Problem z odpalaniem

Problem z odpalaniem

26 Sty 2014, 19:26

Witam wszystkich forumowiczów.Ostatnio kupiłem samochód łada niva(rocznik 2002) i mam nastepujący problem samochód ten gdy czasami się go zgasi nie chce odpalić,nie dostaje prądu na rozrusznik.nie wiem co to może być.ostatnio podczas jazdy zaczęło topić izolacje na jednym z przewodów masowych.czy przyczyna braku prądu może być wadliwy przewód masowy,czy robi jakieś zwarcie? jaka może być jeszcze jakaś inna przyczyna?z góry dziękuje za pomoc
matimaniak
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 13 08 1994
Auto: Łada Niva
Silnik: 1.8 80km
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1996

Re: Problem z odpalaniem

27 Sty 2014, 00:14

Skoro się topi izolacja przewodu masowego, to problem jest raczej w masie - słaby styk. Gdyby to było zwarcie, to raczej poszedłby bezpiecznik. Chyba, że zwarcie jest na jednym z obwodów nie zabezpieczonego bezpiecznikami, czyli układ rozruchu albo układ ładowania.
Masz prawo zachować milczenie. A wszystko co napiszesz, może zostać zmoderowane
Nie pomagam na PW
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1110
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Nowa jakość aut poflotowych * Nowa jakość aut poflotowych *
    Zmienia się rynek aut poflotowych i poleasingowych. I są to widoczne zmiany na lepsze. Coraz łatwiej znaleźć wśród takich aut oferty atrakcyjne pod każdym względem. Jeszcze nie tak dawno oferta samochodów pokontraktowych ...
    Co piesi robią na jezdni? Co piesi robią na jezdni?
    Może trudno w to uwierzyć, ale piesi leżą, siedzą i klęczą na jezdni. Ze statystyk policji wynika, że w 2016 roku zginęło w ten sposób w Polsce 81 osób, a 68 zostało rannych! Wśród wypadków spowodowanych ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Rage-Race 2009
      Gokart, 3
      Master Truck
      Jakub Gutsche - VW Golf III