Problem z OC - darowizna, rejestracja i ubezpieczenie

Problem z OC - darowizna, rejestracja i ubezpieczenie

14 Gru 2010, 12:17

Mam taki problem. Otóż...

Auto kupiłem 30.09.2010r. Umowe mam tylko na siebie zawartą. Zarejestrowałem końcem października na siebie... mam miękki dowód, stałego nie, a żeby go odebrać, trzeba mieć OC.

I tu problem. Byłem dzisiaj i chciałem je opłacić (było ubezpieczone na poprzedniego właściciela, zapłacił 436zł pierwszej raty, są dwie). Ja mam 22 lata, prawo jazdy od lipca tego roku, także nie mam żadnych zniżek, a że to Generali, to za wiek i to, ile mam prawo jazdy mam 200%. Musiałbym dopłacić teraz 898zł, a drugą ratę w marcu na 1263zł. Powiedzieli mi w ubezpieczalnie, że wypowiedzieć już nie mogę (bo nie mogę, 30 dni przekroczone dawno), ale mogę na zasadzie darowizny przekazać 50% pojazdu komuś, kto ma 60% zniżek. Po przeliczeniu wyszło, że nie dopłacałbym nic do tej raty pierwszej, a druga wyniosłaby mnie 207zł.

Tylko jak to zrobić? jak nie mam twardego dowodu i nie mogę go odebrać, bo muszę mieć ważne OC. Mogę wpierw zrobić tak, że zrobię darowiznę, potem zrobię tą aktualizację polisy na nas obojga i dopiero wtedy do WK, żeby wydali stały dowód (bo jeszcze musieliby dopisać drugiego właściciela).

Trochę zamotałem... ale chyba mnie zrozumiecie, a jak nie, to dopytajcie :)

Proszę o rady :)
Goyaka
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 66
Rejestracja: 16 Kwi 2010, 13:25
Miejscowość: Rzeszów

Re: Problem z OC - darowizna, rejestracja i ubezpieczenie

14 Gru 2010, 17:24

Umowa darowizny 50% samochodu na kogoś kto ma zniżki. Zgłoś się do Wydziału Komunikacji powinni mieć nawet takie druki. Sprawę przedstaw urzędnikowi. To co chcesz zrobić nie jest nielegalne, więc nie musisz się kitrać, że robisz coś źle.

Uderz do Wydziału Komunikacji, a dopiero później do Generali.
Dishman
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3725
Rejestracja: 15 Sty 2008, 20:53
 • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

  Jesień i niespodziewane leśne zwierzęta na drodze Jesień i niespodziewane leśne zwierzęta na drodze
  Teraz, kiedy zmierzch zapada dużo szybciej, a dodatkowo pogoda potrafi być mglista i deszczowa, łatwo można nie zauważyć zwierzęcia wybiegającego na jezdnię. Większość dzików, saren i innych leśnych zwierząt ginie ...
  Zadbaj o szyby i czyste światła Zadbaj o szyby i czyste światła
  Jazda samochodem z brudnymi szybami potrafi być bardzo niebezpieczna i znacznie ograniczać pole widzenia. Zwłaszcza zimą podczas opadów deszczu lub śniegu, gdy na drogach leży sól i błoto, które stale ...

 •  
  • Warto przeczytać
  • Trial Lędziny 2014 czerwiec
   Master Truck
   SuperOES & BMW Challenge - 10.03.2012, Tor Poznań - zdj. 8
   Fiat Freemont Cross
   Samochody z graffiti