Problem z policją - czy wie ktoś o co może chodzić?

04 Lip 2015, 10:15

Hejka, mam pewien problem z policją.
Dostałem list, w którym jest napisane, żeby się stawić z pojazdem Opel ... na policji. I nie rozumiem z jakiego powodu mogłem taki list dostać.

Charakter - świadek

wykroczenie z art. 86 lub 97

Nie mam pojęcia co mogłem zrobić, na internecie czytałem o ww artykułach i raczej nie powinny mnie dotyczyć. Jestem abstynentem, więc nie było możliwości, żebym prowadził pod wpływem, ani nie mam żadnych punktów karnych za złą jazdę.

Ma ktoś pomysł o co może chodzić?
Frakzz
Nowicjusz
 
Posty: 14
Auto: Opel Astra G
Silnik: 1.6 16V 101KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2000

04 Lip 2015, 10:46

Frakzz napisał(a):I nie rozumiem z jakiego powodu mogłem taki list dostać.

A dostałeś list z takiego powodu że policja jest nieudolna i... żeby pozorant pokazać że coś robi musi wykonywać ruchy a najłatwiej wykonać ruchy pozorne jak przystało na pozoranta.

Więc scenariusz jest taki idziesz na komisariat panowie przedstawią Ci materiał w którym przy jakimś policjancie/kamerze policyjnej popełniłeś wykroczenie.
A w związku z tym ze ich przełożony wylizuje 4ery literki swojemu przełożonemu i tak na samą górę to potrzebne są wyniki a jak najłatwiej zrobić wyniki???

Więc efekt jest taki że jak okradną Cię na 100tyś.zł. to po pół roku śledztwo będzie umorzone z braku dowodów... jeżeli to były pieniądze firmowe odliczysz sobie od podatku a jeżeli ktoś Cię nagra jak o 2giej nad ranem zjeżdżając z chodnika przejechałeś tylnymi kołami po ciągłej to będzie profi działanie zakończone sukcesem :ok:

Pamiętaj tu chodzi o marketing a nie o bezpieczeństwo czyli nie ma być bezpiecznie tylko masz myśleć że jest bezpiecznie :mrgreen:

p.s

Ostatnio była akcja w stołecznej "telefoniści"... Panowie z radiowozów nie oznakowanych tak się podniecili chęcią zdobycia wyników że zamiast udać się na trasy szybkiego ruchu to swoimi 300konnymi bolidami ustawiali się na osiedlach i pilnowali tych co z garażu wyjeżdżali ze słuchawką w ręku...

Albo akcja "pieszy" tu znowu trzeba było podgonić statystyki dotyczące osób przechodzących przez jezdnię w nie dozwolonych miejscach to naprawdę śmiesznie wyglądało jak wyłapywano pieszych...

No i oczywiście przemyśl sobie wszystko zanim coś podpiszesz bo znam przypadki gdzie policjant próbował oszukiwać bo przez całą noc nic nie robił a później trzeba było się wykazać.
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10318
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

04 Lip 2015, 11:10

Ehh co za kraj... Nieraz wracając do domu widzę jak jakiś "rajdowiec" z BMW jedzie lewym pasem (który się kończy) i wali dalej przez te linie wyłączające i albo się wepchnie albo jedzie dalej, mimo że jedzie wtedy na czołowe z autami nadjeżdzającymi z przeciwka. Albo jak mimo pasa tylko do skrętu, ktoś żeby wyprzedzić jedzie na nim prosto i powoduje realne zagrożenie wypadkiem. Wtedy to policji nie ma, a mi potrafią coś sobie z dupy wymyślić?

Nie rozumiem też dlaczego chcą, żeby się stawić tym pojazdem na komisariat?
Frakzz
Nowicjusz
 
Posty: 14
Auto: Opel Astra G
Silnik: 1.6 16V 101KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2000

04 Lip 2015, 14:04

Moze byc te wezwanie spowodowane tym, ze hamulce mi przerazliwie piszcza i ktos o tym doniosl?
Frakzz
Nowicjusz
 
Posty: 14
Auto: Opel Astra G
Silnik: 1.6 16V 101KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2000

06 Lip 2015, 09:25

Frakzz napisał(a):Moze byc te wezwanie spowodowane tym, ze hamulce mi przerazliwie piszcza i ktos o tym doniosl?

Zależy jakich masz sąsiadów, ale może być ;) Ktoś mógł coś takiego zgłosić mówiąc, że uważa, że Twój pojazd stwarza zagrożenie w ruchu (np. niesprawne hamulce, albo skończone klocki). To by wyjaśniało dlaczego masz stawić się z konkretnie tym autem.

