Problem z oryginalnym radiem

18 Sty 2015, 14:39

Witam.
Potrzebuję porady w następującej sprawie: mam Citroena Xsarę ph II z oryginalnym radiem Clarion PU 2295. Radio działa bez zarzutu jednak postanowiłem ostatnio zmienić je na radio Philips również oryginalne montowane w Citroenie (radio pochodzie z Citroena Xsary ph I). Pod podłączeniu obu kostek oraz anteny radio działa bez zarzutu, odpowiada na sterownie przy kierownicy. Jednak cyklicznie co pewien czas pojawia się 'piknięcie' (zarówno jak odtwarzana jest kaseta, gra radio i gdy poziom poziom dźwięku ustawiony jest na 0 vol.). I tutaj moje pytanie co można z tym zrobić, jak się tego pozbyć? Teoretycznie fabryczne radia są kodowane jednak nie pojawił się na wyświetlaczu centralnym żaden komunikat na ten temat (charakterystyczne 4 miejsca na wpisanie kodu). Wiem, że w przypadku podłączania zmieniarki której nie ma oryginalnie konieczne jest aktywowanie jej z poziomu programu Lexia, czy w tym przypadku może być podobnie?
Myślę, że na pewno ktoś spotkał się z podobną sytuacją, z góry dziękuję za pomoc i każdą odpowiedź.
Pozdrawiam
piotr03
Początkujący
 
Posty: 56
Prawo jazdy: 10 10 2011
Auto: Citroen Xsara
Silnik: 1.6 TU5JP4
Paliwo: Benzyna
Skrzynia biegów: Manualna