Problem z wyjęciem radia

Problem z wyjęciem radia

24 Sty 2010, 20:25

Mam problem z wyjęciem radia w fordzie focusie 1. radyjko oryginalne model 4000.

Ponieważ dzisiaj padł mi akumulator i musiałem wymienić na nowy oczywiste że musiałem wyjąc stary. Po tym oczywiście zakodowało się radyjko a kodu nie mogę znaleźć w papierach które dał mi poprzedni właściciel.

Wiem już że żeby można było znaleźć kod muszę mieć numer radia ale nie mogę go wyszarpać z kieszeni. Zrobiłem sobie chwytaki, odchylam i radyjko wychodzi jakiś 1cm i ani ani drgnie dalej :evil:
Już się nad nim dosyć mocno znęcałem ale nie chcę czegoś połamać. Czy to możliwe że jest przykręcone od spodu czy coś?

Proszę o pomoc.
greg531
Nowicjusz

Miejscowość: Wrocław

Re: Problem z wyjęciem radia

25 Sty 2010, 10:33

Oryginalne radia maja to do siebie, że często są przykręcane i to w takich miejscach które są trudno dostępne.
PrezesArtek
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

Miejscowość: Sosnowiec
Auto: Nissan Primera WP11-144
Silnik: QG18DE
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

Re: Problem z wyjęciem radia

26 Sty 2010, 16:29

Witam.

Jak wysunęło się o centymetr, to i dalej pójdzie. Ja swoje wyjąłem przy użyciu dwóch szydełek i dwóch drutów do szycia. ;) Dopiero później dostałem wraz z zaślepką i przejściówkami z fordowskich kostek na ISO te uchwyty w kształcie "U" do wyjmowania radia... Jak widać obyło się bez nich. No chyba, że dokręcone jest jakoś tak, że wychodzi tylko ten centymetr i tyle.... Próbuj. ;)

Pozdrawiam.
EQALISER
Nowicjusz

Miejscowość: Jaworzno
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Zimowe porządki w samochodzie Zimowe porządki w samochodzie
    Pierwsze opady śniegu, oblodzone ulice i chodniki oraz mroźne temperatury powinny być wyraźnym sygnałem dla kierowców, żeby przygotować samochód do zimy. Wymiana opon, sprawdzenie układu hamulcowego czy zaopatrzenie ...
    Verva Street Racing 2016 Verva Street Racing 2016
    W miniony weekend odbyło się jedno z największych wydarzeń motoryzacyjnych w Polsce. Festiwal Verva Street Racing 2016 zgromadził tysiące miłośników motoryzacji, dla których organizator przygotował wiele atrakcji. ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Master Truck
      Zarysowana felga i ubytki w oponie
      Porównanie opon klasy A i G - droga hamowania
      36
      Autosalon Genewa 2006