Skoda Octavia 1.6 SR ubutek oleju , silnik kopci

21 Gru 2010, 12:54

Witam , otóz tydzień temu kupiłem Skode , silnik pracował równo , właściciel zapewniał ze oleju nic nie musiał dolewac , od kilku dni ( po mrozach) silnik troche nierówno pracował , ale nie zwracałem na to uwagi, chciałem dzisiaj zrobic przegląd to koles powiedział mi ze bierze auto olej , i rzeczywiście jak przygazował to aż czarna plama sie zrobiła pod wylotem z rury. Pojechałem do niby serwisu skody to mi powiedzieli ze pracują tylko 3 cylindry i dlatego moze wyrzucać troche oleju i nierówno pracowac. Powiedzieli ze prawdopodibnie przewód lub swiece do wymiany. Może ktos powiedziec kto sie na tym zna czy ten olej to moze być przyczyna tego ze nie działa jeden cylinder??
luki1304
Początkujący
 
Posty: 109
Miejscowość: Piła

22 Gru 2010, 19:24

To ,że kopci na czarno, to bardziej prawdopodobne dlatego,że efektywność spalania paliwa jest zakłócona,koleś najprawdopodobniej się myli, gdyż na gorącym silniku spaliny powinny być błękitne,mechanicy Skody raczej mają rację,ty zobacz czy oleju nie przybywa ,a nie ubywa :!: :wink: Przy nie pracującym jednym cylindrze tak musi się dziać,oleju musi przybywać(przeciekanie niespalonej benzyny przez pierścienie).Silnikiem w takim przypadku powinno lekko rzucać.
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8465
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)

22 Gru 2010, 20:06

Silnik sie lekko trzęsie , a na niskich obrotach tak jak by miał sie zadławić chodzi , dopiero jak sie mu wkręci ze 3 tys to sie czyć tego , a tak na luzie czyli biegu jałowym na postoju to słychac nawet jak by sie lekko dławił... NIe chodzi płynnie jak na poczatku
luki1304
Początkujący
 
Posty: 109
Miejscowość: Piła

22 Gru 2010, 20:15

To zdejmuj po kolei kable ze świec(gumowe rękawiczki :!: ),znajdziesz cylinder,który nie funkcjonuje jak trzeba.Ja podejrzewam problem z zaworem lub z ciśnieniem na cylindrze,obym się mylił :!:
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8465
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)

22 Gru 2010, 20:20

Jutro wstawiam auto do dobrego mechanika i zobaczymy co wyniknie , mam nadzieje ze nic bardzo kosztownego , to te problemy które wymieniłeś to coś groźnego??
luki1304
Początkujący
 
Posty: 109
Miejscowość: Piła

22 Gru 2010, 21:14

Jeśli zawór lub ciśnienie to trochę będzie to kosztować,napisz co stwierdzi mechanik.
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8465
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Nie wchodź na czerwonym świetle!
    Pośpiech, nieuwaga, nieprawidłowa ocena odległości od nadjeżdżającego pojazdu czy zwykła brawura – to wszystko mogą być powody wejścia pieszego na jezdnię przy czerwonym świetle. W takich okolicznościach w zeszłym roku ...
    Nissan NV200 - TAXI na ulicach Barcelony
    Nissan zaprezentował 22 listopada model NV200 oraz koncepcyjny pojazd e‑NV200 jako taksówkę miejską nowej generacji, przygotowując grunt dla pojazdów zeroemisyjnych w Hiszpanii i zapowiadając dalszy dynamiczny ...

23 Gru 2010, 08:35

Zaprowadziłem samochód rano , świece były w porzadku , ciśnienie tez sprawdzane było i było w normie i mieli badac dalej...
luki1304
Początkujący
 
Posty: 109
Miejscowość: Piła

23 Gru 2010, 10:40

luki1304 napisał(a):chciałem dzisiaj zrobic przegląd to koles powiedział mi ze bierze auto olej , i rzeczywiście jak przygazował to aż czarna plama sie zrobiła pod wylotem z rury.

W okresie zimowym objaw ten występuje w prawie kazdym samochodzie/jezeli końcówka tlumika jest zwrócona w kierunku "gleby"/To nie jest zaden olej..Szczególnie przy zimnym silniku i wydechu wyrzuca z ukladu wydechowego sadze.
luki1304 napisał(a): czy ten olej to moze być przyczyna tego ze nie działa jeden cylinder??

Czy na miarce olejowej ubywa Ci oleju w silniku... :?: :?:
PhantomASA1 napisał(a): gdyż na gorącym silniku spaliny powinny być błękitne

Tylko wlasnie taki moze byc objaw spalania oleju przez silnik...
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP
 
Posty: 6169
Miejscowość: Polska
Prawo jazdy: 10 07 1979
Auto: OPEL CORSA
Silnik: 60KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

23 Gru 2010, 14:02

Mechanik powiedział tak : gdzies było przebicie , wywalili jakies blachy , na wiosne dobrze by było wymienić wszystkie przewody , i trzeba go porzadnie przepalic co wydech moze byc zwalony ze wzgledu na to ze ostatni rok jezdziła nim kobieta i przez ten rok zrobiła tylko 3 tys po mieście...
luki1304
Początkujący
 
Posty: 109
Miejscowość: Piła

23 Gru 2010, 15:13

luki1304 napisał(a): trzeba go porzadnie przepalic co wydech moze byc zwalony

Czyli mozna powiedziec ze trzeba mu troche wstawic w "p#%&*@&*%ę"i bedzie ok... :mrgreen:
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP
 
Posty: 6169
Miejscowość: Polska
Prawo jazdy: 10 07 1979
Auto: OPEL CORSA
Silnik: 60KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

27 Gru 2010, 08:50

Zrobiłem 200 km po tej naprawie i stoje sobie na prkingu i czuje ze mi sie samochod zazyna trześc pod tyłkiem :P znowu tylko 3 cylindry zaczeły pracowac. Rano odstawiłem auto do mechanika to powiedział ze po wymianie przewodów wszystko wróci do normy , wtedy poprostu tak zrobili zeby było tanio i szybko dla mnie , a że to zdało egzamin tylko na 200 km to nie ich wina , powiedział ze tzreba juz lepsze przewody , bosha mi powiedział ze zamontuje i bedzie ok. Dobre te przewody??
luki1304
Początkujący
 
Posty: 109
Miejscowość: Piła