Problem z ubezpieczycielem, potrzebuje porady.

25 Paź 2011, 17:38

Witam!
Dzisiaj chciałem wypowiedzieć umowę ubezpieczycielowi, lecz ku mojemu zdziwieniu operacja się nie powiodła:)
Postaram się opisać problem.

W dniu 29 maja 2011 zakupiłem samochód. Miał on wykupioną polisę ubezpieczeniową w PZU od 17/11/2010 do 18/11/2011, więc stwierdziłem ze dopiero teraz, gdy zbliża się koniec ubezpieczenia zaniosę wypowiedzenie umowy, gdyż chcę zmienić ubezpieczyciela na tańszego. Okazało się że niestety nie mogą mi przyjąć wypowiedzenia, gdyż poprzedni właściciel nie opłacił 2 składki raty i że będę musiał ją zapłacić. Zdziwił mnie ten fakt i postanowiłem że przed wpłacaniem jakiejkolwiek kwoty zorientuję się w temacie.
Co ważne na druczku potwierdzenia wpłaty nie ma żadnej informacji, że kwota wpłaty jest pierwszą ratą. Poza tym samochód zakupiłem 29 maja (6 miesięcy i kilku dniach po zawarciu przez poprzedniego właściciela umowy z PZU) czyli już po teoretycznym terminie spłaty drugiej raty za to ubezpieczenie.
Istotną rzeczą w rozwiązaniu tego problemu może być fakt, że auto kupiłem w komisie(29 maja, 2011), a komis kupił ten samochód od osoby zawierającej ubezpieczenie 20 kwietnia 2011.

Samochód po kupnie przerejestrowałem na siebie i nikt nie miał zastrzeżeń do tego dowodu opłaty OC.

Moje pytanie jest następujące: czy rzeczywiście będę musiał zapłacić zaległą składkę OC.

Pozdrawiam i czekam na pomoc:)
kaczypoz
Obserwowany
 
Posty: 1
Auto: Daewoo Lanos

  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    BMW w leasingu – o czym warto pamiętać?
    Luksusowe modele BMW cieszą się dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród przedsiębiorców. Korzystne rozwiązanie stanowi szczególnie BMW leasing. Na co zwrócić uwagę, decydując się na tę formę finansowania? ...