Problem z OC - darowizna, rejestracja i ubezpieczenie

14 Gru 2010, 11:17

Mam taki problem. Otóż...

Auto kupiłem 30.09.2010r. Umowe mam tylko na siebie zawartą. Zarejestrowałem końcem października na siebie... mam miękki dowód, stałego nie, a żeby go odebrać, trzeba mieć OC.

I tu problem. Byłem dzisiaj i chciałem je opłacić (było ubezpieczone na poprzedniego właściciela, zapłacił 436zł pierwszej raty, są dwie). Ja mam 22 lata, prawo jazdy od lipca tego roku, także nie mam żadnych zniżek, a że to Generali, to za wiek i to, ile mam prawo jazdy mam 200%. Musiałbym dopłacić teraz 898zł, a drugą ratę w marcu na 1263zł. Powiedzieli mi w ubezpieczalnie, że wypowiedzieć już nie mogę (bo nie mogę, 30 dni przekroczone dawno), ale mogę na zasadzie darowizny przekazać 50% pojazdu komuś, kto ma 60% zniżek. Po przeliczeniu wyszło, że nie dopłacałbym nic do tej raty pierwszej, a druga wyniosłaby mnie 207zł.

Tylko jak to zrobić? jak nie mam twardego dowodu i nie mogę go odebrać, bo muszę mieć ważne OC. Mogę wpierw zrobić tak, że zrobię darowiznę, potem zrobię tą aktualizację polisy na nas obojga i dopiero wtedy do WK, żeby wydali stały dowód (bo jeszcze musieliby dopisać drugiego właściciela).

Trochę zamotałem... ale chyba mnie zrozumiecie, a jak nie, to dopytajcie :)

Proszę o rady :)
Goyaka
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 70
Miejscowość: Rzeszów

14 Gru 2010, 16:24

Umowa darowizny 50% samochodu na kogoś kto ma zniżki. Zgłoś się do Wydziału Komunikacji powinni mieć nawet takie druki. Sprawę przedstaw urzędnikowi. To co chcesz zrobić nie jest nielegalne, więc nie musisz się kitrać, że robisz coś źle.

Uderz do Wydziału Komunikacji, a dopiero później do Generali.
Dishman
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3725
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Model AA – pierwszy samochód Toyoty powstał 85 lat temu
    Toyota AA, pierwszy model w historii największej japońskiej marki, jest starsza od samej firmy. Dokładnie o rok starsza. Kiichirō Toyoda uruchomił linię produkcyjną swojego pierwszego samochodu dokładnie w kwietniu 1936 roku. ...