Pozdrawiam,
Łukasz
mfind
Aktywny
 
Posty: 488
Zdjęcia: 4
Auto: Volvo S40

06 Lip 2015, 13:12

Policja to banda idiotow ! Zawsze ich bronilem, ale to co robia mnie wkurza. Wezwali mnie tylko dlatego, ze ktos zrobil wypadek i uciekl a ci ludzie nie zapamietali numerow rejestracyjnych i wytypowali pare aut, i jak powiedzieli i tak to zadne z nich, ale zapytac musza...
Chore, zeby tak czlowieka wzywac i straszyc jakimis glupimi paragrafami ! Po prostu chory kraj !!

Ja sie martwilem i nie moglem nawet dokonczyc normalnie pracy i w stresie siedzialem. Cala rodzina juz snula jakies plany co moglem zrobic itd... A tu sie okazalo, ze wyslali takie g.... z jakimis paragrafami tylko po to, ze ktos dobil a mial podobne auto... Nosz ja p.... co za kraj... :x
Frakzz
Nowicjusz
 
Posty: 14
Auto: Opel Astra G
Silnik: 1.6 16V 101KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2000
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    BMW w leasingu – o czym warto pamiętać?
    Luksusowe modele BMW cieszą się dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród przedsiębiorców. Korzystne rozwiązanie stanowi szczególnie BMW leasing. Na co zwrócić uwagę, decydując się na tę formę finansowania? ...
    Lexus LC Yellow Edition
    W połowie 2018 roku Lexus wprowadził do europejskiej oferty model LC w wersji Yellow Edition. Nadwozie samochodu pomalowano jaskrawym, żółtym lakierem Vibrant Flare Yellow. Ta sama kolorystyka zagościła również ...

06 Lip 2015, 13:24

Frakzz napisał(a):Policja to banda idiotow !


To bardzo delikatnie powiedziane :mrgreen:

Jak opisałbym Ci trochę przypadków z policjantami w roli głównej to pomyślałbyś że jest poetą albo żyje w Mozambiku :evil:

I co ciekawe później rzecznik policji kulturalnie się wypowie że to wszystko pomówienia albo czarna owca między nami herosami. A prawda jest taka że film "drogówka" jest pikusiem przy tym co się wyrabia w PL...

Notabene zdjęcia do tego filmu były kręcone w miejscach gdzie naprawdę stoją TiRówy i na niby o nich policja nie wie... ale to tak z serca bez żadnych profitów.
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10318
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

06 Lip 2015, 13:30

Np w Niemczech jest podobno bardziej restrykcyjna policja, ale duzo razy spotkalem sie jak ktos przez miasto jechal 80, a jesli przy tym bezpiecznie i widac bylo, ze koles trzezwy to policja przymykala na to oko, mimo ze moglaby pyknac ladny mandacik. A u nas faktycznie potrafia robic naprawde dziwne rzeczy...

Powiedz mi chociazby co zlego w przechodzeniu przez tory? Dlaczego lepiej dla nich jest jesli zamiast isc 2 minuty, ide 20? Dla mnie to duza roznica, a co w tym niebezpiecznego, jesli jestem myslacy, trzezwy i na dodatek swiadom ryzyka? I naprawde takich "kwiatkow" jest niestety multum w tym kraju i mnie to wkurza juz powoli.
Frakzz
Nowicjusz
 
Posty: 14
Auto: Opel Astra G
Silnik: 1.6 16V 101KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2000

06 Lip 2015, 15:56

Frakzz napisał(a):Np w Niemczech jest podobno bardziej restrykcyjna policja, ale duzo razy spotkalem sie jak ktos przez miasto jechal 80, a jesli przy tym bezpiecznie i widac bylo, ze koles trzezwy to policja przymykala na to oko, mimo ze moglaby pyknac ladny mandacik. A u nas faktycznie potrafia robic naprawde dziwne rzeczy...

Powiedz mi chociazby co zlego w przechodzeniu przez tory? Dlaczego lepiej dla nich jest jesli zamiast isc 2 minuty, ide 20? Dla mnie to duza roznica, a co w tym niebezpiecznego, jesli jestem myslacy, trzezwy i na dodatek swiadom ryzyka? I naprawde takich "kwiatkow" jest niestety multum w tym kraju i mnie to wkurza juz powoli.


Powiem Ci tak całkowicie ogólnie:

tu chodzi o marketing... marketing władzy i tak jak za komuny uprawiało się marketing tak i teraz robi się to samo tylko w bardziej profesjonalny sposób co ma bezpośrednie przełożenie na politykę...
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10318
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe