Problem z wyjęciem kluczyka golf III

problem z wyjęciem kluczyka golf III

16 Lut 2011, 13:49

witam mam problem z moim samochodem wczoraj gdy wróciłem z trasy do domu chciałem zgasić silnik ale kluczyk się zablokował :roll: Próbowałem go przekręcić ale nie było żadnych rezultatów a więc samochód zgasiłem na biegu. Kluczyk znajduje się w pozycji zapłonu i wogóle nie da się go przekręcić,odłączyłem klamry od akumulatora aby się nie rozładował.
Co zrobić aby odblokować i wyjąć kluczyk ze stacyjki?
MarstorDill
Nowicjusz

Miejscowość: SZulborze Wielkie

Re: Problem z wyjęciem kluczyka golf III

17 Lut 2011, 08:48

Musisz rozebrać obudowę stacyjki, zdjąć kierownicę i całą stacyjkę.(Plusem jest to że zblokowało na zapłonie czyli nie ma blokady i stacyjkę się zdemontuje ) wyjąć kostkę elektryczną stacyjki- tu masz 1 możliwość zacięcia się stacyjki. jak kostka działa to tylko zostaję 2 możliwość- wkładka kluczyka zepsuta a to już element nienaprawialny.Czyli druga stacyjka . Musisz sprawdzić czy masz immobilizer czy nie bo jeżeli masz to musisz koniecznie zostawić oryginalne klucze.
arciasty
Stały forumowicz

Miejscowość: koluszki

Re: problem z wyjęciem kluczyka golf III

22 Lut 2011, 14:25

moim problemem okazał się kluczyk który miał zadzior :roll: juz wszystko jest w porządku :grin:
MarstorDill
Nowicjusz

Miejscowość: SZulborze Wielkie
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Wyższe ubezpieczenie OC, podwyżki dla kierowców Wyższe ubezpieczenie OC, podwyżki dla kierowców
    Drastyczna podwyżka ubezpieczeń OC jaka miała miejsce w ostatnim czasie to bardzo mocny cios wymierzony w kierowców którzy płacą i tak już wysokie składki obowiązkowego ubezpieczenia za swoje samochody. Cena ...
    Rambler Marlin Rambler Marlin
    Rambler Marlin - samochód osobowy klasy średniej produkowany pod marką AMC (American Motors Corporation) w latach 1965–1967. Jedyną dostępną opcją nadwoziowa był 2-drzwiowy fastback, napęd przenoszony był na ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Master Truck
      Zarysowana felga i ubytki w oponie
      Porównanie opon klasy A i G - droga hamowania
      36
      Autosalon Genewa 2006