Problem z odpaleniem Peugeot Partner. Błagam o pomoc!

Problem z odpaleniem Peugeot Partner. Błagam o pomoc!

13 Lip 2014, 14:37

Witam wszystkich forumowiczów, na wstępie proszę was serdecznie o pomoc ponieważ mam irytujący problem z samochodem który jest mi potrzebny a niestety często zawodzi (nie chce odpalić) i przez to jestem na skraju załamania nerwowego :angry:
Po krótce opiszę wam mój problem:
Prowadzę firmę budowlaną a mój samochód Peugeot Partner 2.0 HDI służy mi do wożenia pracowników oraz sprzętu potrzebnego do pracy. Bardzo często jednak mam problem z odpaleniem go, zazwyczaj odpali przejadę 2-3 metry i staje i już za nic nie mogę go z powrotem odpalić. Wtedy muszę odczekać z 2 godziny i dopiero odpala. Dzieje się to sporadycznie, czasami jeździ tydzień bez zarzutów a tu nagle kilka razy w ciągu dnia nie chce odpalić. Nierzadko też podczas jazdy zaczyna „tracić siły”, staje i znowu muszę stać z 2 godziny i wtedy odpala.
Po diagnostyce wyskoczyły dwa problemy:
- Zawór ARG
- Zbyt wysokie ciśnienie na listwie wtryskowej
Mechanik zaproponował mi usunięcie tego zaworu za 400 zł, i zastanawiam się czy to wgle pomoże.
Drugim problemem jest to że czasami gdy już raczy odpalić to ledwo co jeździ, nie mogę nawet przekroczyć 80km/h.
Nie mam zielonego pojęcia z jakiego powodu to się dzieje :/ odwiedziłem już chyba wszystkich mechaników, elektromechaników i diagnostyków samochodowych w moim mieście (około 25 os.), i wydałem też sporą sumę w te wszystkie wizyty i naprawy a tu nadal tak samo.
Ponownie bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuję.
lamer123
Obserwowany

Auto: Peugeot Partner
Silnik: 2.0 HDI
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2001

Re: Problem z odpaleniem Peugeot Partner. Błagam o pomoc!

13 Lip 2014, 14:50

Ewentualnie jeżeli zna ktoś naprawdę dobrego elektryka/mechanika samochodowego to proszę o namiary! :cry:
lamer123
Obserwowany

Auto: Peugeot Partner
Silnik: 2.0 HDI
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2001

Re: Problem z odpaleniem Peugeot Partner. Błagam o pomoc!

13 Lip 2014, 20:32

Trzeba zacząć od sprawdzenia czujników położenia wału korbowego i wałka rozrządu potem plus i minus układu zasilania. Do tego warto zaglądnąć do zbiornika, czy czyste jest sitko, ile jest opiłków metalowych i pompka czy ma właściwe napięcie i masę. Sprawdzamy wtryskiwacze ile dają paliwa na powrót. Ważny też jest czujnik ciśnienia na listwie i elektrozawór na pompie wysokiego cisnienia. Mając sprzęt diagnostyczny łatwo określić co jest przyczyną w chwili gdy auto nie pali.
andrzej_124
Stały forumowicz

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Nowa jakość aut poflotowych * Nowa jakość aut poflotowych *
    Zmienia się rynek aut poflotowych i poleasingowych. I są to widoczne zmiany na lepsze. Coraz łatwiej znaleźć wśród takich aut oferty atrakcyjne pod każdym względem. Jeszcze nie tak dawno oferta samochodów pokontraktowych ...
    Trójkołowe pojazdy elektryczne Toyota Trójkołowe pojazdy elektryczne Toyota "i-ROAD"
    Wiele mówi się dziś o nowych koncepcjach organizacji transportu miejskiego, inteligentnych miastach, oraz innowacjach mających zrewolucjonizować komunikację w dużych aglomeracjach. Konkretne przykłady takich zmian ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Master Truck
      Zarysowana felga i ubytki w oponie
      Porównanie opon klasy A i G - droga hamowania
      36
      Autosalon Genewa 2006