Problem z Peugeotem 309

Problem z Peugeotem 309

08 Sty 2011, 17:45

Witam. Mam problem z moim autkiem (Peugeot 309) kupiłem go za mała kwotę gdyż auto ma aż 24 lata lecz jest w idealnym stanie zero rdzy i wogole, lecz od niedawna mam taki problem gdy aut się nagrzeje obroty zaczynają wariować zaczyna przygasać aż zgaśnie , po próbie odpalenia go ponownie od razy obroty zaczynają wariować skaczą i się zmniejszają i zaś auto gaśnie :( Gdy próbuje ponownie go uruchomić już się nie da... muszę odczekać jakiś czas(z godzinkę albo możne i więcej) i dopiero wtedy udaje się go uruchomić. Boje się trochę tak jeździć bo nie wiem czy mi gdzieś auto nie stanie jak się nagrzeje i będę musiał wracać pieszo.. :(
Moze ktoś wie co to może być za przyczyna bo gdy zaś oddam auto do mechanika to ten wymieni 100 innych rzeczy za które sobie policzy a tak naprawdę tylko jedna z nich będzie przyczyną tego.
A jeśli chodzi o te nagrzanie to nie jest to temperatura 90 stopni tylko po uruchomieniu troszkę jak się nagrzeje to gaśnie.
Z góry bardzo dziękuje za pomoc
Rasiak
Rasiak
Nowicjusz

Miejscowość: Bytom

Re: Problem z Peugeotem 309

21 Sty 2011, 14:32

ja bym postawił na sondę lambda takie coś [link wygasł] kolega miał peugeota 206 siadło mu to i miał baaardzo podobnie jak ty to opisujesz. myślę ze gdy to zmienisz będzie w porządku wszystko ale na 1000% nie jestem pewny
...samochód jest najwspanialszym wynalazkiem...
Konrado125
Nowicjusz

Miejscowość: Kielce
Auto: Bmw e36 1.6 102km

21 Sty 2011, 15:12

Zacznij od sprawdzenia;
- czujnik położenia wału korbowego
- silniczek krokowy
andrzej_124
Stały forumowicz

27 Sty 2013, 17:31

Witam mam Peugeot 309 też ma 24 lata i mrugają wszystkie światła zewnętrzne i wewnętrzne alternator po naprawie regulator napięcia niby był popsuty i jedna dioda.Był spokój jakieś 3 dni i wróciło to samo.Wszelkie masy styki są przejrzane.Czy ktoś miał taki problem i wie co to może być z góry dziękuję.
pawel1898
Obserwowany

Prawo jazdy od: 23 12 2007
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: peugeot 309
Silnik: 1,4
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1990

27 Sty 2013, 20:00

Migają miarowo przy właczonym silniku,pulsują jednym słowem,czy tak jest?Jeśli tak,to regulator napięcia,miałem tak z nowym f-my no name,kupiłem inny i przestało pulsować.
PhantomASA1
Forumowicz VIP

Miejscowość: Z prawdy :)
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Czy obwodnice miast powinny być płatne? Czy obwodnice miast powinny być płatne?
    Czy płacenie za obwodnicę stawia pod znakiem zapytania sens jej istnienia? Przecież obwodnica ma za zadanie odciążenia centrum miasta. W przypadku jak będzie płatna to czy kierowcy nie wybiorą jednak przejazdu przez centrum.
    Mercedes Klasy V Mercedes Klasy V
    Solidny przód i wyjątkowe kształty. Skonstruowana z pasją, z myślą o radościach i wyzwaniach codzienności, nowa Klasa V oferuje zmienny układ wnętrza, a jednocześnie zapewnia imponujące wrażenia podczas jazdy. Przyciąga ...

•  
    • Warto przeczytać
    • VW Sharan, wnętrze
      VW TOURAN CZARNY MAT
      8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      Ford Focus II, Bestia
      Wyścigi na motorach na 1-8 mili