Problem z rejestracja tablic

problem z rejestracja tablic

07 Paź 2016, 16:35

Witam!
jestem tutaj nowy i jesli zlamalem jakis punkt w regulaminie to przepraszam i obiecuje poprawe :)
Moj problem jest taki;
Kupilem samochod z niemiec, ktory przed sprzedaza zostal wyrejestrowany i zostal przywieziony do Polski na lawecie. Nie ma zadnych tablic, mam do tego samochodu oba briefy ktore juz zdazylem przetlumaczyc, ubezpieczenie niemieckie ktore jest wazne do przyszlego roku czyli podobno w polsce juz nie uwzgledniane bo w niemczech wydaja ubezp na 2 lata a tutaj na rok, mam takze do tego dowod wyrejestrowania (nie tlumaczylem go bo nie czulem takiej potrzeby), akcyze, ktora zostala juz zaplacona. Chcialbym w poniedzialek isc rejestrowac auto ale potrzebny jest przeglad w Polsce (pierwszy przeglad). Czy majac czerwone blachy i wykupione ubezpieczenie np na 30dni (oc) moge jechac tym autem do stacji kontroli pojazdow? Czy podczas trasy moga mnie zatrzymac i moge dostac duzy mandat? Ogolnie czy w stacji diagnostycznej dostal bym dokumenty oznajmiajace zrobienie przegladu? czy musi byc na lawecie przywiezione tylko i wylacznie? Potrzebuje jakis papierek na ktorym ten przeglad zostanie udokumentowany czy dostane na miejscu gotowy? dziekuje i pozdrawiam :)
xadiress
Obserwowany

Prawo jazdy od: 22 05 2016
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: opel corsa
Silnik: 1
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1998

Re: problem z rejestracja tablic

10 Paź 2016, 15:11

Tymczasowe czerwone tablice rejestracyjne służą właśnie do tego, by na nich pojechać na przegląd ;)
Ubea
Początkujący

Miejscowość: Wrocław
Auto: Opel Astra
Paliwo: Benzyna
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Jak radzić sobie z podstawową obsługą samochodu? Jak radzić sobie z podstawową obsługą samochodu?
    Mogłoby się wydawać, że włączenie świateł przeciwmgłowych, wymiana koła na zapasowe czy znajomość sygnalizacji świateł ostrzegawczych na desce rozdzielczej to podstawowe umiejętności, jakie powinien posiadać kierowca. Tymczasem ...
    Nowa Dacia Duster na wyższym poziomie Nowa Dacia Duster na wyższym poziomie
    W designie zewnętrznym Nowej Dacii Duster pojawiają się zmiany podkreślające jej terenowy charakter. Zmienia się również wnętrze, w którym zobaczymy nową deskę rozdzielczą, nowe tapicerki, nowy zespół ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Rajd Nowej Zelandii, zespół SKODA MRF
      II edycja Tor Poznań Track Day 2012 : 11
      Nocne wyścigi na Piłsudskiego w Olsztynie, 4
      Suzuki Vitara, stromy wjazd pod górę