Problem z odbiorem stacji w radiu

Problem z odbiorem stacji w radiu

08 Lip 2007, 15:59

Nie wiem czy ten post powinien być tutaj czy w dziale związanym ze sprzętem car audio ale jak narazie zamieszczam go tutaj. Oto mój problem: w czasie jazdy podczas słuchania radia są momenty kiedy przestaje łapać fale albo odbiera ją bardzo słabo i cicho. Czego to wina anteny czy jakiś kabelków?
kame
Nowicjusz

Re: Problem z odbiorem stacji w radiu

28 Sie 2007, 12:37

Mam ten sam problem w Fiatcie Seicento i nie wiem czym to jest spowodowane. Może ktoś wie?
lluukkii0
Nowicjusz

28 Sie 2007, 14:12

:shock: Przyczyna może tkwić w "marności" samych radioodbiorników...kontakt z masą też możliwy. :wink:
...czy wypada tak napadać...?
kardio
Początkujący

Miejscowość: Chrobrego.

28 Sie 2007, 20:33

Jakie radyjko i ile kosztowało?Pozatym sprawdzić stan przewodu antenowego.
Masz prawo zachować milczenie. A wszystko co napiszesz, może zostać zmoderowane
Nie pomagam na PW
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1110
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

28 Kwi 2009, 11:34

kame napisał(a):Nie wiem czy ten post powinien być tutaj czy w dziale związanym ze sprzętem car audio ale jak narazie zamieszczam go tutaj. Oto mój problem: w czasie jazdy podczas słuchania radia są momenty kiedy przestaje łapać fale albo odbiera ją bardzo słabo i cicho. Czego to wina anteny czy jakiś kabelków?

Mam identyczny problem jak kame, jestem nowy na forum ;-), nie widzę potrzeby zakładania nowego topica, dodam jeszcze że takie cichnięcie stacji radiowych wszystkich nawet Radia Maryja ! :P odbywa się tylko podczas jazdy, a podczas postroju gra super, radio to BLAUPUNKT HEILBRONN SQM39(swoje lata ma ale wątpie by była to wina radia). aha i podczas przyśpieszania 60 - 110 to totalna masakra jakby ktoś regulował głośność max - min.
proszę o pomoc, thx za odpowiedzi.
czetus
Nowicjusz

Miejscowość: g-d

28 Kwi 2009, 14:38

Sprawdzić przewód antenowy i łączenie przewodu z anteną może już przyrdzewiało dość częsty mankament no i sprawdzić wtyk antenowy przy radiu czy wszystko jest ok.
PrezesArtek
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

Miejscowość: Sosnowiec
Auto: Nissan Primera WP11-144
Silnik: QG18DE
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Wyższe ubezpieczenie OC, podwyżki dla kierowców Wyższe ubezpieczenie OC, podwyżki dla kierowców
    Drastyczna podwyżka ubezpieczeń OC jaka miała miejsce w ostatnim czasie to bardzo mocny cios wymierzony w kierowców którzy płacą i tak już wysokie składki obowiązkowego ubezpieczenia za swoje samochody. Cena ...
    Nissan Micra N-Tec - nowa stylizacja nadwozia i wnętrza Nissan Micra N-Tec - nowa stylizacja nadwozia i wnętrza
    Nissan wprowadził właśnie do sprzedaży nową, specjalną odmianę miejskiego modelu Micra. Wersja N-Tec wyróżnia się nową stylizacją nadwozia i wnętrza, a także zmodernizowanymi rozwiązaniami technicznymi. Jest też bardzo ...

• 28 Kwi 2009, 17:15

nie, nie antena jest dobra i przy radiu też jest dobra wtyczka, tak jak już napisałem to tylko podczas jazdy zanika radio( zanika hym przycicha ), dziś uziemienie podłączyłem do samochodu i też lipa, na prawdę nie wiem co jest nie tak :/
    czetus
    Nowicjusz

Miejscowość: g-d

30 Kwi 2009, 23:47

a czy miedziany smar w spray-u coś pomoże jeśli spsiukam antenke (antenka wysówana z 2części się składa) bo też mi zanika. Było dobrze póki nie spsiukałem PENETRUSEM (coś jak WD-40) aby lżej się wysówała. No jest lżej ale odbiór gorszy.
    BANAN23
    Początkujący

Miejscowość: Jabłonna Lacka

• Warto przeczytać
    • Master Truck
      Zarysowana felga i ubytki w oponie
      Porównanie opon klasy A i G - droga hamowania
      36
      Autosalon Genewa 2006