te trzy tygodnie czekania.. :D
k11h
Nowicjusz
 
Posty: 4
Miejscowość: Jasło
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    BMW w leasingu – o czym warto pamiętać?
    Luksusowe modele BMW cieszą się dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród przedsiębiorców. Korzystne rozwiązanie stanowi szczególnie BMW leasing. Na co zwrócić uwagę, decydując się na tę formę finansowania? ...
    Mercedes C 63 AMG - nowe ekskluzywne wersje "Edition 507"
    Do rodziny modeli C 63 AMG dołączają ekskluzywne wersje "Edition 507" z jeszcze potężniejszym, 6,2-litrowym silnikiem AMG V8. Dodatkowe 37 kW (50 KM) winduje jego moc do 373 kW (507 KM) przy maksymalnym momencie obrotowym ...

03 Kwi 2009, 18:57

k11h napisał(a):Chciałem się tylko pochwalić, że zdałem prawko za pierwszym razem :) Tylko teraz te trzy tygodnie czekania.. :D

Gratuluję. Szerokiej drogi :D
Dishman
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3725