Problem z wyjęciem kluczyka golf III

problem z wyjęciem kluczyka golf III

16 Lut 2011, 14:49

witam mam problem z moim samochodem wczoraj gdy wróciłem z trasy do domu chciałem zgasić silnik ale kluczyk się zablokował :roll: Próbowałem go przekręcić ale nie było żadnych rezultatów a więc samochód zgasiłem na biegu. Kluczyk znajduje się w pozycji zapłonu i wogóle nie da się go przekręcić,odłączyłem klamry od akumulatora aby się nie rozładował.
Co zrobić aby odblokować i wyjąć kluczyk ze stacyjki?
MarstorDill
Nowicjusz

Miejscowość: SZulborze Wielkie

Re: Problem z wyjęciem kluczyka golf III

17 Lut 2011, 09:48

Musisz rozebrać obudowę stacyjki, zdjąć kierownicę i całą stacyjkę.(Plusem jest to że zblokowało na zapłonie czyli nie ma blokady i stacyjkę się zdemontuje ) wyjąć kostkę elektryczną stacyjki- tu masz 1 możliwość zacięcia się stacyjki. jak kostka działa to tylko zostaję 2 możliwość- wkładka kluczyka zepsuta a to już element nienaprawialny.Czyli druga stacyjka . Musisz sprawdzić czy masz immobilizer czy nie bo jeżeli masz to musisz koniecznie zostawić oryginalne klucze.
arciasty
Stały forumowicz

Miejscowość: koluszki

Re: problem z wyjęciem kluczyka golf III

22 Lut 2011, 15:25

moim problemem okazał się kluczyk który miał zadzior :roll: juz wszystko jest w porządku :grin:
MarstorDill
Nowicjusz

Miejscowość: SZulborze Wielkie
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

[SUV-C] ASX 1,8 / Qashqai I 1,5 / 3008 I 1,6 / Grand Vitara II 1,9 [SUV-C] ASX 1,8 / Qashqai I 1,5 / 3008 I 1,6 / Grand Vitara II 1,9
    Podstawowe kryteria zestawienia: - SUV lub crossover segmentu C - silnik diesla o mocy ok. 120KM - manualna skrzynia biegów - modele z okolic 2010 roku Wytypowane modele do zestawienia: - Mitsubishi ASX 1,8 DiD - 116KM ...
    Niespodziewany pieszy na drodze Niespodziewany pieszy na drodze
    Piesi, rowerzyści i motocykliści są ofiarami ponad połowy śmiertelnych wypadków drogowych w Polsce. Z tych grup piesi stanowią aż 35% zabitych, co jest bardzo niepokojące w kontekście średniej w krajach Unii Europejskiej, ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Tor Poznań Track Day - I edycja 2012 : 18
      Motor racing
      WST 1/4 MILI - Dajtki
      Porsche - Track Day 2011